2 podílové fondy, do kterých se vyplatí investovat v roce 2020

Láká vás investování do podílových fondů a hledáte opravdu kvalitní fondy, které by zhodnotily vaše peníze? Chcete vyšší zhodnocení, než jaké nabízí spořicí účet, ale zároveň nechcete podstupovat žádné zbytečné riziko?
Logo Fondik.cz
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
Jak vybrat dobrý fond
5/9/2019

Tak přesně pro vás je náš dnešní článek. Ze všech podílových fondů v Čechách jsme vybrali dva, které splňují ty nejpřísnější kritéria, a máme tak pro vás dva tipy na skvělou investici. V závěru také přidáme tip na alternativní investici se službou Fondee.

Jakým způsobem jsme vybírali?

Při výběru dvou nejlepších fondů jsme se řídili několika kritérii:

 • historické zhodnocení fondu musí být minimálně 3 % p.a.
 • fond musí být na trhu minimálně pět let
 • za fondem musí stát silná a stabilní finanční instituce
 • fond musí mít nízký poplatek
 • fond musí mít nízkou kolísavost hodnoty a stabilní výkonnost

Zajímá vás, které dva fondy vyhrály? Naše kritéria nejlépe splnily fondy J&T Money a J&T Bond, za kterými stojí J&T Banka. Pojďme si nyní oba fondy představit a ukázat si, jak do nich můžete investovat.

1. J&T Money

J&T Money aktuálně považujeme za nejlepší podílový fond v Čechách.

Do karet mu hrají hlavně následující fakta:

 • J&T Money má historické zhodnocení 3,99 % ročně (již po odečtení poplatků)
 • vstupní poplatek je 0,8 %
 • správcovský poplatek je 1 % p.a.
 • fond vznikl už v roce 2012 a spravuje více než 7 miliard korun - je tedy jasné, že mu investoři věří
 • fond v roce 2019 vyhrál 1. místo v soutěži Investice roku
 • do fondu lze investovat od 300 Kč

Fond J&T Money je vhodný převážně pro začínající investory. Pokud tedy nemáte žádnou zkušenost s podílovými fondy a chtěli byste si nejprve vše opatrně vyzkoušet, je J&T Money správná volba.

J&T Money investuje převážně do dluhopisů firem. Do portfolia fondu se dostanou pouze ty nejstabilnější firmy. Patří sem tak například energetická skupina EPH podnikatele Daniela Křetínského či sázková společnost Sazka Group.

Doporučený investiční horizont u fondu J&T Money je jeden rok. To znamená, že fond je vhodný, pokud hledáte investici na kratší období, například na dobu jednoho až tří let.

2. J&T Bond

Druhým fondem, který splnil naše kritéria, je fond J&T Bond. Jedná se o dluhopisový fond, který se také může pochlubit výhrou v anketě Investice roku (vyhrál ji v roce 2017).

Na fondu J&T Bond nás zaujala zejména tato fakta:

 • fond má historické zhodnocení 4,45 % ročně (již po odečtení poplatků)
 • vstupní poplatek je 2 %
 • správcovský poplatek je 1 % p.a.
 • fond vznikl už v roce 2011 a má tak prověřenou historii
 • do fondu lze investovat od 300 Kč

Fond J&T Bond je vhodný jak pro začínající investory, tak pro lidi, kteří už do fondů investují.

Také J&T Bond investuje do dluhopisů pečlivě vybraných firem, jako jsou Kellnerova finanční skupina PPF nebo realitní společnosti CPI Property Group. Fond zařazuje domácí i zahraniční firmy působící v různých odvětvích, máte tedy jistotu, že jeho portfolio je dostatečně diverzifikované a investiční riziko je tím pádem poměrně malé.

Doporučený investiční horizont je o něco delší než u fondu J&T Money, v tomto případě jsou to tři roky. Fond je tak ideální především pro střednědobé investice na několik let.

J&T Money nebo J&T Bond?

Při čtení vás možná napadla otázka, zda je lepší investovat do fondu J&T Money, nebo zda si vybrat J&T Bond.

Z našeho pohledu můžeme říci, že chybu neuděláte ani s jedním. Pokud se však nemůžete rozhodnout, máme pro vás malé doporučení.

Fond J&T Money je vhodný pro úplné začátečníky. Historicky nabídl o něco menší kolísavost než fond J&T Bond, jak jste mohli vidět na grafech výše. Má také kratší investiční horizont, takže pokud plánujete peníze investovat jen na rok, bude pro vás fond J&T Money lepší volbou.

J&T Bond naproti tomu může být vhodný pro lidi, kteří už s podílovými fondy mají zkušenosti a láká je o něco vyšší zhodnocení (J&T Bond nabídl historicky o něco vyšší úrok, pokud ho porovnáváme s fondem J&T Money).

My jsme investovali do obou fondů po stejné částce, což může být řešení i pro některé naše čtenáře.

Další informace, které by se vám mohly hodit při investování do fondů J&T Money a J&T Bond:

Pokud do fondů investuji a později budu potřebovat peníze vybrat, je to možné?

Ano, peníze nejsou ve fondech nijak blokovány. Pokud je budete potřebovat, můžete je z fondů vybrat a převést je zpátky na váš účet. Vypořádání trvá jen několik dní.

Co je J&T Banka a mohu jí věřit?

J&T Banka je jednou z nejsilnějších a nejstabilnějších finančních institucí u nás. Zaměřuje se na prémiové investiční bankovnictví a její historie sahá do roku 1998. Vedle kvalitních fondů je banka známá pro svou mimořádnou péči o zákazníky. J&T Banku jsme podrobně recenzovali zde.

Co mě čeká, pokud se rozhodnu investovat do fondů? Jaký je proces založení účtu?

Stačí kliknout na tento odkaz, přes který si u J&T Banky založíte účet (je to online a zdarma). Poté už budete mít u J&T Banky účet a můžete začít zhodnocovat své peníze v podílových fondech. Minimální výše investice je pouze 300 Kč, takže si vše můžete vyzkoušet a když budete spokojeni, můžete svou investici navýšit.