NN (L) International Czech Equity P Cap (CZK) - akciový fond pro investice do finančnictví

Akciový fond NN (L) International Czech Equity P Cap (CZK) patří dlouhodobě k jedněm z nejoblíbenějších v nabídce NN fondů. Podívejte se detailně na jeho portfolio, seznam pozic a další klíčové informace, díky kterým můžete objevit novou investiční příležitost.
Logo Fondik.cz
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
7/3/2018

Otevřený podílový fond NN (L) International Czech Equity P Cap (CZK) byl založen již v roce 1997. K založení třídy akcií došlo v roce 2001. Akciový fond má vysoký stupeň investičního rizika, nicméně jeho roční výkonnost a potenciálně vysoké zhodnocení je důvodem, proč by ho neměl zkušenější investor přehlížet. Minimální částka pro pravidelnou měsíční investici je stanovena na 500 Kč.

<table> <tr><td>druh fondu:</td><td>akciový</td></tr><tr><td>měna:</td><td>CZK</td></tr><tr><td>rok založení fondu:</td><td>1997</td></tr><tr><td>investiční horizont:</td><td>5 let a déle</td></tr><tr><td>investiční riziko:</td><td>5 (stupnice 1 až 7)</td></tr></table>

DOPORUČUJEME: INVESTOVÁNÍ NA FONDEE

Když se fond zamiluje do bankovního sektoru

NN (L) International Czech Equity P Cap (CZK) je akciový podílový fond. Více než polovina portfolia je složena z investic do akcií společností kotovaných a obchodovaných v rámci Burzy cenných papírů Praha, případně na jiném regulovaném trhu. Zbývající část je rozložena mezi akcie kotované na burzách v Polsku, Maďarsku, Rumunsku a dalších východoevropských akciových trzích. Fond se specializuje především na akcie velkých a zavedených společností.

Mezi nejvýznamnější pozice se řadí Komerční banka, MONETA Money Bank, Erste Group Bank či ČEZ. Z hlediska sektorového složení dominuje v portfoliu finančnictví, energetika a spotřební zboží. Nechybí však ani telekomunikační služby či zdravotnictví.

Investujte na 5 let s cílem skutečně zhodnotit investici

Akciový fond NN (L) International Czech Equity P Cap (CZK) je zajímavou příležitostí pro investory, kterým nechybí zkušenosti a touha vložené finanční prostředky v dlouhodobém investičním horizontu významně zhodnotit. Doporučený investiční horizont je 5 let. Je nutné upozornit na to, že i přes velkou diverzifikaci a pozice rozložené v relativně stabilních sektorech může hodnota v průběhu investice znatelně kolísat.

Dlouhodobá výkonnost fondu NN (L) International Czech Equity P Cap (CZK)

V období od roku 2012 do 2016 dosáhl fond NN (L) International Czech Equity P Cap (CZK) s výjimkou roku 2014 vždy kladné roční výkonnosti. V roce 2014 byla výkonnost -0. 83 %. V roce 2016 fond zaznamenal roční výkonnost 6,22 %.

Silné a slabé stránky akciového fondu NN (L) International Czech Equity P Cap (CZK)

+ V porfoliu dominuje finančnictví a energetika

+ Zajímavá výkonnost v uplynulých letech

+ Možnost investovat pravidelně od 500 Kč

− Vyšší kolísavost hodnoty

− Delší investiční horizont