Poznejte podílové fondy AXA skrz naskrz

Než se z široké nabídky na trhu rozhodnete pro jednu investiční společnost, které svěříte vaše volné finanční prostředky, musíte mít dostatek informací. Tentokrát máte možnost seznámit se s podílovými fondy AXA a zjistit, čím by pro vás jako investora mohly být atraktivní.
Logo Fondik.cz
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
AXA fondy
13/3/2018

Jaké otázky si položit, než se rozhodnete investovat do podílových fondů AXA? Mezi ty zcela zásadní patří: 

  • Jak AXA funguje a jaké má zázemí?
  • Jaké způsoby investování jsou k dispozici?
  • Jaké podílové fondy AXA nabízí?
  • Jak začít investovat do AXA fondů?

Odpovědi na výše zmíněné otázky vám pomohou zorientovat se v nabídce a zjistit, zda-li jsou pro vás fondy AXA stejně jako pro řadu dalších investorů pomyslnou trefou do černého.

DOPORUČUJEME: INVESTOVÁNÍ NA FONDEE

Jak AXA funguje a jaké má zázemí?

V České republice provádí investiční činnost skupiny AXA investiční společnost AXA. Historie této společnosti sahá až do roku 1992, kdy na český trh vstoupila společnost Credit Suisse First Boston s cílem položit pevné základy investičního bankovnictví u nás. Společnost je členem Asociace pro kapitálový trh a kromě obhospodařování podílových fondů vytváří investiční programy dle potřeb klientů.

AXA investiční společnost má totožné etické zásady a kontrolní mechanismy jako celá skupina AXA. Ta má u nás přes 700 000 klientů a spravuje téměř 78 milionů aktiv. Tato čísla jsou společně s dlouhou historií dostatečným argumentem při diskuzi o její stabilitě a spolehlivosti. AXA patří mezi desítku největších světových správců aktiv.

Jaké způsoby investování jsou k dispozici?

AXA fondy nabízí v základu dva možné způsoby investování. V prvním případě se jedná o pravidelné investování do portfolií programů. Investujete pravidelně do vybraného portfolia, které sestavuje tým odborníků AXA. Nejmenší možná investice je 500 Kč a investiční horizont je nastaven na minimálně 5 let.

V druhém případě máte na výběr jednorázový či pravidelný nákup fondů AXA. Do podílových fondů v nabídce můžete investovat kdykoliv dle vlastních preferencí. Nejmenší částka pro jednorázový vklad je stanovena na 5000 Kč, pro pravidelné měsíční investice platí spodní hranice 500 Kč. Investiční horizont se u tohoto způsobu investování řídí doporučením ze statutu fondu.

AXA fondy jsou dostupné i těm, kteří mají měsíčně k dispozici menší rozpočet. Pravidelné investování do portfolií programů ocení investoři s nedostatkem času, avšak s ochotou nést vyšší míru rizika.

Jaké podílové fondy AXA nabízí?

Velmi přehledná nabídka podílových fondů AXA oslovuje desítkou fondů všechny typy investorů, a to dokonce i ty, kteří hledají pouze klid ve stáří. AXA penzijní fond představoval penzijní připojištění, které bylo nahrazeno doplňkovým penzijním spořením. To s sebou přináší velmi konzervativní strategii a cíl poskytovat dlouhodobě nadprůměrné zhodnocení.

Ko konzervativním fondům se řadí velmi populární smíšený fond AXA CZK Konto. Portfolio fondu je složeno převážně z nástrojů peněžního trhu a dluhopisů denominovaných v české koruně. Doporučený investiční horizont je 6 měsíců. Fond je tak vhodný pro opatrné investory, kteří chtějí investovat na krátkou dobu.

Čistě dluhopisový fond v nabídce konzervativních fondů představuje AXA Eurobond. Diverzifikované portfolio je vystavěno na dluhopisech z celého světa. Fond cílí na konzervativní střednědobé investory se zájmem investovat na alespoň 3 roky.

Zajímají-li vás více investice do dynamických fondů a jste ochotni akceptovat vysoké kolísání hodnoty investice za potenciálně vyšší zhodnocení, zaostřete na AXA CEE Akciový fond. Investuje do akcií společností v regionu střední a východní Evropy. Mezi silně zastoupená odvětví patří energetika, telekomunikace a finanční sektor. Doporučený investiční horizont je 5 let.

Jak začít investovat do AXA fondů?

Podmínky investiční společnosti AXA jsou i k začínajícím investorům velmi přívětivé. Společně s vysokou přehledností fondů AXA a zázemím nejcennější značky mezi světovými pojišťovnami se tak jedná o velmi solidního partnera pro vaše investice.

Jako investor získáte přístup do online aplikace, kde máte o všech investicích přehled. Nechybí možnost aktivace zasílání potvrzení nákupu podílových listů na váš e-mail. Stejně tak máte online možnost zažádat o zpětný odkup vašich podílových listů. Finanční prostředky na základě žádosti budete mít na účtu do 3 pracovních dnů.

Pokud vás fondy AXA zaujaly, věřte, že investovat peníze do fondů je jednoduché. Vše začíná sjednáním schůzky, nebo navštívením některé z poboček po celé České republice. Následně můžete začít zhodnocovat vaše peníze prostřednictvím kteréhokoliv z podílových fondů AXA.