Dokonalý nájemník – recenze 2021

Pronajímat svůj byt nás mnohdy může stát nejen mnoho nervů, ale i času a peněz. Služba Dokonalý nájemník bere všechny tyto starosti na sebe – s pronájmem nám pomůže od výběru ideálního nájemníka přes administrativu až po údržbu bytu. Jak přesně lze takovou pomoc využít a co všechno od ní můžeme čekat?
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
17/3/20

S čím nám pomůže služba Dokonalý nájemník?

Dokonalý nájemník pomáhá pronajímatelům s veškerou správou jejich nemovitosti. Služba si přímo od vás pronajme byt nebo dům a o všechno ostatní, tedy o hledání nájemníků, smlouvy, pojištění, vyúčtování energií nebo opravy, se nadále stará sama.

Vy tak máte zajištěno pravidelné placení nájmu a údržbu pronajímané nemovitosti, aniž byste měli s pronájmem nějaké starosti. A když budete nemovitost potřebovat opět pro sebe, jednoduše se dohodnete s Dokonalým nájemníkem na termínu navrácení a dosavadní nájemníky vystřídáte v bytě připraveném na převzetí.

Úvodní webová stránka služby Dokonalý nájemník, na které dominuje zelená a černá barva.

Vyplatí se to?

Dokonalý nájemník se vyplatí, pokud si nechcete dělat s pronájmem starosti, ale zároveň chcete naplno využít jeho možnosti. Mezi největší výhody služby patří:

  • výrazná úspora vašeho času: Kromě případných problémů s nespolehlivými nájemníky nebo přímo s nemovitostí (rozbitá pračka, ucpaný odpad, …) se nemusíte zabývat ani inzercí, prohlídkami a výběrem mezi potenciálními zájemci.
  • pravidelný příjem z nemovitosti: Nájem vám platí přímo Dokonalý nájemník, a to i v případě, že se službě nepodaří byt či dům ihned někomu pronajmout nebo došlo k vystěhování nájemníka a shání se nový. Máte zkrátka přesně určený nájem, který vám služba vždy v určený termín zaplatí bez ohledu na okolnosti.
  • minimální rizika: Dokonalý nájemník nemovitost pojistí a řeší tak za vás i jakékoliv škody, které by způsobil nájemník nebo nějaká nečekaná událost. Jste tak zcela bez starostí a nestane se, že byste kvůli nedbalým nájemníkům anebo nenadálým opravám prodělali.

Jak pronajmout byt přes službu Dokonalý nájemník?

Nejprve vyplníte na webu Dokonalého nájemníka krátký formulář (stačí kliknout na „Spočítat nájemné“), na základě kterého se vám ozvou i s odhadem výše nájmu. Pokud se rozhodnete dále spolupracovat, dohodnete si s Dokonalým nájemníkem prohlídku a podepíšete spolu smlouvu. Od tohoto bodu na sebe služba přebírá veškerou zodpovědnost za vaši nemovitost. Vy obdržíte každý měsíc domluvené nájemné a každý půlrok zprávu o stavu nemovitosti i s fotografiemi.

Vyplnění formuláře ani telefonát s Dokonalým nájemníkem vás k ničemu nezavazují a veškeré služby jsou bezplatné. Konečné rozhodnutí je zcela na vás.

Jak rychle se můžete s Dokonalým nájemníkem dohodnout na pronájmu bytu?

Většinou stačí jedna schůzka, která trvá 1,5 až 2 hodiny a na které spolu vyřešíte všechny detaily pronájmu a projdete si přímo na místě smlouvu, aby pro vás byla zcela transparentní a srozumitelná. Když se však nedohodnete hned, klidně si můžete domluvit ještě další schůzku a dopřát si tak dostatek času. První nájemné dostanete hned při podpisu smlouvy, následně ho pravidelně dostáváte bez ohledu na to, zda už je byt obsazen.

Jak služba Dokonalý nájemník vybírá nájemníky pro váš byt?

Výběr nájemníka/nájemníků považuje tato služba za nejdůležitější část své práce. Se zájemci, kteří se na základě inzerce ozvou, vede Dokonalý nájemník prvně telefonický rozhovor. S těmi, kteří se jim zalíbí, se pak sejdou a ptají se jich, na jak dlouho si bydlení představují, jaká mají zaměstnání a na další, i osobnější otázky. Zájemce také prověří v registrech dlužníků, aby si byli jisti, že na ně není například uvalena exekuce nebo snad trestní stíhání.

Kromě toho musí finální zájemce samozřejmě splňovat i představy majitele nemovitosti – vy předem určíte, zda chcete ve svém bytě rodinu, jednotlivce, studenty, chovatele domácích mazlíčků, děti a podobně. Kdo tímto sítem projde, ten se teprve může stát nájemníkem.

Není v tom nějaký háček?

Ne, naopak, transparentnost je jednou z hlavních předností služby. Přinese výhody jak pronajímatelům, kteří se díky ní nemusí o nic starat a nemovitost jim zároveň stabilně vydělává, tak solidním nájemníkům, kteří seženou spolehlivý, plně právně ošetřený a pojištěný podnájem. Dokonalý nájemník navíc pronajímá výhradně dlouhodobě a jen prověřeným zájemcům, takže se jako majitelé nemusíte bát, že by se váš byt objevil například na Airbnb, Booking.com nebo jiných stránkách nabízejících krátkodobé pronájmy. Proč si tedy nezkusit ušetřit starosti?