Generali Česká pojišťovna – recenze 2021

Generali se s Českou pojišťovnou spojila v prosinci minulého roku a vznikla tak největší česká pojišťovna současnosti. Za své přednosti považuje především rychlou likvidaci škod a rozmanitou nabídku pojištění. My jsme zjistili, co je na tom pravdy, a také porovnali ceny pojištění s cenami u dalších společností. Jak to dopadlo?
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
23/3/20

Jaké situace si můžete pojistit u Generali České pojišťovny?

Generali Česká pojišťovna nabízí životní i různá neživotní pojištění. Patří mezi ně:

 • cestovní pojištění
 • povinné ručení
 • havarijní pojištění
 • úrazové pojištění
 • pojištění majetku (domácnosti a nemovitosti)
 • pojištění odpovědnosti občana
 • pojištění psů a koček
 • pojištění pro podnikatele a firmy

Jak se pojistit?

Pojištění si můžete sjednat online z pohodlí domova. Stačí, když si na webu pojišťovny v nabídce „Sjednat on-line“ vyberete pojištění, o které máte zájem, a vyplníte jednoduchý formulář. Pak si zvolíte jednu z nabízených variant pojištění, dodáte údaje o vaší osobě (případně o dalších pojištěných osobách), vše ještě jednou zkontrolujete a potvrdíte.

Po potvrzení uvidíte pojistnou smlouvu a všechny další dokumenty, které si v klidu pročtete. Zároveň vám budou zaslány ještě jednou e-mailem. Nakonec odešlete první platbu a tím se pojištění stává platným. Pokud ale upřednostňujete osobní kontakt, můžete si samozřejmě pojištění sjednat i na některé z poboček.

VYZKOUŠEJTE GENERALI ČESKOU POJIŠŤOVNU

Jaké má Generali Česká pojišťovna ceny?

Pro představu jsme porovnali ceny dvou různých pojištění u Generali České pojišťovny se stejnými nebo podobnými nabídkami ze srovnávačů ePojisteni.cz a Top-Pojisteni.cz.

1. Povinné ručení

Hledáme povinné ručení pro ojetý osobní automobil Škoda Octavia 1,2 TSI vyrobený roku 2015 (výkon 77 kW, objem motoru 1 197 cm3). Neuplatňujeme žádný bonus za předchozí dobu pojištění.

Povinné ručení od Generali České Pojišťovny:

 • krytí: 35 milionů Kč pro zaviněné škody na majetku, 35 milionů Kč pro zaviněné škody na zdraví
 • cena: 7 017 Kč/rok (včetně slevy 20 % za sjednání online)

Totožné povinné ručení od Generali České Pojišťovny přes ePojisteni.cz:

 • cena: 7 017 Kč/rok

Povinné ručení od ČPP přes Top-Pojisteni.cz:

 • krytí: 35 milionů Kč pro zaviněné škody na majetku, 35 milionů Kč pro zaviněné škody na zdraví
 • cena: 9 710 Kč/rok

2. Cestovní pojištění

Hledáme pojištění pro třicetiletého muže, který jede na týdenní dovolenou do Itálie. Použité srovnávače nenabízí ani cestovní pojištění přímo od Generali České Pojišťovny, ani jemu podobné nabídky. U všech tedy uvedeme nejlevnější nabízený produkt.

Cestovní pojištění od Generali České Pojišťovny:

 • krytí: 5 milionů Kč pro léčebné výlohy, neobsahuje krytí pro úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škody na zdraví a majetku ani pro pojištění zavazadel
 • cena: 162 Kč/pobyt (včetně slevy 20 % za sjednání online)

Cestovní pojištění od UNIQA přes ePojisteni.cz:

 • krytí: 4 milionů Kč pro léčebné výlohy, 1 milion Kč pro pojištění odpovědnosti za škody na zdraví a majetku, neobsahuje krytí pro úrazové pojištění ani pro pojištění zavazadel
 • cena: 91 Kč/pobyt

Cestovní pojištění od UNIQA přes Top-Pojisteni.cz:

 • krytí: 5 milionů Kč pro léčebné výlohy, 2 miliony Kč pro pojištění odpovědnosti za škody na zdraví a majetku, 300 000 Kč pro úrazové pojištění, neobsahuje krytí pro pojištění zavazadel
 • cena: 112 Kč/pobyt

Ceny pojištění Generali České pojišťovny se pohybují kolem pomyslného středu, nepatří k nejlevnějším, ale rozhodně ani k nejdražším. Konkrétně cestovní pojištění je však vzhledem k poměru mezi cenou a krytím spíše nevýhodné a zmíněné srovnávače jsou schopny doporučit levnější i praktičtější produkt.

Jak funguje nahlášení škody a vypořádání?

Pojistnou událost lze nahlásit pohodlně a bez zbytečných papírů online. Na webu pojišťovny stačí v sekci „Řešení škod“ vybrat „Nahlásit škodu“. Zde zvolíte mezi formuláři ten, kterého se škoda týká. Do něj uvedete číslo své pojistné smlouvy, vyplníte ho a nakonec do něj nahrajete ze svého počítače či telefonu snímky potřebných dokumentů (lékařské zprávy, policejního záznamu o nehodě, potvrzení od zaměstnavatele a tak dál). Formulář odešlete a nahlášení je hotové.

Na likvidaci pojistné události mají pojišťovny ze zákona až 3 měsíce, Generali Česká pojišťovna se ale zpravidla snaží uzavřít nahlášenou událost co nejrychleji. U škod na majetku či automobilu je to ve většině případů dokonce otázka maximálně 5 dnů od dodání veškeré potřebné dokumentace. Pojistné plnění je pak obratem zasláno na váš bankovní účet, případně ho obdržíte poštovní poukázkou.

Závěr

Pojištění Generali České pojišťovny rozhodně nepatří k nejlevnějším, která na trhu najdete. Cenu může vyvážit široká nabídka druhů a variant pojištění i odškodných částek. Výhodami jsou také rychlost likvidace pojistných událostí a možnost sjednání i nahlášení škody online. Zda si najdete u Generali České pojišťovny produkt, který by vyhovoval právě vám, závisí v tomto případě skutečně spíše na jeho obsahu než na ceně. S porovnáním obou těchto faktorů vám pak mohou pomoci srovnávače zmíněné v článku.

VYZKOUŠEJTE GENERALI ČESKOU POJIŠŤOVNU