Hamty – recenze 2021

Cashbackových portálů, které vám vrací peníze z nákupů v českých i zahraničních internetových obchodech, působí v Česku hned několik. Patří mezi ně také Hamty, které je údajně nejštědřejším z nich. My jsme tedy zjistili, kolik díky němu skutečně ušetříte a zda v tom není nějaký zádrhel.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
30/3/20

Co je to cashback a jak funguje?

Služba cashback vám umožňuje získat zpět část peněz z online nákupů. Poskytují ji cashbackové portály, které spolupracují s vybranými e-shopy. K čerpání cashbacku se stačí na takovém portálu zaregistrovat a před nákupem se z něj na daný e-shop prokliknout. Služba potom přináší výhodu všech třem stranám – obchod získá nové zákazníky, portál provizi a vy finanční úsporu.

Vyplatí se používat cashback na Hamty?

Podle informací na webových stránkách Hamty tento portál poskytuje nejštědřejší cashback na českém trhu. V rámci 3 důležitých aspektů jsme se podívali, co je na tomto tvrzení pravdy a jak se vyplatí ve srovnání s konkurencí:

1. Vstupní bonus

4 hvězdičky, kterými jsme ohodnotili vstupní bonus cashbacku Hamty. Služba na úvod nabízí 50 Kč.

Odměna, kterou dostane každý nově registrovaný uživatel, činí u Hamty 50 korun. Stejnou částku nabízí i Refundo a VratnéPeníze.cz, o 10 korun více pak získáte za registraci u Plná Peněženka. Nejvyšší bonus nabízí Získejte.cz, naopak vůbec žádný bonus neobdržíte u Tipli.

Vstupní bonus u Hamty hodnotíme: 8/10

ZÍSKEJTE VSTUPNÍ BONUS OD HAMTY

2. Výše cashbacku

4 hvězdičky, kterými jsme ohodnotili výši cashbacku Hamty. Cashback patří mezi nejvyšší na trhu.

Maximální výše cashbacku se liší portál od portálu, zde je srovnání pro několik známých obchodů:

Dr. Max:

 • Hamty - 10 %
 • VratnéPeníze.cz, Tipli, Refundo - 5 %
 • Získejte.cz - 3,5 %
 • Plná Peněženka - 2,5 %

Notino:

 • Hamty - 10 %
 • Získejte.cz - 7 %
 • VratnéPeníze.cz, Tipli, Refundo - 5 %
 • Plná Peněženka - 1,25 %

AboutYou:

 • Hamty - 15 %
 • Získejte.cz - 10,5 %
 • VratnéPeníze.cz, Tipli, Refundo - 7,5 %
 • Plná Peněženka - 7,5 %

Datart:

 • Hamty - 4 %
 • Získejte.cz - 2,45 %
 • Plná Peněženka, Tipli, Refundo - 2 %
 • VratnéPeníze.cz - 1,75 %

Booking.com:

 • Hamty, VratnéPeníze.cz, Plná Peněženka, Tipli, Refundo i Získejte.cz - 4 %

Aliexpress:

 • Hamty - 9 %
 • Tipli - 10 %
 • Získejte.cz - 6 %
 • VratnéPeníze.cz, Refundo, Plná Peněženka - 5 %

Cashback u Hamty opravdu patří k těm nejvyšším a u většiny obchodů výrazně převyšuje nabídku konkurenčních portálů. Je v tom ale menší háček, a sice poplatek za roční členství ve výši 0 až 240 korun. Ten je účtován postupně tak, že je vám za každý nákup vrácen poloviční cashback, dokud není poplatek splacen. Jakmile od vás Hamty vybere touto formou 240 korun (to vychází v průměru na celkovou útratu ve výši přibližně 8 000 korun), dostáváte již vždy plný cashback, ze kterého vám není nic odečítáno. Může ale samozřejmě nastat i situace, kdy podniknete tak málo nákupů, že Hamty vybere částku mnohem nižší. Nikdy tedy nebudete nic doplácet a v nejhorším případě získáte cashback podobný jako u konkurence.

Výši cashbacku u Hamty hodnotíme: 8/10

3. Počet obchodů

4,5 hvězdičky, kterými jsme ohodnotili počet obchodů zapojených do cashbacku Hamty. Hamty spolupracuje s více než 630 obchody.

Hamty spolupracuje s více než 630 e-shopy a náleží mu tak v této kategorii pomyslné třetí místo. Více mají jen Tipli s asi 690 obchody a Refundo s 830 obchody. Naopak menší počet partnerských obchodů mají Plná Peněženka s 520 obchody, Získejte.cz s 500 obchody a VratnéPeníze.cz se 480 obchody.

Počet obchodů u Hamty hodnotíme: 9/10

Jak se zaregistrovat na Hamty?

Registrace je otázkou 2 minut. Na webu Hamty vyplníte svoji e-mailovou adresu a zvolíte si heslo. Poté přejdete do své e-mailové schránky, kam obdržíte aktivační mail, ve kterém kliknete na odkaz „Aktivovat účet“. Ten vás přesměruje zpět na stránky Hamty a vy se můžete pustit do nakupování.

Úvodní stránka cashback služby Hamty, na které je možné provést registraci a následně začít využívat cashback.
Úvodní stránka cashbacku Hamty, na které je možné se zaregistrovat.

VYZKOUŠEJTE HAMTY ZDARMA

Jak používat cashback s Hamty?

Po dokončení registrace můžete začít přes Hamty nakupovat a sbírat odměny v podobě vrácených peněz. Jak to probíhá?

 • V seznamu obchodů nebo pomocí vyhledávače na začátku stránky si vyberete obchod, ve kterém chcete nakoupit.
 • U vybraného obchodu kliknete na „Přejít do obchodu“ a nakoupíte stejně jako kdykoli jindy.
 • Po dokončení nákupu vám bude do 2 dnů očekávaný cashback zapsán do vašeho Hamty účtu. Portál ještě počká na schválení obchodem – to může trvat několik dní i několik týdnů, doba se liší zejména podle lhůty na vrácení zboží.
 • Jakmile obchod cashback schválí, můžete si nechat vrácené peníze zaslat na svůj bankovní účet. Minimální částka pro výběr odměny není stanovena, stačí i jediná koruna!
Cashback se vypočítává z ceny nákupu bez DPH a bez poštovného.

Obchody, se kterými můžete šetřit na Hamty

Kromě obchodů zmíněných výše najdete na Hamty například Bonprix s cashbackem 9 %, Deichmann s 8 % nebo Sephora s 10 %. Za nákup elektroniky se vám vrátí až 7 % při nákupu v Euronics, za nákup nábytku až 10 % ve Sconto. Cashback ale můžete využít například i při sjednání pojištění nemovitosti u Pojisteni.cz, kde získáte zpět až 50 %, nebo při nákupu jízdenek přes Flixbus, kde vám bude vráceno 5 %. Výběr obchodů spolupracujících s Hamty je skutečně velký a určitě mezi nimi najdete spoustu svých oblíbených.

Kupony na Hamty

S Hamty neušetříte jen díky cashbacku, ale i díky slevovým kuponům. Přehled aktuálních kuponů najdete přímo na webu Hamty v této sekci. Když se vám některý z nich bude hodit, kliknete u vybraného kuponu na „Zobrazit kód“. Tento kód pak jen opíšete přímo v e-shopu do příslušné kolonky při dokončování nákupu a sleva vám bude odečtena z celkové ceny. Pokud se tedy na daný e-shop prokliknete ze stránek Hamty, získáte cashback i vybranou slevu. Pro příklad můžeme uvést kupony s 5% slevou na veškerý sortiment v obchodech Philips nebo 4Home, který má navíc ještě 7% cashback.

Závěr

Hamty patří z hlediska nabízeného cashbacku k nejlepším portálům v Česku, je ale potřeba si dávat pozor na zmíněný roční poplatek. Pokud však na internetu nakupujete často, nebudete si s ním muset vůbec lámat hlavu. Výhodami jsou neomezená minimální hranice pro výběr vašich odměn a poměrně velké množství spolupracujících e-shopů. Drobnou nevýhodou pak může být absence mobilní aplikace, kterou koneckonců nemá většina cashbackových portálů u nás.