Ideální nájemce – recenze 2021

Pronajímat byt může být časově náročná záležitost, a pokud narazíme na nesprávného nájemníka, stojí navíc spoustu peněz a nervů. Na českém trhu tak působí několik společností, které se o všechny starosti spojené s pronájmem postarají za nás. My jsme prověřili službu Ideální nájemce, která mezi ně patří, a zjistili, jak může pronajímateli pomoci a jestli se vyplatí jí svoji nemovitost svěřit.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
20/2/20

S čím nám pomůže služba Ideální nájemce?

Ideální nájemce pomáhá majitelům nemovitostí s pronájmy. Služba funguje tak, že si od vás byt nebo dům pronajme napřímo a vy tak máte zaručen pravidelný příjem z pronájmu bez jakýchkoliv dalších starostí. Ty na sebe přebere služba – hledá nájemníky, vybírá od nich nájemné a stará se o opravy a škody.

Vyplatí se to?

Služba Ideální nájemce představuje úsporu především časovou, vyplatí se ale i finančně. Hlavní výhodou je jistota včasného a pravidelného nájmu, protože vám ho platí přímo služba, a to i když v bytě zatím ještě nikdo nebydlí. Kromě toho za vás také:

  • organizuje prohlídky bytu pro zájemce a vybírá z nich toho vhodného
  • pojistí pronajímanou domácnost
  • pravidelně kontroluje stav bytu
  • řeší a hradí potřebné opravy či škody.

VYZKOUŠEJTE IDEÁLNÍHO NÁJEMCE ZDARMA

Jak pronajmout váš byt přes službu Ideální nájemce?

Nejprve na webu Ideálního nájemce vyplníte krátký kontaktní formulář. Poté se vám z Ideálního nájemce ozvou, proberou s vámi detaily týkající se vašeho bytu a domluvíte se na prohlídce. Na jejím základě vám služba vypracuje odhad co nejvýhodnější výše nájmu. Tohle všechno je nezávazné a zdarma. Jestli se nakonec rozhodnete svoji nemovitost svěřit do jejich rukou záleží jen na vás.

Pokud budete s nabídkou spokojeni, podepíšete spolu nájemní smlouvu. Smlouva je transparentní a vše, co k ní potřebujete vědět, můžete probrat přímo na místě se zaměstnanci služby. Od té doby vám vždy v domluvený termín přijde na bankovní účet domluvené nájemné nezávisle na tom, zda už je byt obsazen nebo ne. Po každých několika měsících navíc obdržíte aktuální fotografie bytu, abyste měli o vaší nemovitosti přehled.

Jak služba Ideální nájemce vybírá nájemníky pro váš byt?

I službě velmi záleží na tom, aby se nájemníkem stala spolehlivá osoba, proto se můžete spolehnout na to, že je ve svém výběru velmi pečlivá. Zájemce prověřuje v registrech dlužníků a se všemi, kdo připadají v úvahu jako noví nájemci, absolvuje i osobní setkání. Při výběru se služba navíc snaží vyjít vstříc i vašim požadavkům, například pokud si přejete nájemce bez domácích mazlíčků a podobně.

Není v tom nějaký háček?

Není. Služba je zcela důvěryhodná a na jejích internetových stránkách si můžete pročíst mnohé reference. Přináší výhody jak pronajímateli, kterého zbaví veškerých starostí s hledáním nájemců nebo řešením oprav, tak tomu, kdo hledá spolehlivý bezproblémový podnájem. Protože byty pronajímá dlouhodobě, nemusíte se obávat, že by se váš byt objevil na portálech jako Airbnb nebo Booking.com a do vašeho bytu se tak dostaly neprověřené osoby. S Ideálním nájemcem tedy určitě nic neriskujete, a právě naopak jste před možnými riziky chráněni.