Plná Peněženka – recenze 2021

Plná Peněženka je jedním z českých portálů, které se zabývají službou cashback, vrací vám tedy peníze z nákupů v českých i zahraničních internetových obchodech. My jsme zjistili, jak velké slevy tento portál svým uživatelům přinese a zda jim může poskytnout i nějaké další výhody.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
6/3/20

Co je to cashback a jak funguje?

Služba cashback vám umožňuje získat zpět část svých peněz z online nákupů. K tomu slouží cashbackové portály, které spolupracují s vybranými e-shopy. Abyste tuto službu mohli začít využívat, stačí se na takovém portálu zaregistrovat a před nákupem se z něj na daný e-shop prokliknout. Cashback tak přináší výhody všem třem stranám – nové zákazníky pro obchod, provizi pro portál a odměnu pro zákazníka.

Vyplatí se používat cashback s Plnou Peněženkou?

Plná Peněženka vznikla v roce 2012 a byla tak jedním z prvních českých cashbackových portálů. V současnosti ho používá přes půl milionu zákazníků. Vyplatí se proto, že funguje zcela bezplatně, z finančního hlediska tedy můžete jedině získat. Jak se ale vyplatí v porovnání s dalšími cashbackovými portály? Tady je srovnání na základě 3 důležitých aspektů:

1. Vstupní bonus

4 hvězdičky z 5, kterými jsme na Fondíku ohodnotili vstupní bonus cashbacku Plné Peněženky. Ten dosahuje výše 60 Kč.

Plná Peněženka odměňuje nově registrované uživatele vstupním bonusem 60 korun. Stejný vstupní bonus získáte u Refundo a Hamty. U VratnéPeníze.cz je to pak 50 korun. Nejvyšší bonus ve výši 130 korun nabízí Získejte.cz, naopak žádný bonus nenabízí Tipli.

Vstupní bonus u Plné Peněženky hodnotíme: 8/10

ZÍSKEJTE BONUS OD PLNÉ PENĚŽENKY

2. Výše cashbacku

2,5 hvězdičky z 5, kterými jsme ohodnotili výši cashbacku Plné Peněženky. Ten je ve srovnání s konkurencí podprůměrný.

Maximální výše cashbacku se liší portál od portálu a zde je tedy srovnání pro několik známých obchodů:

Dr. Max:

 • Plná Peněženka - 2,5 %
 • Hamty - 10 %
 • VratnéPeníze.cz, Tipli, Refundo - 5 %
 • Získejte.cz - 3,5 %

Notino:

 • Plná Peněženka - 1,25 %
 • Hamty - 10 %
 • Získejte.cz - 7 %
 • VratnéPeníze.cz, Tipli, Refundo - 5 %

AboutYou:

 • Plná Peněženka - 7,5 %
 • Hamty - 15 %
 • Získejte.cz - 10,5 %
 • VratnéPeníze.cz, Tipli, Refundo - 7,5 %

Datart:

 • Plná Peněženka, Tipli, Refundo - 2 %
 • Hamty - 4 %
 • Získejte.cz - 2,45 %
 • VratnéPeníze.cz - 1,75 %

Booking.com:

Plná Peněženka, VratnéPeníze.cz, Hamty, Tipli, Refundo i Získejte.cz - 4 %

Aliexpress:

 • Plná Peněženka, VratnéPeníze.cz, Refundo - 5 %
 • Tipli - 10 %
 • Hamty - 9 %
 • Získejte.cz - 6 %

Jak je vidět, cashback od Plné Peněženky patří ve většině případů k těm nejnižším.

Výši cashbacku u Plné Peněženky hodnotíme: 5/10

3. Počet obchodů

3,5 hvězdičky z 5, kterými jsme ohodnotili počet obchodů v programu Plné Peněženky. Ten je ve srovnání s konkurencí průměrný.

Plná Peněženka spolupracuje s více než 520 obchody, což už je poměrně široká paleta. Méně obchodů najdete u Získejte.cz s asi 500 obchody a u VratnéPeníze.cz s 480 obchody. Zbytek konkurenčních portálů má však partnerů mnohem více. Přes Refundo můžete nakoupit v 830 e-shopech, přes Tipli na 690 obchodech a přes Hamty na 630 obchodech.

Počet obchodů u Plné Peněženky hodnotíme: 7/10

Jak používat cashback s Plnou Peněženkou?

Jakmile se úspěšně zaregistrujete, můžete začít přes Plnou Peněženku nakupovat a sbírat odměny v podobě vrácených peněz. Jak to probíhá?

 1. Ze seznamu obchodů nebo pomocí vyhledávače na začátku stránky si vyberete e-shop, ve kterém chcete nakoupit.
 2. U vybraného obchodu kliknete na zelené tlačítko „Přejít do obchodu“ a na další stránce na „Nakoupit s cashbackem“. Poté nakoupíte v obchodě tak, jak jste běžně zvyklí.
 3. Do 2 dnů od dokončení nákupu je odměna zaregistrována ve vašem uživatelském účtu u Plné Peněženky a čeká na potvrzení obchodníkem. Ten má na potvrzení nákupu kvůli možným reklamacím 2 až 60 dní.
 4. Potvrzené odměny si můžete kdykoli nechat zaslat na svůj bankovní účet – žádný minimální limit pro výběr odměn není stanoven. Doporučujeme si ale počkat, než nasbíráte alespoň 100 korun, aby vám byly vyplaceny i všechny případné bonusové odměny.
Cashback se vypočítává z ceny nákupu bez poštovného a u většiny obchodů také bez DPH.

Jak se zaregistrovat na Plné Peněžence?

Prvním krokem k používání Plné Peněženky je registrace, ta ale zabere jen pár minut. Na webu Plné Peněženky stačí zadat svoji e-mailovou adresu. Obdržíte aktivační mail, ve kterém kliknete na uvedený odkaz. Ten vás přesměruje zpět na stránky portálu, kde si už jen nastavíte heslo ke svému uživatelskému účtu a můžete se pustit do nákupů.

Úvodní stránka cashbacku Plná Peněženka, na které se můžete zaregistrovat přes váš email. Také dostanete bonus 60 Kč.

VYZKOUŠEJTE PLNOU PENĚŽENKU

Obchody, se kterými můžete šetřit přes Plnou Peněženku

Kromě obchodů zmíněných výše můžete nakupovat třeba také v obchodě Deichmann s cashbackem až 4 %, Bonprix s až 4,5 % nebo Douglas s až 4 %. V obchodě s elektronikou Euronics získáte zpět až 3,5 % a za nákup softwaru od společnosti Avast dokonce 12,5 %. Cashback ale můžete využít například i při sjednání nového pojištění u ČSOB Pojišťovny s odměnou 10 % nebo při nákupu letenek přes Kiwi.com s odměnou 1,5 %. Výběr obchodů je skutečně velký a určitě mezi nimi najdete svůj oblíbený.

Kupony a akční nabídky na Plné Peněžence

Plná Peněženka nabízí kromě cashbacku také další úsporu v podobě slevových kuponů a přehledu akčních nabídek. Aktuální kupony a akce jsou k nalezení na webu Plné Peněženky v této sekci. Pokud je jejich využití podmíněno zadáním slevového kódu, uvidíte ho přímo u konkrétní nabídky. Kód stačí poté ještě před zaplacením nákupu v daném e-shopu opsat do příslušné kolonky a sleva vám bude odečtena z celkové ceny. Pokud se tedy na daný e-shop prokliknete z webu Plné Peněženky, získáte cashback a navíc i aktuální slevu.

Jako příklad můžeme uvést 20% slevu na nákup pobytu přes Booking.com nebo 20% slevu na obuv značky Vans v obchodě Vivantis, kde je navíc až 5,5% cashback. Za zmínku stojí také 25% sleva na nově sjednané pojištění nemovitosti přes Pojisteni.cz, kde je navíc cashback až do výše dalších 25 %.  

Závěr

Cashbackový portál Plná Peněženka je výhodný v tom, že jsou jeho služby bezplatné, vždy se vám tedy může jedině vyplatit. Oproti jiným českým portálům má nevýhodu v podobě nižších odměn a menšího počtu vlastních slevových kuponů. Naopak velkou výhodou je to, že si můžete nechat zaslat jakkoli vysokou odměnu a není nutné čekat na nějakou minimální částku. Uživatelé, kteří přes portál nakupují častěji, jsou navíc odměněni navýšením cashbacku, a to až o 10 %. Pravidelné nákupy přes Plnou Peněženku mohou tedy přinést opravdu zajímavé odměny.