VratnéPeníze.cz – recenze 2021

Službou cashback, která vám vrací peníze z nákupů v internetových obchodech, se zabývá hned několik českých portálů. Spolupracují nejen se stovkami českých e-shopů, ale ušetříme s nimi i při objednávkách ze zahraničí. My jsme se podívali na jeden z nich, VratnéPeníze.cz, a zjistili, jak velké slevy může svým uživatelům přinést a co ho odlišuje od ostatních portálů.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
27/5/20

Co je to cashback a jak funguje?

Služba cashback vám umožňuje získat zpět část svých peněz z online nákupů. Děje se tak prostřednictvím cashbackových portálů, které spolupracují s vybranými e-shopy. Aby se vám vracely peníze z nákupů, stačí se jen na takovém portálu zaregistrovat a před nákupem se z něj na daný e-shop prokliknout. Cashback tak přináší výhody všem třem stranám – nové zákazníky pro obchod, provizi pro portál a finanční úsporu pro zákazníka.

Vyplatí se používat cashback na VratnéPeníze.cz?

VratnéPeníze.cz jsou jedním z českých cashbackových portálů. Stojí za ním společnost Mafra a v současné době ho používá pro získávání peněz z nákupů přes 190 000 uživatelů. Jeho používání se vyplatí, protože funguje zcela bezplatně, z finančního hlediska tedy můžete jedině získat. Jak se ale vyplatí v porovnání s dalšími cashbackovými portály? Tady je srovnání na základě 3 důležitých aspektů:

1. Vstupní bonus

4 hvězdičky z 5, kterými jsme ohodnotili vstupní bonus na VratnéPeníze.cz. VratnéPeníze.cz nabízejí bonus 50 Kč.

VratnéPeníze.cz vás odmění vstupním bonusem, který získáte za to, že se na portálu zaregistrujete, ve výši 50 korun. Stejnou částku nabízí Refundo a Hamty, Plná Peněženka věnuje uživatelům 60 korun a Získejte.cz 130 korun. Pouze Tipli nenabízí žádný vstupní bonus.

Vstupní bonus u VratnéPeníze.cz hodnotíme: 8/10

ZÍSKEJTE BONUS OD VRATNÉPENÍZE.CZ

2. Výše cashbacku

3 hvězdičky z 5, kterými jsme ohodnotili výši cashbacku na VratnéPeníze.cz.

Maximální výše cashbacku se liší portál od portálu, zde je srovnání pro několik známých obchodů:

Dr. Max:

 • VratnéPeníze.cz, Tipli, Refundo - 5 %
 • Hamty - 10 %
 • Získejte.cz - 3,5 %
 • Plná Peněženka - 2,5 %

Notino:

 • VratnéPeníze.cz, Tipli, Refundo - 5 %
 • Hamty - 10 %
 • Získejte.cz - 7 %
 • Plná Peněženka - 1,25 %

AboutYou:

 • VratnéPeníze.cz, Tipli, Refundo - 7,5 %
 • Hamty - 15 %
 • Získejte.cz - 10,5 %
 • Plná Peněženka - 7,5 %

Datart:

 • VratnéPeníze.cz - 1,75 %
 • Hamty - 4 %
 • Získejte.cz - 2,45 %
 • Plná Peněženka, Tipli, Refundo - 2 %

Booking.com:

 • VratnéPeníze.cz, Hamty, Plná Peněženka, Tipli, Refundo i Získejte.cz - 4 %

Aliexpress:

 • VratnéPeníze.cz, Refundo, Plná Peněženka - 5 %
 • Tipli - 10 %
 • Hamty - 9 %
 • Získejte.cz - 6 %

Jak je vidět, cashback od VratnéPeníze.cz patří ve většině případů spíše k těm nižším.

Výši cashbacku u VratnéPeníze.cz hodnotíme: 6/10

3. Počet obchodů

3,5 hvězdičky z 5, kterými jsme ohodnotili počet obchodů, se kterými spolupracuje cashback VratnéPeníze.cz.

Ze zmíněných portálů spolupracuje s největším počtem obchodů Refundo – můžete přes něj nakoupit ve více než 830 e-shopech. Další je Tipli s asi 700 obchody, Hamty s 630 obchody a Plná Peněženka s 520, těsně nad pětistovkovou hranicí se drží Získejte.cz. VratnéPeníze.cz doposud navázalo spolupráci s asi 480 obchody, zatím je tedy „na chvostu“.

Počet obchodů u VratnéPeníze.cz hodnotíme: 7/10

Jak používat cashback s VratnéPeníze.cz?

Po úspěšné registraci můžete začít přes VratnéPeníze.cz nakupovat a sbírat odměny v podobě vrácených peněz. Jak to probíhá?

 • Obchod, ve kterém chcete nakoupit, si vyberete v seznamu obchodů nebo ho najdete pomocí vyhledávače na začátku stránky.
 • U příslušného obchodu kliknete na oranžové tlačítko „Přejít do obchodu“ a nakoupíte jako běžně.
 • Během 2 až 3 dnů od chvíle, kdy zboží obdržíte, je vám vrácena daná částka. Ta bude připsána na váš účet na VratnéPeníze.cz.
 • Jakmile jste už nasbírali alespoň 300 korun, zažádáte si na svém účtu o vyplacení. Vyplníte číslo svého bankovního účtu a VratnéPeníze.cz vám na něj částku zašlou.
Cashback se vypočítává z ceny nákupu bez DPH a bez poštovného.

Jak se zaregistrovat na VratnéPeníze.cz?

Registrace je pro využívání služby nutná, ale je také velmi jednoduchá a zabere sotva 5 minut. Na webu VratnéPeníze.cz vyplníte svoji e-mailovou adresu a zvolené heslo. Na zadanou e-mailovou adresu vám bude zaslán aktivační mail, ve kterém kliknete na „Aktivuj můj účet“. Ten vás přesměruje zpět na stránky VratnéPeníze.cz, ale budete již přihlášeni a bude vám připsáno 50 korun jako vstupní bonus. Registrace je hotová a vy můžete začít nakupovat.

VYZKOUŠEJTE VRATNÉPENÍZE.CZ ZDARMA

Obchody, se kterými můžete šetřit na VratnéPeníze.cz

Kromě již zmíněných obchodů můžete přes VratnéPeníze.cz nakupovat třeba také v obchodě Bonprix s cashbackem až 4,5 %, Vivantis s až 5,5 % nebo Sephora s až 5 %. Elektroniku nakoupíte v obchodě Philips, odkud se vám vrátí 2,5 %, nebo v Okay se 3 % zpět. Cashback ale můžete využít například i při sjednání cestovního pojištění u pojišťovny Axa s až 30% odměnou nebo při nákupu jízdenek přes Flixbus, kdy vám budou vrácena 3 % z jejich ceny. Výběr obchodů je skutečně velký a je velmi pravděpodobné, že svůj oblíbený si na VratnéPeníze.cz najdete.

Kupony na VratnéPeníze.cz

Služba VratnéPeníze.cz nenabízí jen úsporu v podobě cashbacku, ale také v podobě slevových kuponů. Aktuální kupony najdete přímo na stránkách VratnéPeníze.cz v této sekci a abyste je mohli využít, stačí kliknout na „Zobrazit kód“.  Tento kód pak napíšete ještě před zaplacením do příslušné kolonky přímo na e-shopu a sleva vám bude odečtena z celkové ceny nákupu. Pokud se tedy na daný e-shop prokliknete z webu VratnéPeníze.cz, získáte cashback i vybranou slevu.

Jako příklad můžeme uvést slevový kupon pro nákup v obchodě Philips, kde získáte slevu 18 %, v obchodě Notino slevu 20 % na značku Vichy nebo slevu ve výši 75 korun při nákupu na 4Home, kde je navíc ještě 3,5% cashback.

Závěr

Cashbackový portál VratnéPeníze.cz má výhodu v tom, že jeho služby jsou zcela zdarma, vždy se nám tedy může jedině vyplatit. Oproti jiným českým portálům má drobné nevýhody v podobě nižšího počtu obchodů nebo nižších odměn, na druhou stranu je ale nutné zmínit jeho mobilní aplikaci Portmonka, kterou většina konkurenčních portálů naopak nemá a za její používání navíc získáte další odměnu ve výši 10 korun. Ocení ho tedy i lidé, kteří raději nakupují pomocí chytrého telefonu.