Zajímavosti ze světa financí

Objevování nových chutí za 1,5 milionu ročně. Veganská společnost nabízí práci snů

24/4/2019

Milujete jídlo, cestování a nebojíte se zkoušení nových věcí? Pak je práce nabízená veganskou společností Vibrant Vegan Co. přesně pro vás. Tento britský podnik nyní hledá vhodného kandidáta, který bude cestovat po celém světě a zkoušet nové veganské chutě - a ještě za to dostane zaplaceno.

Pár si koupil dům za 30 milionů. Několik dnů poté jim do poštovní schránky začaly chodit děsivé dopisy

24/4/2019

Maria a Derek Broaddus z amerického New Jersey se chystali nastěhovat se do vysněného domu, který si koupili za 1,3 milionu dolarů (v přepočtu 30 milionů korun). Těsně před stěhováním je ale vyděsila zvláštní věc. V poštovní schránce domu se začaly objevovat velmi zvláštní a děsivé dopisy, které měly nové majitele vystrašit.

Devítiletý chlapec si během pár měsíců vydělal 230 tisíc. K úspěchu mu stačil jednoduchý byznysplán

24/4/2019

Devítiletý Junior Wyatt si dokázal za pár měsíců sám vydělat 7800 liber (v přepočtu asi 230 tisíc korun). Stačilo mu trochu ušetřených peněz z kapesného, aby mohl začít prodávat vajíčka přímo z obýváku. A rozjet tak úspěšný byznys.

Jak poznat zlatokopku? Vyžívá se v luxusu a často se zajímá o finanční situaci partnera

24/4/2019

Termín zlatokopka vznikl teprve nedávno a označuje ženu, která v partnerském vztahu hledá především zajištění a materiální výhody. Byť jsou tyto ženy často velmi atraktivní, stát po jejich boku může být vysilující a náročné. Pokud včas nerozpoznáte, že s někým takovým žijete, může to mít velmi neblahé účinky nejen na vaše konto, ale i na vaše sebevědomí a city. Zajímá vás, jak zlatokopku poznat? Připravili jsme několik signálů, které jsou pro chování zlatokopky typické.

Chléb v nejlevnější zemi světa stojí 9 korun. Levné jsou i další potraviny

23/4/2019

A nejenom potraviny. Dvoupokojový byt v centru vyjde v této zemi průměrně na 3700 korun, měsíční jízdné hromadnou dopravou na 215 korun a pánské džíny značky Levi’s na 750 korun. Řeč je o Indii, nejlevnější zemi na světě, která dokazuje, že i pobyt v exotické zemi může vyjít na málo peněz. Ceny služeb i potravin jsou v Indii v průměru o polovinu nižší, než v České republice. Jaké částky můžete očekávat v místním supermarketu?

Živlová typologie rozděluje lidi na 4 typy. Vznikla už roku 444 před Kristem

23/4/2019

V psychologii existuje několik typologií. Jejich cílem je lépe poznat lidskou osobnost a zařadit lidi do skupin podle určitých vzorců chování. Pravděpodobně nejznámější je Hippokratova typologie, která dělí lidi do 4 skupin (cholerik, sangvinik, flegmatik, melancholik). V posledních letech pak stoupá i popularita živlové typologie, kterou si dnes představíme.

Porovnání cen za socialismu vs. dnes. Máslo stálo 10 korun, chléb 3 koruny

18/4/2019

Často slyšíme, že za minulého režimu bylo všechno levnější. Ceny je však potřeba posuzovat také podle toho, jaké jsou v dané době příjmy. Na rozdíl od dnešního průměrného platu, který dosahuje výše 31.851 korun, ještě koncem 80. let bylo možné průměrné dosáhnout na plat asi desetinový. Jakou část tedy ve skutečnosti ukrojil nákup potravin z tehdejšího platu a kolik platíme za vybrané komodity dnes?

Francouzští miliardáři se skládají na rekonstrukci Notre-Dame. Přispět chce i Apple

17/4/2019

Katedrála Notre-Dame začala hořet v pondělí. Příčina požáru zatím není jasná, spekuluje se ale o tom, že může souviset s renovačními pracemi na budově. Katedrála byla rozsáhlým požárem značně poškozena a rekonstrukce tak Francii vyjde na miliardy. Prezident země Emmanuel Macron se nechal slyšet, že by Notre-Dame rád opravil do 5 let.

Kolik byste vydělali, kdybyste v roce 2009 nakoupili akcie společnosti Disney

17/4/2019

Zajímavé srovnání přinesl americký web CNBC, který spočítal, jaké zhodnocení nabídly od roku 2009 akcie zábavní společnosti Disney. Ta v tomto týdnu odhalila detaily ke své streamovací službě Disney+, se kterou bude konkurovat úspěšné platformě Netflix.

NASA vám zaplatí 18 500 dolarů za ležení v posteli. Pomůžete tím vesmírnému výzkumu

16/4/2019

Dostávat zaplaceno za polehávání v posteli je práce snů a nyní si můžeme tyto sny splnit. Národní úřad pro letectví a kosmonautiku známý pod zkratkou NASA totiž nabízí 18 500 dolarů (v přepočtu 425 500 korun) lidem, kteří budou ochotni se zúčastnit jejich dvouměsíčního výzkumu umělé gravitace. Jediné, co musí účastníci pro tuto částku udělat, je ležet v posteli.

Toxická práce člověka vyčerpává. Její znaky jsou nenápadné a neměly by se přehlížet

16/4/2019

Každý už asi někdy zažil špatný týden v práci. V některých případech se ale ze špatného období může stát permanentní stres, který má na člověka negativní vliv. To se začne projevovat na fyzickém i psychickém zdraví. Tělo začne člověku vysílat varovné signály, kterými se snaží naznačit, že něco není v pořádku.

Teenager našel na svém bankovním účtu 265 milionů korun. Omylem mu je tam připsala banka

16/4/2019

Dane Gillespie zažil při pohledu na svůj bankovní účet šok, když zjistil, že se z něj přes noc stal milionář. Chybou bankovního systému mu totiž na účet bylo připsáno 8,9 milionů liber (v přepočtu 265 milionů korun).

Mladá maminka nebyla spokojená s nabídkou dětského oblečení. Založila si vlastní značku a dnes má na účtu 45 milionů korun

15/4/2019

Teprve třiadvacetiletá Laura Newman z britského města Yorkshire se během těhotenství rozhodla rozjet vlastní byznys s dětským oblečením, díky němuž má dnes na bankovním účtu 1,5 milionu liber (přibližně 45 milionů korun).

“Nezasloužím si svůj majetek. Měl bych na daních platit mnohem víc,” říká Bill Gates

15/4/2019

Bill Gates, zakladatel společnosti Microsoft a druhý nejbohatší člověk na světě, nedávno uvedl, že by podle něj bylo správné, kdyby na daních odváděl mnohem větší částku. Dodal, že značně větší daně by měla americká vláda vyžadovat i od dalších zámožných lidí.

Italská městečka prodávají domy za 1 euro. Chtějí přilákat více obyvatel

14/4/2019

Malá evropská města trápí v posledních letech odliv obyvatel. Mladí lidé se stěhují za prací či za studiem do větších měst, a tak populace ubývá. Dvě města v Itálii se nyní tento problém rozhodla vyřešit zajímavým způsobem. Prázdné domy, které patří městu, nabízí zájemcům jen za 1 euro. Chtějí tak přilákat nové obyvatele a slibují si, že tento krok povede ke zvýšení populace.

Miliardář Jack Ma: Mí zaměstnanci by měli být vděční, že mohou pracovat 12 hodin denně

14/4/2019

Je jedním z nejbohatších Číňanů a ve světě internetového podnikání patří k jedné z nejrespektovanějších postav. Od nuly se mu podařilo vybudovat online tržiště Alibaba, které má v současné době hodnotu 490 miliard dolarů. Nyní ale miliardář Jack Ma zaujal média kontroverzním výrokem. Prohlásil totiž, že tvrdou pracovní dobu a 12ti hodinové směny by jeho zaměstnanci měli považovat za požehnání.

Nejúspěšnější náctiletí podnikatelé. Teenageři si vydělali miliony medovou limonádou nebo mobilní aplikací

13/4/2019

Od vlastního podnikání nás často odradí nedostatek odvahy a sebelepší nápady tak mohou zůstat zcela nevyužity. Obzvlášť těžké je začít podnikat v situaci, kdy už pracujeme na plný úvazek a máme rodinu. A co teprve, když naše příjmy naopak tvoří akorát kapesné od rodičů, nejsme ani plnoletí, ale v hlavě máme milionový nápad? Tito teenageři, kteří se nebáli splnit si svůj sen, nás mohou v mnoha směrech inspirovat.

Američtí miliardáři chtějí více zdanit sami sebe. Současný kapitalismus podle nich nefunguje

13/4/2019

Současný model amerického kapitalismu podle některých nefunguje. Paradoxně ho kritizují především lidé, kterým umožnil zbohatnout. Miliardáři jako Warren Buffett, Bill Gates, Jamie Dimon, Ray Dalio a další upozorňují na rozevírající se sociální nůžky a požadují přehodnocení hospodaření s veřejnými financemi ve prospěch všech, nejen těch nejbohatších. Jedním z prvních kroků, jak toho dosáhnout, by podle nich měly být vyšší daně pro bohaté, tedy i pro ně samotné.

Zaměstnavatelé prozradili, s jakým oblečením na pracovním pohovoru nepochodíte

13/4/2019

Udělat na pracovním pohovoru dobrý dojem není vždy snadné, a proto se vyplatí se na něj předem řádně připravit. Kromě klasických otázek týkajících se našich pracovních zkušeností, dovedností a motivace bychom však neměli podcenit ani jednu zcela zásadní věc: výběr oblečení. To, co si vezmeme na sebe, když se ucházíme o pracovní místo, hraje velmi důležitou roli. Několik zaměstnavatelů prozradilo, jakého oblečení byste se měli při ucházení o pracovní místo vyvarovat.

Ronald Wayne byl 3. spoluzakladatelem Applu. Svůj podíl prodal za pouhých 800 dolarů

13/4/2019

Společnost Apple založili 1. dubna roku 1976 tři muži. O Stevu Jobsovi jste pravděpodobně slyšeli, tento vizionář byl hlavní tváří firmy. Druhým zakladatelem byl Steve Wozniak - tento počítačový génius se postaral o technické řešení prvních produktů od Applu. Třetí jméno je však pro většinu lidí velkou neznámou. Ronald Wayne byl třetím spoluzakladatelem Applu a z firmy brzy odešel. Svůj 10% podíl prodal za pouhých 800 dolarů. Kdyby to tehdy neudělal a ve firmě zůstal, měl by dnes jeho podíl hodnotu 94 miliard dolarů.

Enneagram rozděluje lidi na 9 typů. Jedničky jsou puntičkářské, čtyřky romantické

12/4/2019

Osobnost každého člověka je unikátní a jedinečná. I přesto ale mají lidé společné některé vzorce chování, díky kterým je možné je rozdělit do několika skupin. Jednou z nejpopulárnějších metod je v tomto ohledu takzvaný enneagram. Ten dělí lidi na 9 typů a poměrně přesně mapuje jejich silné stránky i slabiny. V našem přehledu se můžete podívat, jakým typem jste vy. Možná budete překvapeni, jak přesně na vás charakteristika sedí.

Fotbaloví agenti zastupují hvězdy jako Ronaldo a Pogba. Ti nejlepší si na provizích vydělají miliony

12/4/2019

Zůstávají v pozadí, na hřišti se nikdy neobjeví a málokterý fanoušek zná jejich jméno. Přesto tito muži patří k nejvlivnějším osobnostem světové kopané. Řeč je o fotbalových agentech, kteří v zákulisí tahají za nitky a domlouvají přestupy těch nejdražších hráčů. Za své služby si často účtují tučnou provizi. Seznamte se s pěticí nejlepších fotbalových agentů světa.

Obyvatelé španělského města Narón společně hubnou. Do dvou let chtějí shodit celkem 100 tun

12/4/2019

Španělské město Narón se pustilo do hromadné diety, když se tisíce jeho obyvatel rozhodlo, že začnou sportovat a jíst zdravěji. Obyvatelé města se zavázali, že během dvou let se jim podaří společně zhubnout 100 tisíc kilogramů, tedy celkem 100 tun.

Ukrajinská banka nabízí za 10 tisíc kroků denně úroky ve výši až 21 procent

10/4/2019

Ukrajinská banka Monobank se chce kromě o peníze klientů starat i o jejich zdraví, a proto se je rozhodla motivovat speciální nabídkou. Za každých 10 tisíc nachozených kroků během jednoho dne může klient využít úročení vkladů ve výši až 21 procent.

Nejbohatší muž Afriky si vybral 10 milionů dolarů, aby své bohatství viděl na vlastní oči. Pak je zase vrátil do banky

10/4/2019

Nigerijský miliardář Aliko Dangote, který je nejbohatším mužem v Africe, se při nedávno konaném diskusním fóru v Pobřeží slonoviny svěřil, že si jednou řekl, že by chtěl vidět své peníze v hotovosti, a ne pouze jako čísla na účtě. Vybral si tak z banky deset milionů dolarů (přibližně 228 milionů korun), aby si své bohatství prohlédl na vlastní oči.

Elektromobil Tesla vám bude vydělávat peníze, zatímco spíte, tvrdí podnikatel Elon Musk

10/4/2019

Odvážné tvrzení uvedené investorem a vynálezcem Elonem Muskem na jeho Twitteru je založené na tom, že v blízké budoucnosti budou Tesly vybaveny systémem, který bude schopen kompletně zastoupit řidiče. Díky tomuto systému by bylo možné nechat svoji Teslu fungovat jako taxi, aniž byste za jejím volantem byli vůbec fyzicky přítomni.

Měla být příštím Stevem Jobsem. Dnes Elizabeth Holmes vypovídá u soudu a hodnota její firmy Theranos se snížila z 9 miliard dolarů na nulu

9/4/2019

Pokud příběh firmy Theranos neznáte, je skoro těžké mu uvěřit. Z prominentní a oslavované firmy, která měla změnit historii medicíny, se stala továrna na lži, jejíž hodnota se propadla z 9 miliard dolarů na nulu. A její zakladatelka Elizabeth Holmes, svého času nejobdivovanější podnikatelka světa, se z miláčka Silicon Valley proměnila v podvodnici, které hrozí 20 let vězení.

Srovnání platů ČR vs. Německo: Kuchař si za hranicemi vydělá 2x tolik, některé profese i trojnásobek

9/4/2019

Stále více Čechů odchází za vyšším výdělkem do sousedního Německa, kde mohou za stejnou práci získat i trojnásobný plat. Pro případ, že uvažujete o změně prostředí i vy, vám přinášíme přehled porovnání platů v nejčastějších profesích v Česku a v Německu.

Čínská miliardářka vydělávala 400 korun měsíčně v továrně. Dnes má majetek v hodnotě 220 miliard korun

9/4/2019

Začátkem tohoto roku byla téměř neznámá Číňanka Wu Yajun, zakladatelka realitní společnosti Longfor Properties, označena časopisem Forbes za nejbohatší ženu na světě, která si své jmění vydělala sama. Její začátky přitom nemohly být skromnější. Po mnoho let totiž pracovala jako technik v továrně v Čchung-čching s měsíčním platem ve výši 17 dolarů (zhruba 400 korun).

Airbnb odhalilo nejoblíbenější ubytování uživatelů. Ukrývá se v lese a má tvar houby

9/4/2019

Uživatelé služby Airbnb, která zprostředkovává pronájem ubytování, mají na výběr z nepřeberného množství bytů a apartmánů po celém světě. Nyní se Airbnb rozhodlo prozradit, který z nabízených pronájmů je mezi uživateli nejžádanější.

Nejlepší letiště mají v Singapuru. Ukrývá vlastní les s bludištěm a zábavní park

8/4/2019

Letiště po celém světě se snaží cestujícím zpříjemnit čekání před odletem sovu pestrou nabídkou obchodů, restaurací, barů nebo odpočinkových zón. Skytrax awards každoročně uděluje ocenění těm nejlepším letištím, které nabízejí vysoký komfort a svou vybaveností mnohdy připomínají spíše obchodní dům či tematický park. Letošním vítězem se stalo letiště v Singapuru s vlastním lesem uvnitř a zábavními atrakcemi.

Dívka přišla během brigády s nápadem na vlastní byznys. Dnes má ve 23 letech na účtu tři miliony korun

8/4/2019

Třiadvacetiletá Briony Gorton si při studiu přivydělávala jako brigádnice v obchodě se šperky Pandora. Pracovat pro někoho jiného ji ale nenaplňovalo a rozhodla se rozjet vlastní podnikání. To jí během pouhého půl roku přineslo neuvěřitelný úspěch a miliony korun.

Beyoncé a Jay-Z pomohli přilákat do pařížského Louvru rekordní počet návštěvníků. Natočili klip přímo v muzeu

8/4/2019

Hudební videoklip populární zpěvačky Beyoncé a amerického rappera Jay-Zeho, který se natáčel v pařížském Louvre, přilákal v loňském roce do slavného muzea rekordní počet návštěvníků.

Zákaz náušnic, tetování nebo výstřihu. V Číně zuří válka proti zábavě

8/4/2019

Komunistická strana Číny se snaží svým obyvatelům vštěpit „základní socialistické hodnoty“. To v praxi znamená zbavit se věcí, které by dávaly najevo individualismus, a člověka odlišovaly od ostatních. Čínský stát chce nastavit přísná pravidla a nyní svým občanům zakazuje i doplňky jako jsou pánské náušnice. Na případ upozornil list New York Times.

Jeffu Bezosovi zůstane po rozvodu 75 % akcií Amazonu. Ponechá si i noviny či vesmírnou společnost

5/4/2019

Jeff a Mackenzie Bezosovi oznámili, že se dohodli na rozvodovém vyrovnání. Bývalý manželský pár musel vyřešit, jak si rozdělí akcie společnosti Amazon a další majetek. Podle všeho to vypadá, že vyrovnání proběhlo hladce a ve smíru. Jeffu Bezosovi bude nově patřit 75 % akcií Amazonu z jejich společného jmění, na jeho bývalou ženu Mackenzie připadne 25 %.

Miliardový startup Zoom jde na burzu - a náhodná shoda jmen vystřelila akcie jiné společnosti o tisíce procent

5/4/2019

V Americe se schyluje k velmi očekávanému vstupu na burzu. V hlavní roli je firma Zoom, která provozuje video platformu pro konferenční hovory, a jejíž hodnota přesahuje 1 miliardu dolarů. A byť Zoom zatím jen splnil všechny potřebné oficiality a na vstup na burzu si musí ještě nějaký čas počkat, už nyní má situace jednoho překvapivého vítěze. Je jím firma Zoom Technologies Inc., kterou si mnoho investorů kvůli podobnému jménu popletlo právě se Zoomem, a proto do ní investovali.

Nejdražší burger na světě oslavuje nástup nového japonského císaře na trůn

5/4/2019

Šéfkuchař Patrick Shimada ze steakové restaurace Oak Door v Tokiu se rozhodl při příležitosti korunovace nového japonského císaře vytvořit impozantní burger složený jen z velmi luxusních ingrediencí. Cena burgeru sahá do výše 21 tisíc korun a činí tak z něj nejdražší burger na světě.

Investor ze Silicon Valley: Elon Musk má jednu zvláštní superschopnost

5/4/2019

Američan Elon Musk je beze sporu jedním z nejšikovnějších technologických podnikatelů současnosti. Ředitel automobilky Tesla a vesmírné firmy SpaceX platí za jednoho z největších dříčů a v oboru se těší velkému respektu. Naval Ravikant, slavný investor ze Silicon Valley, nyní prozradil, v čem tkví Muskova genialita. Podle Ravikanta disponuje Musk jednou zvláštní superschopností, která je ve světě podnikání velmi vzácná.

Miliardář Michael Bloomberg vzkazuje studentům: Zvažte kariéru instalatéra

5/4/2019

Michael Bloomberg je s majetkem 59 miliard dolarů 9. nejbohatším člověkem světa. Má za sebou pestrou kariéru: v roce 1981 založil mediální informační službu Bloomberg a v letech 2002 až 2013 byl starostou města New York. Bloombergovy názory se těší velké popularitě - veřejnost zaujal zejména jeho výrok, kdy doporučil studentům, aby se vydali na kariéru instalatérů.

Miliardář vyhrál v rozvodové bitvě zpátky svou jachtu v hodnotě 10 miliard korun

3/4/2019

Ruskému oligarchovi Farkhadu Akhmedovi zabavily dubajské úřady v loňském roce luxusní jachtu v hodnotě 330 milionů liber (v přepočtu zhruba deset miliard korun). Důvodem bylo rozvodové vyrovnání s miliardářovou exmanželkou. Nyní ovšem odvolací soud rozhodl, že se jachta vrátí zpět majiteli.

Muž drží pivní půst. Vzdal se veškerého jídla a pije pouze pivo

3/4/2019

Křesťanský půst je pro věřící obdobím, během něhož se připravují na Velikonoce. Někteří věřící se po dobu až několika týdnů zříkají některých potravin, aby si tak připomínali oběť Ježíše Krista. Muž z amerického Ohia se rozhodl pojmout půst tento rok jinak a na 46 dnů vynechá veškeré jídlo, které nahradí jedinou položkou – pivem.

Složili se ženichovi na rozlučku v Las Vegas za 225 tisíc. Svědek ale s penězi utekl

3/4/2019

Nastávající ženich Ben Whincup se těšil na nezapomenutelnou rozlučku, která se měla uskutečnit v Las Vegas. Několik jeho přátel dalo kvůli výletu dohromady celkem 7500 liber (asi 225 000 korun), z nichž se měl celý výlet zaplatit. Do města hříchů se však nakonec nikdo z nich nepodíval, jelikož nasbírané peníze jeden z nich utratil sám.

Miliardář z Indie věnoval 170 miliard korun na charitu. Jde o jeden z největších příspěvků v historii

2/4/2019

Druhý nejbohatší Ind Azim Premji se rozhodl věnovat akcie své společnosti Wipro v hodnotě více než 7,5 miliardy dolarů (v přepočtu asi 170 miliard korun) vlastní nadaci Azim Premji Foundation. Jedná se nepochybně o největší jednorázový dar, jaký byl kdy v Indii dosud uskutečněn. Zároveň jde o jeden z nejštědřejších příspěvků v historii.

Belgičan prodal „Lewise Hamiltona mezi holuby“ za rekordních 32 milionů korun

2/4/2019

Armando není jen tak obyčejným zvířetem. Tento závodní holub vyhrál v loňském roce evropský šampionát a bývá označován za Lewise Hamiltona mezi holuby. Jeho majitel se ho nyní rozhodl prodat. Za závodního holuba obdržel rekordní částku 1,25 milionu eur (v přepočtu asi 32 milionů korun).

Kariérní koučka radí: Jak poznat, že byste měli opustit zaměstnání?

2/4/2019

Opustit zaměstnání je vždy velkým rozhodnutím. Zůstat však v práci, která vás nikam neposouvá, může mít na vaši profesionální kariéru velmi negativní dopad. Kariérní koučka Suzy Welch to potvrzuje: „Učinit rozhodnutí, zda nastal ten pravý čas opustit stávající práci, je jedno z nejtěžších rozhodnutí vůbec.“ Podle expertky na kariéru existují čtyři spolehlivé znaky, podle nichž poznáte, že už je načase ze zaměstnání odejít. Welch se o nich rozpovídala v rozhovoru pro magazín CNBC.

„Robin Hood z Villarramielu“ nechává u domů obálky se 100 eury. Lidé se snaží přijít na to, kdo je tajemný dárce

2/4/2019

Neznámý dárce se rozhodl učinit obyvatele španělské vesničky Villarramiel o něco šťastnější a u dveří několika domů zanechal obálku s bankovkami v hodnotě 100 eur. Místní se nyní snaží přijít na to, kdo je oním neznámým „Robinem Hoodem z Villarramielu“.

Rakouský miliardář vymyslel svůj podnikatelský nápad během obchodní cesty po Thajsku. Dnes má majetek v hodnotě 20 miliard dolarů

29/3/2019

Každý někdy potřebuje pořádný příval energie. Způsobů, jak si ho zajistit, je mnoho, přímo symbolickým se ale stal energetický nápoj Red Bull – tedy vlastně Krating Daeng. Jeho receptura se totiž zrodila v Thajsku, kde je neskutečně oblíbený. Jak se k nám nápoj, který dává křídla, z Thajska dostal?

Finsko nabízí lidem dovolenou zdarma. Chce je naučit, jak být šťastnější

28/3/2019

Finsko bylo již podruhé v řadě vyhlášeno nejšťastnější zemí na světě. Své „know-how“, jak být šťastný, se rozhodlo šířit i do ostatních koutů světa. Nabízí nyní možnost strávit ve Finsku zdarma tři dny, během nichž místní, kteří se dobrovolně do projektu přihlásili, ukážou návštěvníkům, jak snadné je štěstí nalézt.

Nápad na podnikání dostali na univerzitě a kancelář měli v garáži. Dnes má dvojice majetek v hodnotě 2,5 bilionu korun

27/3/2019

Při pohledu na moderní kanceláře dnes již stamiliardové společnosti Google lze jen těžko věřit, že se část její historie odehrávala ve skromných podmínkách garáže. Tu si pronajali roku 1998 dva studenti Stanfordské univerzity, Larry Page a Sergey Brin.

Nejbohatší gangsteři. Je mezi nimi Escobar, Al Capone nebo vůdce ruské mafie

27/3/2019

Al Capone byl legendou podsvětí již ve své době a v tomto žebříčku tedy má své čestné místo. Od jeho časů už ho ale překonala řada mnohem krvelačnějších, mnohem prohnanějších a především mnohem bohatších gangsterů – a dokonce i jedna gangsterka. Kteří to jsou, jak ke svému jmění přišli a jaké je stihly osudy?

Morgan Freeman nechal svůj 124-akrový pozemek předělat na včelí rezervaci. Chce zachránit co nejvíce včel

27/3/2019

Morgan Freeman, který se proslavil například rolí ve filmu Vykoupení z věznice Shawshank, není jen vynikajícím hercem, ale i vášnivým včelařem. Svému koníčku se věnuje do takové míry, že si na svůj pozemek v Mississippi pořídil 26 včelstev. Jednaosmdesátiletý herec se tak snaží včely zachránit před vymřením.

Mladý Číňan prodal svou ledvinu, aby si mohl koupit iPhone. Dnes je upoutaný na lůžko

26/3/2019

V roce 2011 se mladík z Číny, v médiích označovaný jako Wang, rozhodl na černém trhu prodat svou ledvinu, aby si za obdržené peníze mohl pořídit nový iPhone. Po podstoupení operace se však jeho zdravotní stav zhoršil a dnes je kvůli následkům vyoperování ledviny doživotně upoutaný na lůžko.

Smazání Facebooku má výrazný vliv na psychickou pohodu člověka, zjistila studie

26/3/2019

O tom, zda jsou sociální sítě dobrá či špatná věc, se vedou neustálé diskuze. Jejich používání může mít podle některých výzkumů na duševní zdraví člověka velmi znepokojující efekt. Nová studie provedená odborníky z New York University a Stanford University to potvrzuje: smazání Facebooku podle zjištěných výsledků přinese lidské psychice okamžité, pozitivní výsledky.

Žena je alergická na svého manžela. Trpí vzácným onemocněním, které jí nedovoluje být s ním v jedné místnosti

25/3/2019

Společnost některých lidí se často nedá vystát a být s nimi v jedné místnosti se stává noční můrou. Může vám vadit jejich nepříjemný smích nebo pronikavá vůně parfému. Mladá žena z Minnesoty se potýká s podobným problémem u svého manžela. Nemůže se zdržovat v jeho blízkosti, jelikož je na něj alergická. Doslova.

Žena během online seznamování naletěla a přišla o 940 tisíc korun. Počet podvodů se stále zvyšuje, varuje FBI

25/3/2019

Čím je seznamování se po internetu populárnější, tím snáze lze narazit na seznamkového podvodníka. Jednomu takovému naletěla i Američanka Ann, rozvedená matka a dokonce už i babička z Ohia. Stydí se za to natolik, že odmítla uvádět své skutečné jméno.

Americký miliardář vymyslel svůj podnikatelský nápad během surfování. Dnes má majetek v hodnotě 19 miliard korun

22/3/2019

Když Nick Woodman po svém prvním neúspěšném pokusu o podnikání vyrazil na několik měsíců surfovat do Austrálie, určitě nečekal, že se tady zrodí nápad, který mu za pár let přinese miliardové jmění. Ty nejlepší nápady ale někdy přijdou ve chvíli, kdy bychom to čekali nejméně.

Uvnitř nejluxusnější pobočky McDonald's: Nevypadá to tu jako fast food a servírují tu sendviče s humry

21/3/2019

Můžete vstoupit do jakéhokoli fastfoodového řetězce McDonald's po celém světě a mezi jednotlivými pobočkami nerozeznáte téměř žádný rozdíl. Výjimkou je však pobočka McDonald's v americkém státě Maine. Na první pohled byste totiž rozhodně neřekli, že se jedná o fast food občerstvení, ale spíše o luxusní restauraci.

Studie zjistila, kolik peněz je potřeba k tomu, aby se člověk cítil šťastný

21/3/2019

Za peníze si štěstí nekoupíš, říká se. Podle vědců tato fráze však tak úplně neplatí a spolu s narůstajícím majetkem se zvyšuje i pocit štěstí. Pokud ovšem člověk překročí určitou částku, už se na peníze jako na zdroj štěstí nemůže spoléhat. Nedávný výzkum prozradil, jak vysoká tato hranice je.

Nahý poustevník, který utekl na pustý ostrov: V civilizaci jsem se cítil jako idiot

20/3/2019

Od roku 1989 žije na opuštěném tropickém ostrově a málokdo mu řekne jeho vlastním jménem. Třiaosmdesátiletý Japonec Masafumi Nagasaki je po celém světě známý prostě jako Nahý poustevník. Jak se na pustý ostrov dostal, proč tam žije nahý a jaký byl jeho život předtím?

Kolik byste vydělali, kdybyste v roce 2009 nakoupili akcie výrobce letadel Boeing

19/3/2019

Zajímavé srovnání přinesl americký web CNBC, který spočítal, jaké zhodnocení nabídly od roku 2009 akcie firmy Boeing. Ta je největších výrobcem letadel na světě - její hodnota na americké burze je v současné době 210 miliard dolarů.

Miliardář Mark Cuban: Kdybych dnes začínal s podnikáním, vybral bych si jeden konkrétní obor

19/3/2019

Podnikatel a investor Mark Cuban je jedním z nejrespektovanějších byznysmenů v USA. V roce 1999 se mu podařil husarský kousek, když těsně před splasknutím internetové bubliny prodal svou firmu Broadcast.com americkému gigantovi Yahoo za více než 128 miliard korun. Od té doby investuje, užívá si života a je také vlastníkem basketbalového klubu Dallas Mavericks.

Rodina mu zapomněla koupit dárek ke Dni otců. Narychlo zakoupený dárkový los z něj udělal milionáře

19/3/2019

Když nám někdo zapomene koupit dárek, je přirozené, že nás to mrzí. Josepha Morraha ale to, že na něj rodina zapomněla s dárkem ke Dni otců, mrzet rozhodně nemusí. Spěšně koupený dárkový los mu totiž přinesl pořádné štěstí.

Kariérní expertka Suzy Welch: Tohle je nejčastější chyba, kterou lidé dělají při nástupu do nové práce

19/3/2019

Podařilo se vám získat novou práci a brzy vás čeká v novém zaměstnání první den? Podle Suzy Welch, kariérní expertky a autorky bestsellerů, se většina lidí dopouští jedné zásadní chyby ještě předtím, než do nového zaměstnání vůbec nastoupí. Přitom se této chybě dá jednoduše vyhnout.

Makléř Bud Fox z filmu Wall Street: Co dnes dělá a jak vypadá jeho představitel Charlie Sheen

19/3/2019

Charlieho Sheena známe hlavně díky filmu Wall Street a seriálu Dva a půl chlapa a filmu, jeho herecká kariéra je ale mnohem bohatší. Před pár lety ji však bohužel definitivně zastínily skandály spojené s Sheenovým onemocněním HIV. Co jeho strmému pádu předcházelo a jak se mu daří dnes?

Christopher Knight: Muž, který žil 27 let v dobrovolné izolaci. Jak přežil v divočině?

18/3/2019

Určitě jste už také někdy zažili den, kdy jste toužili po jediném – už nikdy nevidět jediného člověka. Američan Christopher Knight si tuhle touhu rozhodl splnit, a tak se roku 1986 uchýlil mimo civilizaci a vyhýbal se jakékoliv interakci s lidmi po celých 27 let.

Máte potíže s rozhodováním? Inspirujte se radami Baracka Obamy

18/3/2019

Barack Obama, bývalý americký prezident, se během úřadování v Bílém domě potýkal s důležitými a mnohdy velmi těžkými rozhodnutími. Každá volba, kterou musel učinit, byla podle Obamy náročná, avšak postupně si osvojil několik triků, jež mu složité rozhodování vždy usnadnily. Obama se nyní se svými radami podělil s veřejností. Pokud patříte mezi lidi, kteří mají s rozhodováním potíže, budou se vám jistě hodit.

Muž vymyslel jednoduchý způsob, jak snadno vypočítat procenta. Geniální, chválí metodu profesor matematiky

17/3/2019

Ne každý oplývá matematickým talentem a jakmile člověk opustí školní lavice, mnoho věcí zapomene. Navíc si dnes můžeme téměř všechno spočítat pomocí svého chytrého telefonu. Když na to pak přijde a máme něco vypočítat z hlavy, většina z nás si neví rady. Britský copywriter Ben Stephens ovšem nyní přišel s úžasným trikem, který vám pomůže vypočítat procenta, aniž byste nad tím strávili hromadu času.

Nejhůře placené profese v Čechách. Je mezi nimi uklízečka, vrátný nebo číšník

16/3/2019

Minimální měsíční mzda stoupla v tomto roce na 13.350 korun měsíčně. V Česku ji pobírají asi 4 procenta zaměstnanců, plat spousty dalších se ale pohybuje velmi blízko k této hranici. Která zaměstnání v Česku patří k těm nejhůře ohodnoceným?

Jak poznat, že vás kolegové v práci tajně nesnášejí?

16/3/2019

Pravděpodobně si v práci nepadnete do noty s úplně všemi kolegy. V některých případech ovšem můžete narazit na spolupracovníky, kteří vás budou i tajně nesnášet. Poznat, že vás na pracovišti někdo nemá v oblibě, není nicméně vůbec těžké. Tito lidé dávají svou nelibost najevo konkrétními signály. Například se vyhýbají očnímu kontaktu s vámi anebo se neusmívají, když jste poblíž.

Kolik byste vydělali, kdybyste v roce 2009 nakoupili akcie společnosti Amazon

15/3/2019

Zajímavé srovnání přinesl americký web CNBC, který spočítal, jaké zhodnocení nabídly od roku 2009 akcie známého online obchodu Amazon. Ten svou historii začal v roce 1994 a pod vedením Jeffa Bezose se z něj stala jedna z nejúspěšnějších značek v moderní historii. Současná hodnota Amazonu na americké burze dosahuje 828 miliard dolarů.

Desetiletý Australan zakládá vlastní aerolinky. Berte mě vážně, vzkazuje

15/3/2019

V posledních dnech zaujal australská média kuriózní případ. Desetiletý školák ze Sydney se totiž rozhodl založit vlastní leteckou společnost. A vše má poctivě a pořádně naplánované: ví, s jakým typem letadel bude jeho aerolinka létat a dokonce si postavil svůj vlastní tým, ve kterém nechybí údržbář nebo šéf IT.

CNN: Uzemnění Boeingů 737 Max vyjde firmu na astronomickou částku

15/3/2019

Výrobce letadel Boeing zažívá jedno z nejtěžších období v historii firmy. Po leteckém neštěstí v Etiopii řada států zakázala přelety letadel typu 737 Max nad svým územím. Zákaz platí do chvíle, než bude aktualizovaný software letadla. Web CNN nyní informoval o tom, jakou ztrátu firmě způsobí uzemnění všech letadel typu 737 Max 8 a 9, kterých se problémy týkají.

Miliardář Warren Buffett: I pro obyčejné lidi existuje jeden skvělý způsob, jak investovat

14/3/2019

Warren Buffett je ve světě investování pojmem. Díky svému instinktu pro dobrý obchod si vysloužil přezdívku "věštec z Omahy" a i když mu dnes je už 88 let, je stále aktivní a svým úsudkem dál vydělává miliardy. Nyní se Warren Buffett magazínu CNBC svěřil s radou, jak by měli investovat obyčejní lidé. Jaký způsob je podle Buffetta ten nejlepší?

Mike Tyson: Byly doby, kdy jsem s penězi zacházel jako blázen

14/3/2019

Mike Tyson platil v boxerském ringu za těžkou váhu. Už ve svých 20 letech vyhrál prestižní titul WBC a nedlouho poté přidal i výhry v dalších prestižních soutěžích. Rodák z Brooklynu měl těžké dětství, už jako teenager se dopustil několika přestupků a zažil i pár konfliktů s policií. Možná právě to ale přispělo k tomu, že se z Tysona stal jeden z nejtvrdších a nejlepších boxerů světa.

Angličtí mluvčí jsou v komunikaci nejhorší, zjistila studie

14/3/2019

Jakkoli dobře ovládáme cizí jazyk, pravděpodobně jen stěží poznáme všechna jeho zákoutí tak, jak je znají rodilí mluvčí. Problém pak může nastat, když rodilý mluvčí nepočítá s našimi omezenými znalostmi druhého jazyka. Ukazuje se, že tento problém nastává nejčastěji u rodilých mluvčích angličtiny. Většina z nich totiž netuší, jaké to je, dorozumívat se v jiném jazyce, než v tom rodném. Zjistila to studie z roku 2008.

Milionářova cesta k lepšímu zdraví: Každý den jím 5 plechovek sardinek

14/3/2019

Odvážný podnikatel Craig Cooper se v životě řídí několika zajímavými triky. Tvrdí, že je jeho tělo automaticky nastavené k uložení se ke spánku ve 22:24 hodin večer, je blázen do cvičení, ale v běžné posilovně ho nepotkáte, a každé odpoledne si dává přestávky na 22minutové zdřímnutí, aby zvýšil svou produktivitu.

Jak vydržet v práci, když nesnášíte své kolegy

13/3/2019

V práci trávíme značnou část našich dní, a tak je v zájmu všech zaměstnanců udržovat mezi sebou dobré vztahy. To může být ale vzhledem k různorodosti povah, které se takto setkávají na jednom místě, dost problematické. Ať už vám vadí, že některý z vašich kolegů je donašeč, protivný všeználek anebo jen hrozně hlučný jedlík, tady je několik univerzálních tipů, jak to vydržet (a možná i vyřešit).

Miliardář Mark Cuban: Pokud chcete ušetřit, měli byste nakoupit zásobu zubní pasty na 2 roky dopředu

12/3/2019

Mark Cuban je úspěšný americký podnikatel a investor s majetkem o velikosti 4,1 miliard dolarů. Mohlo by se zdát, že se jako velmi bohatý člověk nemusí ohlížet na peníze a nemusí šetřit na běžných věcech. Opak je ovšem pravdou. Cuban platí za velkého pragmatika, který rád přemýšlí o tom, jak se k financím chovat zodpovědně. V rozhovoru pro magazín Vanity Fair dal radu všem lidem, kteří chtějí ušetřit.

Kvíz: Poznáte miliardáře? Založil společnost Facebook a do práce nosí stále stejné tričko

12/3/2019

Dnes jsme si pro vás připravili malý kvíz. Uhodnete jméno slavného miliardáře, který se narodil v New Yorku, nedostudoval Harvard a založil sociální síť Facebook? O tomto podnikateli jsme si také připravili několik zajímavostí, které vám přiblíží jeho život a byznysovou dráhu.

Taylor Swift: Být příliš hodná na lidi může vést k nejhorším životním rozhodnutím

12/3/2019

Ve svých 29 letech je Taylor Swift jednou z nejúspěšnějších světových zpěvaček. Na kontě má 32 nominací na cenu Grammy a 10 výher. Její koncerty jsou vyprodané dlouho dopředu a každé její album se stalo hitem. S majetkem ve výši 320 milionů dolarů je navíc jednou z nejbohatších umělkyň.

Kolik byste vydělali, kdybyste nakoupili akcie Microsoftu v době, kdy šly na burzu

11/3/2019

Zajímavé srovnání přinesl americký web CNBC, který spočítal, jaké zhodnocení nabídly od roku 1986 akcie softwarové společnosti Microsoft. Právě v roce 1986 vstoupil Microsoft na americkou burzu.

Zaměstnanecké benefity, které opravdu fungují

11/3/2019

Většina společností dnes již běžně nabízí svým zaměstnancům nespočet zaměstnaneckých výhod, které je tak mají namotivovat a napomoci k lepšímu pracovnímu výkonu. Ty tam jsou doby, kdy zaměstnancům stačily stravenky. Dnes ty nejprogresivnější firmy nabízejí například ovoce zdarma, ledničky plné vychlazených nápojů, permanentku do fitka nebo extra čas na cestování. V dnešním článku se podíváme na 3 vůbec nejzajímavější benefity podle kariérních expertů.

Temné dědictví po Michaelu Jacksonovi je na prodej. Ranč Neverland se nabízí za 700 milionů korun

10/3/2019

Zatímco dokument Leaving Neverland o Michaelu Jacksonovi, který nedávno uvedla televize HBO, vyvolává vášnivé diskuze, ranč zesnulého zpěváka v Los Olivos v Kalifornii, v němž se dokument natáčel, jde nyní do prodeje. Cena byla stanovena na 31 milionů dolarů, v přepočtu 700 milionů korun.

Miliardář Jeff Bezos: Tohle je můj trik, jak si úspěšně zorganizovat čas

9/3/2019

Zakladatel Amazonu Jeff Bezos je podle žebříčku amerického časopisu Forbes již druhý rok v řadě nejbohatším mužem na světě s jměním 134 miliard dolarů (3 biliony korun). Za jeho úspěchem podle něj stojí know-how, jak si správně zorganizovat čas.

Lidé se nejvíce bojí finančního stresu, zjistila studie. Přitom existují způsoby, jak se ho zbavit

9/3/2019

Studie z roku 2011 ukázala, že 25 % z celkového štěstí člověka závisí na tom, jak dokáže bojovat se stresem. Z výzkumu kromě toho také vyplynulo, že vůbec největší strach mají lidé z takzvaného finančního stresu, kdy se bojí, že se dostanou do tíživé finanční situace. Jak takové situaci zabránit, na co si dát pozor a jaký životní styl zvolit, abyste se finančního stresu zbavili?

Krajta schovaná v počítači nebo živá kočka v kufru. Vládní agentura ukázala, co všechno si lidé chtěli vzít do letadla

8/3/2019

Vládní agentura Spojených států TSA má za úkol monitorovat bezpečnost leteckého provozu v zemi. To obnáší mimo jiné kontrolování obsahu zavazadel cestujících. Na svém oficiálním instagramovém profilu sdílí zaměstnanci agentury zábavné příspěvky, v nichž se čas od času pochlubí kuriózními „úlovky“, které si s sebou lidé berou na cesty do zahraničí. Vybrali jsme pro vás pět nejzvláštnějších věcí nalezených v zavazadlech cestujících během minulého roku.

Jak naučit děti zacházet s penězi? Je to klíčová vlastnost, která jim v životě pomůže

8/3/2019

Zůstat finančně gramotný ve světě kreditních karet, všemožných spoření a „výhodných“ půjček může být těžké i pro dospělého člověka. Proto je důležité, aby se zdravý vztah k financím budoval už od dětství. Je to klíčová vlastnost, která dětem v životě pomůže. Jak je tedy naučit hodnotu peněz?

Bryce Harper podepsal smlouvu s týmem Philadelphia Phillies. Vydělá si 7,5 miliardy korun

8/3/2019

Baseballová hvězda Bryce Harper podepsal s týmem Philadelphia Phillies rekordní kontrakt za 330 milionů amerických dolarů, v přepočtu za 7,5 miliardy korun. Jedná se o vůbec nejvyšší částku, která byla kdy v historii amerického sportu podepsána.

Britka se rozhodla získat práci díky nevhodné nabídce. Personalista se zachoval jako profesionál a na její chování upozornil

7/3/2019

Když žádáte o práci, zpravidla se snažíte u pohovoru oslnit svými zkušenostmi a znalostmi. Žena z Velké Británie se ale rozhodla si nové místo pojistit ještě trochu jiným způsobem a zajistila tím personalistovi velice bizarní zážitek.

Žena se chce vyhnout zodpovědnosti. Zaplatí 60 000 korun měsíčně tomu, kdo za ni bude dělat všechna rozhodnutí

7/3/2019

Jste nerozhodní a byli byste nejradši, kdyby za vás tuto nepříjemnou povinnost dělal někdo jiný? Přesně to napadlo ženu z Bristolu – a hodlá za to dobře zaplatit. Angličanka se rozhodla, že zaplatí 60 000 korun měsíčně tomu, kdo za ni bude dělat všechna rozhodnutí. Na případ upozornil magazín Times Now.

Ruská miliardářka vymyslela svůj podnikatelský nápad během mateřské. Dnes má majetek v hodnotě 24 miliard korun

6/3/2019

Taťjana Bakalčuk, matka čtyř dětí a bývalá učitelka angličtiny, se do podnikání pustila roku 2004, když byla na mateřské. Tehdy založila malý e-shop s oblečením, čímž se trefila do mezery na ruském trhu. V roce 2018 se stala historicky druhou ruskou miliardářkou. Jak vypadala její cesta?

Kolik byste vydělali, kdybyste v roce 2009 nakoupili akcie společnosti PepsiCo

5/3/2019

Zajímavé srovnání přinesl americký web CNBC, který spočítal, jaké zhodnocení nabídly od roku 2009 akcie nápojové firmy PepsiCo. Společnost platí za druhého nejsilnějšího hráče na trhu a její hodnota je v současné době 163 miliard dolarů.

Muž na Valentýna prodává rande sám se sebou. Nechce, aby se ženy cítily samy

5/3/2019

I když v Česku je společnost ohledně Valentýna značně rozdělená, nic to nemění na tom, že velká část Čechů ho slaví a další velká část by ho slavit chtěla, ale nemá s kým. Tento muž vymyslel geniální způsob, jak si zajistit valentýnské rande a ještě si tím pěkně vydělat.

Hvězda filmu Bohemian Rhapsody Rami Malek: V jednu chvíli jsem svou hereckou kariéru málem vzdal

4/3/2019

I když svoji hereckou kariéru započal Rami Malek už před více než deseti lety, na vrchol ho vystřelila až role legendárního zpěváka Freddieho Mercuryho, za kterou si z letošních Oscarů dokonce odnesl zlatou sošku. Malek se nyní magazínu CNBC svěřil s tím, jaká byla jeho cesta k úspěchu. A přiznal, že na začátku to rozhodně nebylo nic jednoduchého. V jednu chvíli dokonce svou hereckou kariéru málem vzdal.

Profilová fotografie toho hodně prozradí o povaze člověka, zjistila vědecká studie

4/3/2019

Ať už jde o Facebook, Instagram nebo třeba Twitter, profilová fotka vždy slouží jako první kontakt s ostatními uživateli. Pokud jste doposud nebyli s jejím výběrem moc pečliví, zpozorněte – prozrazuje o vás totiž víc, než byste čekali.

V Paříži zavřeli první restauraci pro nudisty. Chodilo do ní málo naháčů

4/3/2019

O'naturel, první a jediná restaurace ve francouzském hlavním městě určená zákazníkům, kteří chtějí povečeřet kompletně nazí, musí pro nedostatek hostů po roce zavřít. Možná ne tak překvapivý nezájem o koncept „ večeře bez oblečení“ donutil exkluzivní restauraci, aby v únoru tohoto roku definitivně skončila s provozem.

Jak se naučit cizí jazyk? Stačí vám jedna hodina denně, tvrdí jazykoví experti

1/3/2019

Ovládat cizí jazyk je v dnešní době nesporně obrovskou výhodou. Pustit se do studia nové řeči však není pro mnoho lidi vůbec snadné. Odrazuje je představa tisíce neznámých slovíček, odlišná gramatická struktura i strach z toho, že učení půjde velmi pomalu. Navíc v dnešní hektické době je pro většinu z nás obtížné najít si na učení se potřebný čas. Odborníci se však shodují, že výrazných pokroků se dá dosáhnout i díky pouhé jedné hodině denně, kterou jazyku věnujete.

Seznamka pro krávy? Nová aplikace ve stylu Tinderu pomáhá farmářům ve Velké Británii

27/2/2019

Nejeden člověk se seznámil se svou drahou polovičkou skrze mobilní aplikaci nebo klasickou internetovou seznamku. Není to nic, za co bychom se měli stydět. Samozřejmě při seznamování skrze seznamku bychom měli být jen více opatrní, nikdo neví, kdo se za monitorem počítače nebo displejem mobilního telefonu schovává. U aplikace Tudder britského startupu Hectare se však moc dobře ví, kdo je “na druhé straně”. Britský startup se totiž se svou aplikací zaměřuje na dobytek, přesněji řešeno zkracuje a také zjednodušuje prodej chovných krav a býků. Jinými slovy si mohou svého partnera najít i krávy díky mobilní aplikaci.

Nejčastější mýty o spánku: Je spánek po půlnoci méně kvalitní? A pomáhá před usnutím počítání oveček?

26/2/2019

Ohledně spánku panuje celá řada mýtů a "zaručených" rad, jak si zajistit co nejkvalitnější spánek včetně toho, jak co nejrychleji usnout. Tyto informace ale často nejsou pravdivé. Proto jsme pro vás připravili přehled nejčastějších otázek a odpovědí týkající se spánku, které ukazují, jak to doopravdy je.

Nad polárním kruhem vznikl hotel na motivy Hry o trůny. Je v něm 5 stupňů pod nulou a nabízí působivý interiér

26/2/2019

Fanoušci Hry o trůny mají nyní jedinečnou možnost pocítit mrazivou atmosféru oblíbeného seriálu se vším všudy. Přibližně 200 km nad severním polárním kruhem nabízí hotelový řetězec Lapland Hotels ubytování ve speciálně vyrobených sněhových hotelích nacházejících se v tzv. Snow Village. Stavba zhotovená z 20 tisíc tun sněhu a 350 kg křišťálově průzračného přírodního ledu vznikla na počest veleúspěšné ságy Hra o trůny spisovatele George R.R. Martina.

Jdi nahoru