Zajímavosti ze světa financí

Průměrná mzda v roce 2020 - jak je vysoká a kolik lidí na ni dosáhne

11/2/2020

Během posledních 30 let česká ekonomika neustále roste a s ní rok od roku vytrvale rostou i naše mzdy. Jak se průměrná mzda v Česku vyvíjela, kolik pracujících a na jakých pozicích na ni vůbec dosáhne a jak jsou na tom jiné státy Evropy?

Robert Klark Graham: Milionář, který chtěl vybudovat elitní spermabanku

7/2/2020

Robert Klark Graham byl vynálezce, podnikatel a multimilionář. Byl to taky nadšený eugenik a rozhodl se své miliony využít pro vytvoření nové rasy, jejímž hlavním rysem bude genialita. Jak přišel ke svému jmění a jakým způsobem chtěl odvážný plán realizovat?

Walt Disney: Geniální animátor, který stvořil miliardové impérium

7/10/2019

Pravděpodobně nejslavnější osobnost animovaného filmu, Walter Disney, po sobě zanechala pohádkové impérium. Přečtěte si, jak se od kreslení karikatur pro časopisy propracoval k 22 Oscarům za animované filmy, které nás přenáší do světa fantazie dodnes.

Srovnání platů ČR vs. Nový Zéland (2020)

26/9/2019

Roční pracovně-turistická víza na Nový Zéland získá každoročně 1 200 Čechů a mnoho z nich si pak prodlouží svůj pobyt i na několik let. Neodchází sem však jen za novými zkušenostmi a zdokonalením v angličtině, velkým lákadlem jsou totiž i novozélandské mzdy. Jak jsou na tom v porovnání s Českem?

Registry dlužníků - kompletní průvodce (2020)

23/9/2019

Ať už jste někdy v životě žádali o hypotéku nebo třeba jen měnili dodavatele energií, pravděpodobně jste museli udělit dané společnosti souhlas s prověřením vaší osoby v registru dlužníků. Přečtěte si, jaké druhy registrů u nás existují, co se v nich dá vůbec zjistit a také jestli nám nemohou v některých případech pomoci.

Srovnání platů ČR vs. Island (2020)

23/9/2019

Severská země „ohně a ledu“ je jednou z nejřidčeji osídlených v Evropě, zároveň ale také jednou z nejdražších – jen obyčejný párek v rohlíku tady vyjde na více než 80 korun. Tomu ale samozřejmě odpovídají i zdejší mzdy. Jak jsou na tom v porovnání s Českem?

7 nejlépe placených modelek historie

17/9/2019

Modelek je na světě spousta a neustále objevujeme nové. Jen několik z nich má však takové charisma, že jejich kariéry přetrvají i několik desetiletí a vynesou jim miliardová jmění. Od 40. let až po současnost – které modelky si vydělaly nejvíce? Podívejte se na nejúspěšnější sedmičku.

Jdi nahoru