Zajímavosti ze světa financí

Benátky zavádějí poplatek za vstup. Od roku 2022 bude navíc pro návštěvu města povinná rezervace

20/2/2019

Turisté přijíždějící do Benátek na severu Itálie musejí od letošního roku počítat s tím, že za vstup do města zaplatí. Od roku 2022 navíc návštěvníky pomalu potápějícího se městečka čeká povinnost předem si návštěvu zarezervovat.

Brzké vstávání dělá většině lidí problém. Studie nyní zjistila, jestli je opravdu nezbytné pro úspěšný pracovní den

20/2/2019

Je brzké ranní vstávání účinnou strategií, jak lépe a efektivněji zvládnout den? Nebo je naopak přeceňováno a platí, že noční sovy by neměly svůj režim nijak měnit a klidně mohou pracovat až do nočních hodin a vstávat později? Právě na to se zaměřila nová studie publikovaná v časopise Nature Communications, jejíž výsledky zveřejnil server BBC.

Miliardář Warren Buffett: Tohle je měřítko, kterým definuji úspěch

19/2/2019

Úspěšný americký investor a filantrop Warren Buffett dostal během jedné z jeho mnoha přednášek na univerzitě v Georgii od studentů dotaz, jaká je jeho definice úspěchu. Svojí odpovědí opět dokázal, proč je inspirativní osobností v mnoha směrech.

Kolik byste vydělali, kdybyste v roce 2009 nakoupili akcie společnosti Coca-Cola

18/2/2019

Zajímavé srovnání přinesl americký web CNBC, který spočítal, jaké zhodnocení nabídly od roku 2009 akcie nápojové firmy Coca-Cola. Společnost platí za nejsilnějšího hráče na trhu a její hodnota je v současné době 192 miliard dolarů.

Vdova po Stevu Jobsovi nebo dědička kosmetického impéria. Kdo jsou nejbohatší ženy světa?

18/2/2019

Přední příčky žebříčků nejbohatších osob planety sice ženy neobsazují, pravdou však je, že multimiliardářek je na světě spousta. Často jim k obrovskému majetku pomohlo dědictví, ze kterého vybudovaly extrémně výnosný byznys. Pojďte se na nejúspěšnější z nich podívat.

Gucci představil "špinavé tenisky" za 18 tisíc korun. Kapitalismus je bláznivý, reagují lidé na sociálních sítích

17/2/2019

Italská módní značka Gucci nyní nabízí svým zákazníkům nový model tenisek, které ovšem rozhodně jako nové nevypadají. Špinavé a prošoupané tenisky jsou na webových stránkách značky k dostání za 615 britských liber, v přepočtu přibližně za 18 tisíc korun. Stejný model, avšak v „čistém“ provedení se přitom dá pořídit o pět tisíc levněji.

Dům za 420 korun. Majitelka se rozhodla prodat svou nemovitost netradičním způsobem

16/2/2019

Velmi netradiční způsob prodeje domu si vybrala Kanaďanka Alla Wagnerová z provincie Alberta. Naštvalo ji, že se jí dům nedaří prodat klasickou cestou za cenu, jakou si představuje, a tak uspořádala soutěž, jejíž výherce dům dostane. Účast v soutěži přijde zájemce na 25 kanadských dolarů, v přepočtu na 420 korun. Zájemci také musejí napsat esej, proč si výhru domu zaslouží.

Ronaldo, Beyoncé a další celebrity si reklamními příspěvky na Instagramu vydělávají astronomické částky

15/2/2019

Sociální síť Instagram se s miliardou aktivních uživatelů stala jednou z nejvlivnějších platforem pro šíření informací a reklamy. Celebrity si tak mohou vydělat astronomické částky sdílením jediného sponzorovaného příspěvku, který propaguje určitý produkt nebo značku. Kolik si tímto způsobem vydělají nejznámější umělci a sportovci? Právě to zmapoval server Business Insider, který se zaměřil na to, kolik celebrity na sociálních sítích vydělávají.

Byznysmen Kevin O'Leary: Tohle jsou tři věci, za které mileniálové zbytečně vyhazují peníze

15/2/2019

Stěžovali jste si někdy svým blízkým, že jste zase na mizině? Pokud patříte mezi ty, kteří o své finanční situaci často vtipkují, ale ve skutečnosti pro ně tato otázka představuje vážný problém, spadáte nejspíše do kolonky mileniál. Kevin O'Leary, hvězda reality show Shark Tank (obdoba českého pořadu Den D), v níž se setkávají investoři s podnikateli prezentujícími své investiční návrhy, nedávno vyjmenoval tři konkrétní věci, za které dnes mladí lidé utrácejí, a které jsou podle jeho názoru „totálně hloupé“. Najdete se také v následujícím seznamu?

Znaky, které napoví, že vás šéf nesnáší a chce vás vyhodit z práce

15/2/2019

Poslední dobou jste zaznamenali určitou změnu atmosféry na pracovišti. Váš nadřízený a kolegové se vůči vám začali chovat odtažitěji a raději s vámi nenavazují oční kontakt. Také vás zapomněli pozvat na tradiční páteční posezení, kam se chodí vždy po práci. Je to pouze váš pocit, nebo se tu něco děje? Pokud jste v práci postřehli podobnou změnu prostředí, měli byste zbystřit.

Chcete dát v práci výpověď? Jak to udělat, abyste si nezničili dobrou pověst

14/2/2019

Výpovědí v práci nekončí její vliv na váš život. Svět je malý, a proto vám každá reference předchozích zaměstnavatelů může buď ohromně pomoci v další kariéře, anebo ohromně uškodit. Při zbavování se minulosti proto nezapomínejte na svoji budoucnost a zkuste se vyhnout následujícím chybám.

Práce snů: „Amazon pro milionáře“ hledá člověka, který bude testovat sportovní auta a soukromé ostrovy

13/2/2019

Projet se v jednom ze supersportovních automobilů, odjet na soukromý ostrov a ročně za to obdržet dva miliony korun. Přesně takhle vypadá pracovní pozice, kterou nyní nabízí Hush Hush, internetový obchod nabízející luxusní zboží, služby a značky, jemuž se zaslouženě přezdívá „Amazon pro milionáře“. Společnost sídlící v Londýně právě teď hledá nové zaměstnance na plný úvazek, kteří budou testovat, zda jsou produkty e-shopu dostatečně stylové, pohodlné a výkonné.

Muž létá do práce letadlem. Každý den mu cesta zabere 6 hodin

13/2/2019

Jedno letadlo, dvě auta, více jak 1200 km a šest hodin. I takhle může vypadat cesta do práce a zpět. Curt von Badinski je mechanický inženýr a spoluzakladatel technologického startupu sídlícího v San Franciscu, kam dojíždí každý den z Los Angeles – a pro své cesty volí jako dopravní prostředek letadlo.

Vlastnosti úspěšných žen podle oblíbené americké autorky Amy Morin

12/2/2019

Ženy mohou být v pracovním životě vystavovány různým nepsaným pravidlům a uměle vytvořeným normám, které jim mohou ubírat na sebejistotě i odhodlání. I přesto se ale čím dál více žen dokáže vypracovat a žít profesně velmi úspěšný život. Co jim v tom pomáhá? Právě na to se zaměřila oblíbená americká autorka Amy Morin, která pro server CNBC sepsala několik vlastností, které podle ní mají úspěšné ženy. Jaké to jsou?

Jak připadat ostatním více atraktivní? Podle expertů je důležitý úsměv i řeč těla

12/2/2019

Hned od prvního okamžiku, kdy vstoupíte do místnosti, si o vás přítomní začnou v hlavě utvářet vlastní obrázek. Většina z nás už se určitě setkala s někým, kdo vstoupí do místnosti plné neznámých lidí a poté odchází s deseti novými přáteli a domluvenou schůzkou na další den. Co stojí za nenuceným vystupováním těchto lidí, kteří si dokáží naklonit neznámé osoby, když většinu populace stojí obrovské úsilí, aby na okolí zanechala alespoň trochu dobrý dojem? Prvotní příčinou je už samotný vzhled. Podle Alexandera Tolodova, profesora psychologie z Princetonu, lidem stačí podívat se na obličej druhých a během pouhé desetiny vteřiny si již vytvoří představu o tom, nakolik je jim daná osoba sympatická a zda působí důvěryhodně.

Živil se jako učitel dějepisu. Nyní muž vydělává miliony tím, že před kamerou konzumuje obří porce jídla

12/2/2019

Harley Morenstein přesedlal před několika lety z profesní dráhy středoškolského učitele dějepisu na kariéru youtubera. Popularitu na internetu získal svými videi, v nichž přichází s neobyčejnými variacemi jídel – například s 23 kilogramovým sýrovým sendvičem nebo lasagnemi, které obsahují milion kalorií. Natáčení videí s šílenými (a často dost nechutnými) kombinacemi jídel vynáší jejich tvůrci miliony dolarů ročně. Třiatřicetiletý Morenstein je hvězdou a spolutvůrcem pořadu Epic Meal Time, který se vysílá každý týden na YouTube a získal si více jak sedm milionů odběratelů. Na jeho příběh upozornil server CNBC.

Produktivita lidského mozku přes den kolísá. Jak si rozplánovat den a být co nejefektivnější?

11/2/2019

Produktivita lidského mozku závisí mimo jiné na tom, v jaké části dne se nacházíme. Naše mozky nejsou dokonalými mašinami, které by dokázaly pracovat na plný výkon 24 hodin denně bez ustání. Zřejmě ze zkušenosti víte, že po jídle klesá schopnost koncentrace. Naše neurologické reakce však ve skutečnosti kolísají mnohem více než jen v čase po obědě. Jak si s ohledem na ně rozplánovat den a být co nejefektivnější?

Bohatého člověka lze poznat podle obličeje, zjistila vědecká studie

10/2/2019

Studie uveřejněná americkým psychologickým časopisem poukazuje na to, jak souvisí vzhled člověka s jeho příjmem. Vyplývá z ní, že podle toho, jak vypadá obličej dotyčné osoby, můžete poměrně spolehlivě určit, jak na tom finančně je.

7letá holčička žádala o práci v Googlu. Odepsal jí přímo ředitel firmy

8/2/2019

Při pohledu na moderní prostory plné barev a relax-zón, které mají k dispozici zaměstnanci Googlu, nejeden začne toužit po kariéře u této společnosti. Hravost kancelářských prostor okouzlila i sedmiletou dívku z Herefordu ve Velké Británii, a tak se rozhodla napsat dopis se žádostí o místo.

Bývalý student daroval univerzitě v Cambridgi 2,9 miliardy korun. Jde o druhý nejvyšší příspěvek v historii školy

7/2/2019

Britský podnikatel David Harding daroval 100 milionů liber (2,9 miliardy korun) Cambridgeské univerzitě, na které před 40 lety studoval fyziku. Peníze budou použity na zvýšení počtu postgraduálních studentů, část prostředků pak podpoří studenty ze sociálně znevýhodněného prostředí.

Disney má za sebou silné čtvrtletí. Výsledky překonaly očekávání analytiků

6/2/2019

Americký zábavní gigant Disney ve středu oznámil hospodářské výsledky za první fiskální čtvrtletí. Společnost zaznamenala tržby ve výši 15,3 miliardy dolarů a zisk na akcii 1,84 dolarů a výrazně tak překonala očekávání analytiků. Ti předpokládali, že se firmě podaří vydělat 1,54 dolarů na akcii.

Kariérní koučka radí: Jak jednoduše zaujmout firmy, aby vás chtěly?

6/2/2019

Téměř každý už asi zažil tuhle situaci: jeden z vašich přátel se vám právě svěřil, že získal skvělou novou práci, aniž by se o ni však předem ucházel. „Je naprosto lidské pocítit závist, když se vám váš známý pochlubí s tím, že si ho vybral jeden z recruiterů. Automaticky vám pak v hlavě vyskočí otázka: „Proč se nikdo neozval mně?“ řekla webu CNBC Suzy Welch, úspěšná kariérní koučka a autorka knih o managementu a byznysu.

Automobilka Lexus představila svoji první luxusní jachtu. Láká hlavně na přepychový design

5/2/2019

K prestižním automobilkám jako Aston Martin nebo Bugatti, které na trh své luxusní jachty uvedly již dříve, se minulý rok přidal Mercedes-Benz se svojí Arrow 460-GT. Ukázalo se, že i výrobci dostupnějších vozů, než jsou Aston Martin sporťáky, mají na trhu s high-end jachtami své místo. Letos se to rozhodla znovu potvrdit automobilka Lexus.

Kolik stojí odvysílání 30 vteřinové reklamy během Super Bowlu?

4/2/2019

V noci z neděle na pondělí se ve Spojených státech odehrálo finále Super Bowlu, vyvrcholení prestižního turnaje v americkém fotbale. Vedle hry samotné k Super Bowlu patří i reklamy, které během přestávek vysílají ty největší společnosti, které se snaží zaujmout diváky po celém světě.

Ohodnotili jsme reklamy z letošního Super Bowlu. Kdo zářil a kdo propadl?

4/2/2019

Americký Super Bowl je nejen nejsledovanějším sportovním turnajem světa, ale také svátkem televizní komerce. Letošní ročník rozhodně nebyl výjimkou. Finále hrané v noci z neděle na pondělí nabídlo přehlídku desítek reklam, ve kterých se firmy snažily v co nejlepším světle představit své produkty. Některým se to povedlo na jedničku, jiným hůře. Vybrali jsme pro vás 3 vítěze a 3 poražené mezi reklamami, které se během letošního Super Bowlu vysílaly.

Nejlevnější cestovatelské destinace, do kterých se vypravit v roce 2019

3/2/2019

Chystáte se v letošním roce uspokojit své cestovatelské touhy, zároveň však nechcete v zahraničí utratit veškeré své úspory? Přestože někteří experti předpovídají, že nás tento rok čeká poměrně velký nárůst cen spojených s cestováním v souvislosti s rostoucí globální ekonomikou a zvyšující se cenou ropy, stále se můžete vydat na místa, která nezruinují vaši peněženku a rozhodně stojí za to je navštívit. Jaké destinace tedy patří mezi ty nejlevnější?

Proč nosí miliardář Mark Zuckerberg do práce každý den stejné tričko?

1/2/2019

V životě Marka Zuckerberga se toho za dobu existence Facebooku změnilo hodně, jedna věc se ale nemění – jeho šedé tričko. Proč by si mladý kreativní miliardář oblékal každý den stejně obyčejné šedé triko? Odpověď je překvapivě jednoduchá.

Výsledky Facebooku potěšily analytiky. Čistý zisk firmy za poslední čtvrtletí dosáhl 6,88 miliardy dolarů

31/1/2019

Americká společnost Facebook potěšila trhy zveřejněním dobrých finančních výsledků za čtvrté čtvrtletí. Firma zaznamenala příjmy ve výši 16,64 miliardy dolarů, což znamená meziroční růst o 30 %. Facebooku se také podařilo zvýšit čistý zisk na 6,88 miliardy dolarů ze 4,24 miliardy před rokem. Akcie na zprávy zareagovaly růstem o 9 %.

Herečka Jennifer Lopez prodává svůj newyorský byt za 390 milionů korun. Podívejte se, jak to v luxusním sídle vypadá

30/1/2019

Herečka a zpěvačka Jennifer Lopez a její partner Alex Rodriguez dali do prodeje jejich luxusní newyorský byt. Obří sídlo o velikosti 400 metrů čtverečních se nachází ve čtvrti Midtown Manhattan a nabízí luxusní interiér i výhled na Central Park.

Za každý den v důchodu rekordní odměna. Odcházející šéf Mercedesu dostane od firmy štědrý dárek

30/1/2019

Šéf německé automobilky Daimler Dieter Zetsche končí po 43 letech svou kariéru a odchází do důchodu. Smutnit ale rozhodně nemusí. Automobilka mu za mimořádné pracovní výkony a loajalitu přichystala rekordní bonus. Za každý den v důchodu dostane Zetsche odměnu 4250 euro, v přepočtu více než 109 000 Kč. Jedná se o nejvyšší důchodový balíček, který kdy obdržel generální ředitel jakékoliv německé společnosti.

Experti představili planetární dietu. Má pomoci lidem i naší planetě

29/1/2019

Zásadní proměna našich jídelníčků možná bude jediným řešením, jak zachránit planetu od potravinové krize. Vědci nyní zveřejnili rozsáhlou studii, v níž doporučují stravovat se podle nové diety, která přinese prospěch nejen planetě, ale i lidskému zdraví. Které potraviny jsou na záchranném menu a se kterými bychom se naopak měli nadobro rozloučit?

Chyba, která odstartovala byznys za 35 miliard. Takhle vznikl startup TransferWise

28/1/2019

Když si Kristo Kaarmann nadával, že udělal hloupou chybu, vůbec ho nenapadlo, že právě díky této chybě dostane nápad na firmu, která bude mít jednou hodnotu 35 miliard korun. Podívejte se s námi na kuriózní příběh vzniku společnosti TransferWise, v současné době jednoho z nejzajímavějších evropských startupů.

Nejbohatší člověk na světě Jeff Bezos prozradil, jaké rady dává svým dětem, a co je podle něj klíčové při volbě povolání

28/1/2019

Založil společnost Amazon, je nejbohatším mužem na světě a pro mnohé patří mezi nejinspirativnější podnikatele v historii. Američan Jeff Bezos je však také především otcem, který si dává záležet na tom, aby svým čtyřem dětem předal vše, co se v byznysu naučil. Jaké rady svým dětem dává a jak je připravuje na dospělý život? Právě to Bezos prozradil na charitativním večírku neziskové organizace FIRST.

Automobilka Audi představila elektromobil e-tron GT. Vůz láká hlavně na atraktivní vzhled

28/1/2019

Německá automobilka Audi představila na autosalonu v Los Angels nový elektromobil. Model e-tron GT dorazí na trh v roce 2021 a Audi si od něj slibuje, že se stane vyzyvatelem a hlavním konkurentem pro Model S od americké automobilky Tesla.

Kolik byste vydělali, kdybyste v roce 2009 nakoupili akcie společnosti Starbucks

26/1/2019

Zajímavé srovnání přinesl americký web CNBC, který spočítal, jaké zhodnocení nabídly od roku 2009 akcie kavárenského řetězce Starbucks. Společnost platí za jednoho z nejsilnějších hráčů na trhu a její hodnota je v současné době 83 miliard dolarů.

Metoda Kaizen pomáhá k dlouhodobému úspěchu. Začít s ní je přitom jednoduché

25/1/2019

Zkoušeli jste někdy jednu z oněch zázračných diet slibujících zaručený výsledek, kdy přes noc ztratíte pět kilo? Z reklam se na nás často valí nadšené výkřiky těch, kteří dietu vyzkoušeli: „Nemůžu uvěřit, že jsem zhubnul tolik jen za tři dny!“ Takové diety nemají však z dlouhodobého hlediska příliš velkou šanci na úspěch. Kdyby totiž „zaručeně fungovaly“, byli bychom všichni hubení a dokonale fit. Studie navíc ukazují, že ve výsledku lidé po takové dietě naberou ještě více tělesné hmotnosti, než měli předtím. Čas však plyne, lidé zapomínají a za nějaký čas se do extrémních a senzačních diet pouštějí znovu.

Odborníci na kariéru radí, jaké věty neříkat na pracovním pohovoru

24/1/2019

Pracovní pohovor je jednou z věcí, kterou nemá mnoho lidí v lásce. Nezáleží přitom na tom, zda jste čerstvým absolventem, nebo jste na pracovním trhu již řadu let. Svět se spolu se všemi novými technologiemi, vysokými nároky a očekáváními řítí neustále dopředu a když se pak člověk ocitne v životní fázi hledání nové práce, prezentace sebe sama v tom nejlepším světle se stává mimořádnou výzvou.

Nejlepší obory pro freelancery v roce 2019

23/1/2019

Uvažujete o tom, že byste si rádi přivydělali a láká vás život na volné noze? Pak možná oceníte náš přehled deseti nejzajímavějších oborů, které se dají zvládnout z domova, a které jsou navíc slušně placené. Data vycházejí z průzkumu společnosti Fundera, která zmapovala americké portály pro freelancery a odhalila, na jaké obory se vyplatí zaměřit.

Skromný miliardář Warren Buffett utratí každé ráno za snídani jen 3 dolary

22/1/2019

Je pravděpodobně tím nejchytřejším a nejtalentovanějším investorem posledních dekád. Jeho cit pro dobrý obchod mu vynesl místo v žebříčku nejbohatších lidí planety, kde je aktuálně Warren Buffett s majetkem 84 miliard dolarů na 3. místě. Přesto zůstává skromný a nežije okázalý život.

Nejbohatší Číňan Jack Ma radí, na jaký obor se zaměřit, pokud chcete získat skvěle placenou práci

21/1/2019

Jack Ma, zakladatel společnosti Alibaba a nejbohatší Číňan, představil své vize týkající se změn na pracovním trhu v příštích letech. Ma si myslí, že některé tradiční obory čeká úplný zánik, a naopak obory spojené s umělou inteligencí a daty čeká rozvoj, jaký si dnes nikdo neumí představit.

Ikonický mrakodrap Chrysler Building je na prodej. Hledá se bohatý kupec

21/1/2019

Mrakodrap Chrysler Building patří po desítky let mezi nejlukrativnější nemovitosti na světě a pro mnohé je i hlavním symbolem města New York. Majitelé budovy se nyní rozhodli, že Chrysler Building prodají, a hledají pro něj bohatého kupce. Cena by se mohla vyšplhat na jednu miliardu dolarů, v přepočtu 22,4 miliard korun.

Netflix: Hra Fortnite je pro nás větší konkurencí než HBO

20/1/2019

Streamovací služba Netflix překvapila investory prohlášením, že se nebojí dalších streamovacích společností jako je HBO, ale daleko větší konkurencí je pro ní hra Fortnite od studia Epic Games. Netflix to uvedl ve zprávě pro akcionáře, ve které také zveřejnil výsledky za čtvrtý kvartál roku 2018.

Rozhlasová moderátorka Terry Gross radí, jak snadno navázat konverzaci a prolomit ledy

20/1/2019

Známá americká moderátorka a producentka Terry Gross má tip pro všechny, kterým se obtížně navazuje kontakt s druhými lidmi. Podle Gross k úspěchu stačí položení jedné jednoduché otázky, ve které se odrazí vaše empatie, a která tak prolomí všechny ledy.

Ryanair znovu varoval akcionáře před nižšími zisky

19/1/2019

Největší evropská letecká nízkonákladová společnost Ryanair nepotěšila své akcionáře, když v nově zveřejněné zprávě oznámila, že očekává nižší zisky, než předpokládala. Je to přitom už druhá zpráva za poslední čtyři měsíce, ve které společnost před snížením zisků varuje.

Italské město Sambuca prodává domy za 1 euro. Chce tak přilákat více obyvatel

18/1/2019

V posledních letech trápí některá malá města po celém světě odliv obyvatel, kteří se stěhují do center a metropolí. Někde se se situací smířili, jinde se snaží nabízet obyvatelům výhodnější podmínky k životu a v malých městech je tak udržet. V italské Sambuce se problém rozhodli vyřešit rázně a svým způsobem kuriózně: domy v šestitisícovém městě jsou k mání za pouhý 1 dolar. O události informoval server CNN.

Lídři, kteří se objeví na Světovém ekonomickém fóru v Davosu. Nechybí Ardern či Gates

18/1/2019

Málokterá událost je tak významná jako Světové ekonomické fórum, které se koná ve švýcarském Davosu. Do malého města v Alpách se každý rok sjedou politické i byznysové špičky, aby zde diskutovaly o těch nejpalčivějších problémech, kterým svět čelí. Letošní ročník, který se koná od 22. do 25. ledna, nabídne mimořádně bohatou účast lídrů.

Lekce produktivity od Elona Muska: Pokud na meetingu nemáte čím přispět, odejděte

17/1/2019

Známý americký podnikatel a vizionář Elon Musk řídí dvě velké společnosti, automobilku Tesla a vesmírnou SpaceX. Není proto divu, že se svůj čas snaží řídit co nejefektivněji, a že se během let musel stát opravdovým mistrem produktivity, aby své náročné role stíhal. Jaké jsou jeho tipy, jak s časem lépe zacházet a jak jím šetřit? Právě to vám přinášíme v dnešním článku.

Kolik byste vydělali, kdybyste v roce 2007 nakoupili akcie společnosti Netflix

17/1/2019

Zajímavé srovnání přinesl americký web CNBC, který spočítal, jaké zhodnocení nabídly od roku 2007 akcie známé streamovací služby Netflix. Ta v tomto týdnu zdražila své předplatné pro americké uživatele a její akcie díky tomu posílily o 6,5 %.

Kariérní experti radí: Kdy a jak si říct v práci o zvýšení platu?

16/1/2019

Pokud už dlouho přemýšlíte o tom, že váš plat neodpovídá vašemu pracovnímu nasazení či zkušenostem, máme pro vás několik tipů od kariérních expertů. Ti se domnívají, že současná doba je ideální k tomu, aby se člověk nebál, sebral odvahu a řekl si v práci o přidání. Ekonomika šlape a zaměstnanců je nedostatek, což jsou dva velké trumfy, které by vám měly hrát do karet. Své šance můžete zvýšit dobrou přípravou a pomoci vám může i několik následujících rad.

Podívejte se do nového kampusu společnosti Huawei, který byl nadesignován tak, aby připomínal evropská města

16/1/2019

Společnost Huawei se v posledních týdnech musela potýkat s několika problémy. Její finanční ředitelka byla zadržena v Kanadě a veřejným prostorem proběhla vyostřená debata o tom, zda je používání zařízení od Huawei bezpečné. Nyní je kolem Huawei znovu živo, tentokrát však již v mnohem pozitivnějším tónu. Společnost zveřejnila informace a fotografie svého nového kampusu v Číně, který byl nadesignován tak, aby připomínal evropská města.

Netflix zdraží předplatné pro americké uživatele. Akcie firmy na zprávu reagovaly růstem

15/1/2019

Netflix, největší streamovací platforma na světě, v úterý překvapila trhy s nečekanou zprávou. Společnost se rozhodla zdražit předplatné všem americkým uživatelům a zvýšit jeho cenu z 11 dolarů na 13 dolarů.

Startup TransferWise otevře kvůli brexitu kanceláře v Belgii

15/1/2019

Britská společnost TransferWise, která se zaměřuje na převody měn, oznámila, že otevře kanceláře v Belgii a požádá o evropskou licenci. Firma se ke kroku rozhodla proto, aby byla schopná nabízet své služby i po brexitu.

Pracovní dovednosti, které budou v roce 2019 nejdůležitější

14/1/2019

Pracovní trh se mění. Už dlouho neplatí, že o úspěchu rozhoduje pouze titul z prestižní školy. Naopak mnoho firem dnes upřednostňuje kandidáty, kteří nemají titul ani příliš zkušeností, ale zato mají talent, jsou kreativní a mají chuť na sobě pracovat. Jaké další dovednosti budou důležité v roce 2019 a pomohou vám posunout se v kariéře?

Nejprodávanější hračky světa: Na špici je Rubikova kostka, která baví děti už 45 let

13/1/2019

Zajímalo vás někdy, jaké jsou ty nejúspěšnější hračky v historii? Hračky, jichž se prodaly desítky milionů kusů, a které si oblíbila jak dnešní mládež, tak i minulé generace? Zapátrali jsme a pár takových jsme pro vás našli. Nepodepsal se na nich zub času a děti baví už desítky let. Toto jsou tři nejprodávanější hračky světa.

Německá digitální banka N26 je nejhodnotnějším evropským fintech startupem

11/1/2019

Digitální banka N26 se v tomto týdnu stala nejhodnotnějším evropským startupem, který podniká v oblasti finančních technologií. Stalo se tak poté, co v novém investičním kole vybrala 300 milionů dolarů (více než 6,6 miliardy korun) na mezinárodní expanzi. Celková hodnota startupu tak překročila 2,7 miliardy dolarů.

Zajímavosti o podnikateli Elonu Muskovi: Ve škole ho šikanovali, doma si stavěl rakety

10/1/2019

Elon Musk pro mnohé symbolizuje nejtalentovanějšího vizionáře dneška. Svět technologií poprvé dobyl se společností PayPal, kterou spoluzaložil a úspěšně prodal. Vydělané peníze pak investoval do rozvoje firem Tesla a SpaceX, které mají za cíl změnit svět automobilové a vesmírné přepravy. Jaký je ale Elon Musk jako člověk? Jak vyrůstal a s jakými obtížemi se musel na své cestě za úspěchem potýkat?

Nejbohatší muž světa Jeff Bezos a jeho žena MacKenzie se rozvádějí. Měli jsme úžasný společný život, uvedli v prohlášení

9/1/2019

Jeff Bezos, nejbohatší muž světa a zakladatel společnosti Amazon, zveřejnil na Twitteru příspěvek, ve kterém společně se svou ženou MacKenzie oznamují, že se dohodli na rozvodu. Manželé byli svoji 25 let, mají spolu čtyři děti a také se oba aktivně podílejí na chodu charity, kterou společně založili. O zprávě informoval web CNBC.

Kariérní koučka radí: Jak u pohovoru odpovědět na otázku 'Kde se vidíte za 5 let?'

9/1/2019

Otázka 'Kde se vidíte za 5 let?' bývá považována za jednu z nejtěžších, jakou u pohovoru můžete dostat. Zaměstnavatelé se na ni rádi ptají, protože jim pomůže odhalit, jak potenciální kandidát přemýšlí o budoucnosti, a jaké jsou jeho ambice. Jak na tuto otázku odpovědět správně prozradila kariérní koučka a autorka Suzy Welch pro web CNBC.

Japonský miliardář napsal bláznivý tweet: Slíbil v něm, že rozdělí 100 milionů jenů mezi 100 lidí

8/1/2019

Japonský miliardář Yusaku Maezawa sdílel o víkendu na svém twitterovém účtu příspěvek, který se stal historicky vůbec nejsdílenějším příspěvkem na této platformě. Miliardář v něm slibuje, že rozdělí 100 milionů japonských jenů (přes 20 milionů korun) mezi náhodně vybraných 100 lidí, kteří začnou jeho účet sledovat a jeho příspěvek nasdílí.

Vítězka Zlatého glóbu Rachel Brosnahan: O hodně rolí jsem přišla kvůli tomu, že jsem se lidem nezdála dost vtipná

8/1/2019

Herečka Rachel Brosnahan letos obhájila vítězství na Zlatých glóbech, a připsala si tak už druhou sošku v řadě. Porota ocenila její komediální talent v roli v seriálu Sunday night, ve kterém Brosnahan září. Nyní se však herečka nechala slyšet, že to v kariéře neměla vždy lehké - o spoustu rolí prý přišla kvůli tomu, že se lidem nezdála dost vtipná.

Zlozvyky se nevyhýbají ani miliardářům: Bill Gates bojoval s prokrastinací, Elona Muska trápila závislost na kofeinu

8/1/2019

Napadlo vás někdy, jestli současní světoví miliardáři museli ve svém životě překonávat nějaké překážky? Byla jejich cesta za úspěchem snadná a pomohlo jim hlavně štěstí, nebo i oni museli bojovat s problémy, které trápí i nás ostatní? Web CNBC nedávno přišel se zprávou, která vás možná překvapí. Miliardáři Bill Gates, Elon Musk a Mark Cuban se mu svěřili, že během svého života bojovali s několika zlozvyky.

OECD zveřejnila seznam nejvzdělanějších zemí světa. Podívejte se na první desítku i umístění Čechů

5/1/2019

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zveřejnila zajímavou statistiku, která porovnává nejvzdělanější země světa. Za rok 2018 se na prvním místě umístila Kanada, do první desítky se pak probojovaly nejen velmoci, ale i menší státy.

Americké město Tulsa zaplatí 220 000 korun těm, kteří se do něj přestěhují. Stačí pracovat v digitálních technologiích

2/1/2019

Americké město Tulsa v Oklahomě vytvořilo speciální program Tulsa Remote, aby přilákalo více lidí, kteří pracují v digitálních technologiích. Součástí programu je i 10 000 dolarů, v přepočtu 220 000 korun, které Tulsa vyplatí všem, kteří se do ní na rok přestěhují.

Nošení obleku v práci je hloupost, říká miliardář Mark Cuban

29/12/2018

Patří mu basketbalový klub v americké NBA, má dobrý čich na investice a svou firmu Broadcast.com prodal kdysi společnosti Yahoo.com za 5,7 miliardy dolarů, díky čemuž se z něj stal jeden z nejbohatších lidí na planetě. A byť je jinak Mark Cuban byznysmanem každým coulem, má jednu zásadu. Do práce nikdy nenosí oblek a považuje to za hloupost.

Miláček žen George Clooney: Patří k nejlépe placeným hercům, nejvíce peněz však vydělal díky tequile

28/12/2018

Patří mezi hollywoodskou smetánku a je považován za jednoho z nejšarmantnějších mužů na planetě. Řeč je o herci Georgovi Clooneym, který se díky rolím ve filmech Dannyho parťáci nebo Peacemaker stal jednou z nejznámějších celebrit. Za svou hereckou kariéru si Clooney vydělal miliony dolarů, na ty největší peníze si ale přišel až po padesátce - a to díky tequile.

Mexická drogová scéna: Nejmocnější kartely si vydělají miliardy korun a strach z nich má i policie

27/12/2018

V Mexiku rozhodně mají krásné pláže, dechberoucí památky i skvělou kuchyni. Je to ale také velmoc narkobaronů: po smrti Pabla Escobara převzala po Kolumbii prvenství právě tato země.

Život podnikatele Elona Muska: Od dětství s despotickým otcem k vizím, které mění svět

27/12/2018

Cokoliv, co skeptici kdy smetli ze stolu, Elon Musk zdvihl a znovu na něj položil. Platba kreditní kartou na internetu byla na přelomu tisíciletí něčím nepředstavitelným, poté však na scénu nakráčel jihoafrický snílek a přinesl s sebou PayPal. V čele Tesla Motors a SolarCity dnes usiluje o čistou budoucnost postavenou na udržitelné energii a zároveň chce prostřednictvím své technologické společnosti SpaceX dostat lidi na Mars.

Nejnebezpečnější města světa: Život v nich ovlivňuje korupce, násilí i drogové gangy

27/12/2018

Většina z měst, o kterých bude řeč, leží v rájích na zemi. Obklopuje je panenská příroda a často i nádherné pláže a rozmanitá flóra. Jenže taky nerostné bohatství nebo vstupní suroviny, ze kterých se vyrábějí tolik žádané drogy.

Lucas a Spielberg jsou nejbohatšími světovými celebritami. V žebříčku se poprvé umístila i sestra Kim Kardashian

23/12/2018

Žebříček nejbohatších celebrit se zejména v USA těší velké pozornosti. Každý rok ho sestavuje a zveřejňuje magazín Forbes a letos se v něm objevilo jedno velké překvapení. Pátou nejbohatší celebritou světa se poprvé stala Kylie Jennerová, sestra Kim Kardashian a zároveň nejmladší členka rodiny Kardashianů.

Prada musela z prodeje stáhnout figurku opičky. Podle zákazníků se jednalo o rasismus

20/12/2018

Luxusní módní značka Prada byla donucena stáhnout z prodeje figurku opičky, na kterou si stěžovali zákazníci. Opička pocházela z kolekce doplňků Pradamalia a zákazníkům vadilo, že působí rasisticky.

Cena Bitcoinu se za 3 dny zvedla o 22 %. Může to znamenat začátek nové horečky, míní analytici

20/12/2018

Ceny kryptoměn rok vytrvale klesaly, v posledních dnech však mají investoři důvod k radosti. Trh s kryptoměnami během 24 hodin posílil o desetinu, některé měny rostly o desítky procent a dařilo se také Bitcoinu, který za poslední 3 dny posílil o 22 %.

Hvězda filmu Sám doma se po 28 letech vrací na obrazovku. Září v reklamě Googlu

20/12/2018

Macaulay Culkin se v komedii Sám doma objevil poprvé před 28 lety. Od té doby si prošel několika proměnami. Z dětské hvězdy se stal komplikovaný dospělý, který často zápasil se závislostmi. Byť úspěchy na filmovém plátně nikdy nezopakoval a pro mnohé tak navždy zůstal dětskou hvězdu ze Sám doma, nyní se na obrazovku vrátil. Google ho angažoval ve své nové reklamě a podle reklamních expertů zde Culkin září.

Zvládl cestu z Antarktidy na jižní pól. Největší výzvou pro něj bylo překonání samoty

20/12/2018

Colin O'Brady jako teprve 29. člověk na světě zvládl náročnou cestu z Antarktidy na jižní pól. U sebe měl jen potřebné zásoby, cestoval na lyžích a v náročných podmínkách, ale i tak výzvu zvládl za pouhých 40 dní. Nejnáročnější prý bylo překonání samoty, svěřil se webu CNBC.

Touto krátkou básní se uklidňuje investor Warren Buffett, když na trzích zavládne panika

19/12/2018

V posledních týdnech někteří analytici a investiční odborníci varují, že se blíží další ekonomická krize. Nasvědčuje tomu i aktuální výprodej na akciových trzích, kdy například největší akciový index Dow Jones je na nejnižších úrovních za rok 2018. Miliardář a investor Warren Buffett má však pro všechny jednu radu, se kterou se svěřil webu CNBC. Buffett všem doporučuje, aby se uklidnili a přečetli si báseň "Když" od Rudyarda Kiplinga.

Michael Douglas o své nejslavnější roli: Finančník Gordon Gekko byl špatný člověk, přesto se s ním spousta lidí ztotožňovala

19/12/2018

Pro amerického herce Michaela Douglase byla role Gordona Gekka ve filmu Wall Street jednou z nejdůležitějších v životě. V roce 1987 naplno nastartovala jeho kariéru a proslavila ho po celém světě. O tom, jak se mu postava mocichtivého a arogantního finančníka hrála, zavzpomínal Douglas pro magazín Entertainment.

Obdivovaný i nenáviděný finančník George Soros je podle Financial Times osobností roku

19/12/2018

Americký finančník maďarského původu George Soros se stal osobností roku podle listu Financial Times. List ocenil hlavně jeho bránění liberální demokracie, která v posledních letech čelí útoku populistů. Prestižní ocenění v minulosti získali například německá kancléřka Angela Merkelová či americký prezident Donald Trump.

12letá dívka byla šikanována kvůli barvě pleti. Dnes má svou úspěšnou značku s oblečením

19/12/2018

Kheris Rogers ještě ani není dospělá, ale už je majitelkou a šéfkou firmy, která prodává desítky tisíc kusů oblečení. Její módní značka Flexin’ In My Complexion roste a expanduje. A také razí heslo, že nikdo by se neměl stydět za svou barvu pleti. O jejím příběhu informoval web BBC.

Jose Mourinho skončil v Manchesteru United. Podívejte se, kolik si v klubu vydělal

18/12/2018

Portugalský trenér Jose Mourinho byl dnes oficiálně propuštěn z Manchesteru United. O konci Mourinha se spekulovalo už dlouho, poslední kapkou byla pro vedení klubu prohra proti Liverpoolu. Britský web Express nyní přinesl zajímavé informace o tom, kolik si Mourinho v klubu vydělal.

Sir Richard Branson: V životě jsem udělal stovky chyb

18/12/2018

Richard Branson dnes s majetkem 4,9 miliardy dolarů patří mezi nejbohatší Brity, od prince Charlese získal titul Sir a pro spoustu lidí je podnikatelským vzorem. V rozhovoru pro web CNBC však přiznal, že jeho život není tak bezchybný, jak o něm vykládají média. Branson prý udělal stovky chyb a špatných rozhodnutí, které ale posunuly jeho kariéru dál.

Kolik byste vydělali, kdybyste v roce 2010 nakoupili akcie automobilky Tesla

17/12/2018

Zajímavé srovnání přinesl americký web CNBC, který spočítal, jaké zhodnocení nabídly od roku 2010 akcie známé automobilky Tesla. Ta se v tomto roce stala jedním z nejvýdělečnějších titulů na americké burze, i když jí řada analytiků předpovídala velké problémy, nebo dokonce zánik. Jen za poslední 3 měsíce akcie Tesly posílily o 37 %.

Král obchodu s drogami Pablo Escobar. Peněz měl tolik, že je musel zakopávat v zemi

17/12/2018

Narodil se do rodiny chudého kolumbijského farmáře a mládí strávil v nuzných poměrech, postupem let se z něj však stal jeden z nejmocnějších mužů v Kolumbii a už ve svých 35 letech patřil mezi nejbohatší lidi na světě.

"Přišel jsem o oko, ale můj život to změnilo k lepšímu," říká šéf firmy SAP Bill McDermott

16/12/2018

Platí za jednoho z nejlepších manažerů a je uznávanou postavou světového byznysu. Šéf firmy SAP Bill McDermott si však prožil i velký životní zvrat. V roce 2015 přišel o oko, když spadl ze schodů a poranil se přitom o skleničku. Na velkou životní lekci zavzpomínal pro web CNBC.

Koníček, který vám pomůže dožít se 100 let

16/12/2018

S překvapivým zjištěním přišel britský web BBC. Ten zveřejnil výsledky studie, která označila zahradničení za ten nejzdravější koníček, který u člověka může snížit riziko některých nemocí a významně prodloužit délku života, v některých případech i na 100 a více let.

"Krvavá" avokáda vynášejí drogovým kartelům až 3,4 miliardy. Některé restaurace je proto přestávají kupovat

15/12/2018

Oblíbenost avokád v posledních letech rapidně roste. Ovoce, které si oblíbila zejména mladá generace takzvaných mileniálů, má však i svou stinnou stránku. Jeho produkce v Mexiku je totiž často kontrolována drogovými kartely, které z výnosů financují svou činnost, informoval deník Guardian.

Server pro dospělé Pornhub zveřejnil statistiky za rok 2018. Odhalil, které národy jsou nejaktivnější

15/12/2018

Americký server pro dospělé Pornhub každý rok odhaluje své statistiky a prezentuje některá zajímavá čísla, která se týkají jeho provozu. Každý rok jde o velmi sledovanou záležitost, o které informují i přední světová média.

Firma prodávající marihuanu cílí v reklamě na unavené matky. Reakce na kontroverzní kampaň se různí

15/12/2018

Kanadská společnost Briteside se zabývá rozvážením marihuany na kanadském trhu, kde je konzumace marihuany nově zlegalizována a povolena. Firma ve své nové kampani cílí na unavené matky. Právě netradiční cílová skupina i netradiční zpracování reklamy způsobila v reklamním světě rozruch.

Za rok bez chytrého telefonu odměna 2,3 milionu korun. Americká firma vypsala kuriózní soutěž

15/12/2018

Kuriózní soutěž se rozhodla uspořádat americká firma Vitaminwater. Ta nabízí odměnu 100 000 dolarů, v přepočtu 2,3 milionu korun, těm, kteří jeden rok vydrží bez používání chytrého telefonu. Výrobce nápojů Vitaminwater chce tímto způsobem upozornit na rostoucí závislost na smartphonech mezi mladými, informoval server CNBC.

Zpěvačka Shakira byla obviněna z daňového úniku. Podle úřadů nezaplatila 374 milionů korun

15/12/2018

Známá kolumbijská zpěvačka Shakira čelí obvinění ze strany španělských úřadů. Podle serveru The Guardian byla zpěvačka obviněna z toho, že se vyhnula placení daní v celkové výši 14,5 milionu euro, v přepočtu 374 milionů korun.

Vlastník značky Louis Vuitton kupuje v obří transakci síť hotelů

14/12/2018

Společnost Louis Vuitton Moet Hennessy (LVMH), která vlastní značky Louis Vuitton či Christian Dior, oznámila obří transakci, ve které koupí mezinárodní síť hotelů Belmond. Hodnota obchodu je 3,2 miliardy dolarů, v přepočtu více než 73 miliard korun. O transakci informoval web CNBC.

Mladík svérázně skončil ve Walmartu. Do mikrofonu vyhlásil, že "v téhle firmě by nikdo neměl pracovat"

13/12/2018

Pro netradiční způsob ukončení pracovního poměru se rozhodl Kanaďan Jackson Racicot. 17letý mladík žijící v Albertě už dále nechtěl snášet špatné pracovní podmínky, které podle něj panovaly v obchodním řetězci Walmart, a tak po příchodu do práce usedl k mikrofonu a nechal na celý obchod vyhlásit, že "tady by nikdo neměl pracovat".

Barbara Corcoran: Při vyjednávání o platu by se ženy měly chovat jako muži

13/12/2018

Úspěšná americká investorka a podnikatelka, která se objevila i v populární americkém pořadu Shark Tank, se pro web Yahoo Finance rozpovídala o tom, co by doporučila ženám, které v práci chtějí dostat přidáno.

Automobilka Tesla žaluje bývalého zaměstnance o 3,8 miliardy korun

13/12/2018

Automobilka Tesla vedená vizionářským podnikatelem Elonem Muskem žaluje svého bývalého zaměstnance Martina Trippa o 167 milionů dolarů, v přepočtu o 3,8 miliardy korun. Tripp měl z firmy vynést citlivé informace, informoval server CNBC.

Školní obědy podle Donalda Trumpa: Méně celozrnného pečiva a více soli

13/12/2018

Úřad amerického prezidenta Donalda Trumpa tento týden oznámil změny, které se týkají jídelníčku amerických školáků ve školních jídelnách. V rámci takzvané "pamlskové vyhlášky" se ve školních jídelnách ruší povinnost nabízet pouze celozrnné pečivo či mléko bez tuku. Jídelny také mohou více solit.

Jeptišky zcizily milodary v hodnotě 11 milionů korun. Peníze utratily za hazard v Las Vegas

13/12/2018

Kalifornské řádové sestry zpronevěřily během deseti let zhruba 500 tisíc dolarů, v přepočtu 11 miliónů korun. Mary Kreuperová a Lana Changová si krádežemi peněz z milodarů vydělávaly na své výlety do Las Vegas, kam pravidelně jezdily a utrácely v hazardních hrách. O kauze informoval server BBC, sestry prý svého činu hluboce litují.

Kolik vydělávají etičtí hackeři, kteří pomáhají firmám bránit jejich systémy?

12/12/2018

Čerstvě publikovaná data společnosti Bugcrowd ukazují, že takzvaní "etičtí hackeři", které si firmy najímají, aby jim pomohli ochránit jejich bezpečnostní systémy, si ročně vydělají až 500 000 dolarů, v přepočtu více než 11 milionů korun.

Hrozba bombou v sídle Facebooku. Firma musela evakuovat několik budov

12/12/2018

V sídle Facebooku v americkém Menlo Parku v Kalifornii došlo v úterý k hrozbě bombového útoku. Policejní mluvčí Nicole Acker americkému webu CNBC sdělila, že několik budov bylo evakuováno.

Nejbohatší Ind vdává dceru. Na obřad dorazí Hillary Clintonová a další slavní

12/12/2018

V Indii se právě schyluje k velké společenské události. Nejbohatší Ind Mukeš Ambani vdává svou 27letou dceru Ishu, která si bere 33letého Ananda Piramala. Vzhledem k postavení rodiny se na akci sjeli také přední světové osobnosti, od politiků až po celebrity.

Miliardář Warren Buffett: Tohle je má rada, jak být v životě úspěšnější

12/12/2018

Známý investor a jeden z nejbohatších mužů planety Warren Buffet se pro server CNBC svěřil s radou, kterou by se podle něj měli řídit všichni lidé, kteří se chtějí ve svém životě posunout dál.

Tesla.com je druhou nejdražší doménou v historii. Elon Musk po letech přiznal, kolik za ni zaplatil

12/12/2018

Známá automobilka Tesla pod vedením vizionáře Elona Muska až do roku 2016 používala pro své podnikání doménu TeslaMotors.com. Pak ale podle slov Muska firma vycítila, že je potřeba všechny své internetové aktivity přesunout pod mezinárodně silnou doménu, a tak si pořídila prémiovou doménu Tesla.com.

Šéf Googlu musel v Kongresu vysvětlovat, proč se při vyhledávání slova "idiot" objeví obrázek Donalda Trumpa

12/12/2018

Perné chvilky v americkém Kongresu si prožil generální ředitel společnosti Google Sundar Pichai. Ten musel odpovídat na otázky kongresmanů, které zajímalo, jak jeho společnost funguje, a zda dodržuje všechny platné předpisy.

Jdi nahoru