Zajímavosti ze světa financí

Walt Disney: Geniální animátor, který stvořil miliardové impérium

7/10/2019

Pravděpodobně nejslavnější osobnost animovaného filmu, Walter Disney, po sobě zanechala pohádkové impérium. Přečtěte si, jak se od kreslení karikatur pro časopisy propracoval k 22 Oscarům za animované filmy, které nás přenáší do světa fantazie dodnes.

Srovnání platů ČR vs. Nový Zéland (2020)

26/9/2019

Roční pracovně-turistická víza na Nový Zéland získá každoročně 1 200 Čechů a mnoho z nich si pak prodlouží svůj pobyt i na několik let. Neodchází sem však jen za novými zkušenostmi a zdokonalením v angličtině, velkým lákadlem jsou totiž i novozélandské mzdy. Jak jsou na tom v porovnání s Českem?

Registry dlužníků - kompletní průvodce (2020)

23/9/2019

Ať už jste někdy v životě žádali o hypotéku nebo třeba jen měnili dodavatele energií, pravděpodobně jste museli udělit dané společnosti souhlas s prověřením vaší osoby v registru dlužníků. Přečtěte si, jaké druhy registrů u nás existují, co se v nich dá vůbec zjistit a také jestli nám nemohou v některých případech pomoci.

Srovnání platů ČR vs. Island (2020)

23/9/2019

Severská země „ohně a ledu“ je jednou z nejřidčeji osídlených v Evropě, zároveň ale také jednou z nejdražších – jen obyčejný párek v rohlíku tady vyjde na více než 80 korun. Tomu ale samozřejmě odpovídají i zdejší mzdy. Jak jsou na tom v porovnání s Českem?

7 nejlépe placených modelek historie

17/9/2019

Modelek je na světě spousta a neustále objevujeme nové. Jen několik z nich má však takové charisma, že jejich kariéry přetrvají i několik desetiletí a vynesou jim miliardová jmění. Od 40. let až po současnost – které modelky si vydělaly nejvíce? Podívejte se na nejúspěšnější sedmičku.

9 nejlépe vydělávajících kapel v historii

17/9/2019

The Beatles, Queen anebo The Rolling Stones – to je jen pár příkladů hudebních velikánů, kteří navždy změnili hudební průmysl. Není tedy divu, že zároveň patří mezi nejvýdělečnější kapely historie. Kolik si vydělali a kdo další patří do žebříčku nejlépe placených kapel všech dob? Podívejte se na nejúspěšnější devítku.

7 chyb ve výchově, které srážejí dětskou sebedůvěru

17/9/2019

Vychovat ze svého dítěte jedince, který si věří, je jednou z nejvyšších priorit každého rodiče – a z dobrého důvodu. Sebevědomé děti zpravidla prospívají lépe ve škole i v práci, budují si zdravé vztahy a snáze se začleňují do společnosti. Některé rodičovské strategie, jak toho dosáhnout, však mohou působit zcela opačně. Zjistěte, zda se v dobré vůli nedopouštíte některé z následujících chyb.

Jdi nahoru