Automobilka Lexus představila svoji první luxusní jachtu. Láká hlavně na přepychový design

K prestižním automobilkám jako Aston Martin nebo Bugatti, které na trh své luxusní jachty uvedly již dříve, se minulý rok přidal Mercedes-Benz se svojí Arrow 460-GT. Ukázalo se, že i výrobci dostupnějších vozů, než jsou Aston Martin sporťáky, mají na trhu s high-end jachtami své místo. Letos se to rozhodla znovu potvrdit automobilka Lexus.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
5/2/2019

Jachta společnosti Lexus nese jednoduchý název LY650, měří téměř 20 metrů, pohání ji 1800 koní a její první plavba se uskuteční letos ve Spojených státech. Pro exteriér navržený v souladu s typickými tvary vozů Lexus byla zvolena netradiční kombinace černé s bronzovou, v interiéru však dominují světlé barvy.

Uvnitř se nachází celkem tři luxusní kajuty, každá s vlastní koupelnou a vybavená nejmodernějšími technologiemi pro maximální pohodlí. Společný prostor je pak místem, kde mohou hosté jíst, popíjet a věnovat se zábavě.

Luxus na hladině oceánu

Viceprezident koncernu Toyota, pod který spadá i divize Lexus, okomentoval rozhodnutí proniknout na trh s jachtami jako „touhu vytvořit snovou představu luxusního života – takovou, kde bude moci Lexus využít své schopnosti mobility i na hladině oceánu.“

A kolik tento sen o luxusním životě stojí? Oficiální cena zatím nebyla zveřejněna. Po překvapivém odhalení luxusní jachty nás tedy v dohledné době čeká ještě jedno v podobě její ceny.

Pokud jste na luxusní jachtu zvědaví, můžete si ji prohlédnout na následujících fotkách.