Automobilka Tesla žaluje bývalého zaměstnance o 3,8 miliardy korun

Automobilka Tesla vedená vizionářským podnikatelem Elonem Muskem žaluje svého bývalého zaměstnance Martina Trippa o 167 milionů dolarů, v přepočtu o 3,8 miliardy korun. Tripp měl z firmy vynést citlivé informace, informoval server CNBC.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
13/12/2018

Částka, kterou Tesla po bývalém zaměstnanci vymáhá, je podle odborníků nezvykle vysoká. Automobilka v oficiálním vyjádření tvrdí, že jí Tripp ukradl několik gigabytů velmi citlivých dat, a bez jejího dovolení je poskytl třetím stranám. Zástupci firmy pak škody vyčíslili na 3,8 miliardy a sám Elon Musk nazval Trippa "sabotérem".

Trippův právník Robert D. Mitchell se však nařčením brání a částku považuje za "absurdní".

Unikla ta nejcitlivější data z výroby

Automobilka uvedla v žalobě několik detailů, včetně tvrzení, že se Tripp přiznal k tomu, že se naboural do systémů Tesly a nelegálním způsobem tak získal ta nejcitlivější data týkající se výroby.

Žaloba obsahuje také několik detailů, které se týkají vztahu hlavních aktérů konfliktu. Musk měl prý s Trippem časté spory a když se provalilo, že se Tripp naboural do systémů Tesly a způsobil firmě škody, Musk ho údajně v emailu nazval "strašlivou lidskou bytostí". Tripp si urážky nenechal líbit a v emailové komunikaci je šéfovi Tesly oplatil.