Bohemian Rhapsody je nejúspěšnějším filmem roku. V českých kinech utržil rekordní částku

Film o legendární skupině Queen a jejím frontmanovi Freddiem Mercurym se stal oficiálně nejúspěšnějším a nejnavštěvovanějším filmem letošního roku. V českých kinech ho podle dat Unie filmových distributorů zhlédlo zhruba 656 tisíc diváků.
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
8/12/2018

Film také v kinech utržil 105,8 milionu korun a byl jediným filmem, kterému se podařilo překonat stomilionovou hranici. Bohemian Rhapsody se v kinech promítá zhruba 5 týdnů a vzhledem k tomu, že kina úspěšný snímek dále hrají, se dá očekávat, že jeho tržby ještě porostou.

V USA mezi nejnavštěvovanějšími filmy, v Česku na špičce

Zajímavé je srovnání s trhem v USA. Tam se Bohemian Rhapsody také umístil mezi nejnavštěvovanějšími filmy, avšak data ukazují, že američtí diváci více preferovali klasické blockbusterové hity jako poslední díl Avengers, kteří návštěvnosti amerických kin dominovali.

Diváci v Evropě a zejména v Čechách si však Bohemian Rhapsody oblíbili a udělali z něj nejnavštěvovanější snímek roku. Za popularitou filmu můžou podle filmových kritiků dvě věci. První je tradice kapely Queen, která má i po letech spoustu příznivců. Za hlavní prvek úspěchu je však označován výkon herce Ramiho Maleka, který ve filmu ztvárnil frontmana skupiny Queen Freddieho Mercuryho. Jeho výkon byl vyzdvihován kritikou i světovými médii. Malek se na roli dlouho připravoval a podařilo se mu až neuvěřitelně zachytit všechna gesta, grimasy i osobnost legendárního zpěváka. V roli navíc nepůsobil jen jako geniální Mercuryho kopie, ale přidal do ní i svůj osobitý herecký styl.