Bryce Harper podepsal smlouvu s týmem Philadelphia Phillies. Vydělá si 7,5 miliardy korun

Baseballová hvězda Bryce Harper podepsal s týmem Philadelphia Phillies rekordní kontrakt za 330 milionů amerických dolarů, v přepočtu za 7,5 miliardy korun. Jedná se o vůbec nejvyšší částku, která byla kdy v historii amerického sportu podepsána.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
8/3/2019

Ve Philadelphii by měl nyní Harper působit po dobu 13 let a ročně si přijde na 25,4 milionů dolarů, v přepočtu na 576 milionů korun. Překonal tak o pět milionů dolarů dosavadní rekordní smlouvu Giancarla Stantona z loňského roku. Ve smlouvě navíc není zahrnuta žádná klauzule, díky níž by klub mohl hráče ze smlouvy vykoupit či ho bez jeho svolení vyměnit. Harper má tak zajištěno, že bude mít nad svou budoucností plnou kontrolu.

Aby k podpisu kontraktu vůbec mohlo dojít, museli jak Harper, tak tým z Philadelphie, učinit několik ústupků. Původně se měla smlouva podepsat na 10 let, nakonec se její délka musela natáhnout na 13 let. Hráč podpisem v podstatě stvrdil, že po zbytek své kariéry bude hvězdou klubu Philadelphie.

Americký sportovec Bryce Harper, který podepsal rekordní kontrakt za 7,5 miliardy korun.

Harpera nakonec přesvědčil majitel Phillies

Podepsání smlouvy předcházely měsíce vyjednávání a spekulací, s kým Harper kontrakt podepíše. Původně totiž dostal nabídku i od jeho bývalého týmu Washington Nationals, kteří mu nabízeli také 330 milionů dolarů, ale pouze na 10 sezon. Harper je jednou z největších baseballových hvězd za poslední dekádu. Američanovi hraje do karet, že mu je pouhých 26 let, a má tak velkou část kariéry před sebou. Právě to lákalo přední týmy americké baseballové ligy, které chtěly talentovaného mladíka získat. O Harperově dalším směřování nakonec rozhodla i promluva s majitelem Phillies Johnem Middletonem. Ten Harpera navštívil v jeho domě v Las Vegas a hráče dlouhou dobu přemlouval, aby kývl právě na nabídku Phillies a šel hrát do Philadelphie.

Philadelphia Phillies, se kterými Harper nakonec podepsal smlouvu, platí za jeden z nejúspěšnějších týmů Major League Baseball, což je nejvyšší americká baseballová soutěž. Phillies ji ovládli pětkrát v historii, naposledy v roce 2009. Dvakrát také vyhráli Světovou sérii.