Ceny zmrzliny v oblíbených dovolenkových destinacích

V letních měsících se zmrzlina stává s přehledem nejoblíbenějším dezertem a na dovolené nám z nějakého důvodu chutná ještě víc. Na kolik vyjde kopeček mražené pochoutky v oblíbených destinacích?
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
4/7/2019

Někde se zmrzlina prodává na váhu

Mnoho Čechů nenechá v létě dopustit na Chorvatsko – a ani na chorvatskou zmrzlinu. Cena za jeden kopeček se během sezóny blíží 40 korunám. To je poměrně příjemná částka oproti podobně oblíbené Itálii, kde kopeček stojí i 60 korun.

Za místo pro levnou dovolenou platilo dlouhá léta Bulharsko, i tady už se ale naučili z turistického ruchu prosperovat. Cena kopečku zmrzliny ještě před několika lety nepřekročila 15 korun, nyní se cena pohybuje kolem 25 až 30 korun. Mnohdy se zde setkáte s prodejem zmrzliny na váhu, takže se nezalekněte cedule, kde může být uvedena cena za jedno kilo.

Ještě častěji najdete zmrzlinu prodávanou na váhu například v Turecku. Tady je ale o něco levnější, kopeček stojí i pouhých 15 korun.

Jaká je cena zmrzliny v dalších zemích?

Mezi země s vyššími cenami patří Řecko nebo Španělsko. Ve Španělsku stojí v sezóně jeden kopeček asi 55 korun, v Řecku 45 až 50 korun. V Řecku je kromě kopečkové oblíbená i zmrzlina točená, která stojí kolem 60 korun.

Z mimoevropských destinací jsou hojně navštěvovány Tunisko a Egypt. V Tunisku stojí jeden kopeček 30 korun a zdejší zmrzlina je údajně jednou nejvíce podceňovaných tuniských pochoutek – samozřejmě neprávem. Egypt je zase velmi levný. Zmrzlina tady stojí kolem 11 korun a mimo turistické rezorty i méně.

A kdybyste se nakonec nechystali k moři, ale třeba jen k sousedům na Slovensko, můžete počítat s podobnými cenami jako u nás. Poctivá zmrzlina stojí do 25 korun.