Pět zajímavých profesí, které si vydělají více než 50 000 korun měsíčně

V práci stráví většina Čechů v průměru jednu třetinu svého života. Není to zrovna málo a právě proto je tak důležité dělat to, co nás skutečně naplňuje. Svou roli při tom hraje i výše finančního ohodnocení, se kterým však řada lidí není spokojena. Patříte-li mezi ně, udělejte ve svém životě změnu. Jakým směrem se vyplatí vydat a kde dostanete nejvíce?
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
14/10/2018

Statistiky hovoří jasně. Průměrná mzda v ČR činila v druhé polovině roku zhruba 33 tisíc korun. Na první pohled sice nejde o malou částku, nicméně zdánlivě pěkný plat zvyšují příjmy našich elit. V reálu se tak mnoho lidí nedostane ani na dvacet tisíc čistého, což vyvolává frustraci.

Nepodléhejte však panice, nyní je nejlepší doba na to vše změnit. Naše země má dlouhodobě nejnižší nezaměstnanost v EU, firmy mají nouzi o nové zaměstnance a nabírají ve velkém a právě toho můžete nyní využít.

TOP 5 profesí s příjmem nad 50 tisíc

Vybrali jsme 5 zajímavých profesí, které v Čechách patří k těm nadprůměrně ohodnoceným. Třeba v sobě objevíte skrytý talent a zjistíte, že by právě tohle byl zajímavý směr, kterým se v kariéře vydat. Nezapomínejte na to, že hlavní je dělat práci, která vás baví.

1. Marketingový manažer

Máte rádi reklamu, nechybí vám smysl pro humor a patříte mezi extroverty? Pak je tato práce přesně pro vás. Každý den navíc uvidíte výsledky, a jestliže budete šikovní, plat vyletí vzhůru raketovou rychlostí.

Marketing je hodně rozvinutým oborem, který se dále vyvíjí, a proto nabízí spousty příležitostí. Můžete pracovat v online i v offline reklamě a vaší prací nejčastěji bude hledat pro firmu nové zákazníky. Hodit se bude kreativita, smysl pro pořádek a dobré plánovací schopnosti.

2. Telekomunikační rádce

Ideální pozice pro všechny, kdo rádi mluví a zároveň nechtějí tvrdnout v call centru. Ano, rozumíte dobře. Nejen, že nudit se nebudete, ale navíc ani často nevylezete z postele. V řadě případů totiž můžete pracovat na home office a k tomu si navíc královsky přivydělat.

Zkrátka, ideální práce pro všechny maminky na mateřské, studenty nebo seniory, co umí zabrat. Doporučujeme pasivní linku – vy nikoho neotravujete, naopak lidé volají vám a mají zájem o změnu nějaké služby, pomoc apod.

3. Finanční poradce

V oblasti bankovnictví se cítíte jako ryba ve vodě, počítání vám nedělá problém, dodržujete termíny. Jestli jste odpověděli třikrát ano, jste pro práci finančního poradce jako dělaní. Těšit se taktéž můžete na časovou flexibilitu i zodpovědnost. Když navíc budete dostatečně šikovní a zodpovědní, můžete si přijít na pěkné peníze.

Vyhněte se pochybným organizacím a firmám, které chtějí jen oškubat lidi na nevýhodných pojistkách. Jako finanční poradce skutečně můžete pomáhat – k lepšímu bydlení, pohodlnému důchodu i zhodnocení majetku. A všechny znalosti dokážete načerpat i bez vystudované VŠE.

4. Programátor

Že je práce programátora či vývojáře dobře placená je všeobecně známé. Důležité však je, že pro ni není potřeba absolvování vysoké školy, stačí mít talent, dobré analytické myšlení a trpělivost, která se vám při psaní kódu bude hodit. Pokud jste introverti a nevyhledáváte práci s lidmi, velkou výhodou práce programátora je, že ji bez problému můžete dělat z domova či na volné noze odkudkoli budete chtít. Zájem firem o tuhle profesi je totiž tak velký, že vám často tuhle možnost umožní a nebudou po vás chtít každodenní docházení do kanceláře.

V dnešní době existuje spousta také existuje spousta aplikací, které vás základy programování  naučí. Můžete je vyzkoušet a brzy tak zjistit, jestli by pro vás práce programátora byla to pravé. Firmy dnes nabírají i méně zkušené programátory, takže se všechno budete moct naučit za chodu, což je další velká výhoda této profese.

5. Řídící letového provozu

Že vám plat nad 50 tisíc nestačí a chcete mnohem víc? Pokud umíte skvěle anglicky, máme pro vás zajímavé řešení. Jako řídící letového provozu získáte náročnou pozici, kde si snadno vyděláte až okolo 130 tisíc měsíčně. Těšit se můžete také na spousty benefitů a nic nedáte ani za doučování cizích jazyků. V kontaktu s celým světem totiž budete prakticky neustále.

Ale pozor! Každoročně se Řízení letového provozu hlásí několik set zájemců. Vybráno jich je kolem 15. Požadavky jsou hodně vysoko, na druhou stranu vám nic nebrání zjistit si předem maximum o psychotestech a přijímacím řízení a následně se přihlásit a zkusit, jestli by tahle práce byla pro vás ta pravá.

Do nové kariéry se vrhněte po hlavě

Přechod z jednoho pracovního odvětví do druhého samozřejmě není jednoduchý, ale vyplatí se. Nemáte-li dost zkušeností, připravte se však na to, že možná budete muset investovat do vzdělání. Na výběr přitom máte z mnoha možností:

  • on-line školení
  • bezplatné stáže
  • rekvalifikační kurzy
  • VŠ a SŠ studium
  • praxe v cizině

V každém případě počítejte s tím, že začátek v nové práci je vždy těžký. V případě změny profese ani nemluvě. Pokaždé se však vyplatí bojovat až do konce a nikdy se nevzdat. Taktéž nesmí chybět ani silná vůle. Právě ta vám totiž pomůže překonat každou překážku a věřte, že váš sen v podobě lepší práce za královskou mzdu se nakonec změní ve skutečnost. A až budete v nové práci spokojení a navíc vám každý měsíc na účtu přistanou pěkné peníze, budete vědět, že jste udělali správný krok.