Co všechno víme o Primarku v Praze

Pokud rádi nakupujete levné oblečení, zajisté vás potěšila zpráva o otevření obchodního domu Primark v České republice. Tento obchod založil svou strategii na velmi nízkých cenách a během let si získal přízeň zákazníků po celé Evropě. Během příštího roku otevře Primark pobočku v Praze. Přinášíme vám přehled všech informací, které jsou zatím k otevření české pobočky Primarku k dispozici.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
6/5/2019

Je jisté, že Primark v Praze otevře?

Ano, expanzi Primarku na český trh potvrdil Jan Kotrbáček, zástupce firmy Cushman & Wakefield, která společnosti pomáhala s výběrem prostorů. “Primark je jedním z nejvýznamnějších globálních prodejců oblečení. Středoevropský trh je pro značku důležitý,“ řekl Kotrbáček.

Kde bude bude prodejna Primarku otevřena?

Podle informací Hospodářských novin bude Primark umístěn v Praze v Květinovém domě, který se staví na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice. Obchod tedy bude přímo v centru a bude dobře dostupný jak obyvatelům Prahy, tak turistům. Developerem a majitelem objektu je společnost Flow East.

Kdy bude Primark v Praze otevřen?

Česká pobočka Primarku by měla být otevřena v květnu roku 2020.

Jak bude Primark v Praze velký?

Český Primark by měl mít stejnou velikost, jakou mají například obchody ve Vídni či Drážďanech. Tuto informaci potvrdil i zástupce firmy Cushman & Wakefield Jan Kotrbáček: “Prodejna bude stejně velká, jak to znají zákazníci ze zahraničí,” uvedl.

Interiér obchodního domu Primark.

Dále by vás mohlo zajímat:

Proč je Primark mezi zákazníky oblíbený?

Irský obchod vsadil na strategii nízkých cen a velkého množství zboží na jednom místě. Tato strategie se zdá jako velmi účinná - obchod od svého založení v roce 1969 otevřel v Evropě a Spojených státech již 363 prodejen. Tento rok plánuje otevřít také pobočky ve slovinské Lublani a ve Varšavě.

Pokud nechci čekat na otevření pražského Primarku, kde jsou nejbližší obchody?

Nejbližší obchody Primarku se nachází v Drážďanech, v Lipsku a ve Vídni. Mezi Čechy je také oblíbený Primark v Londýně, který má svou adresu na Oxford Street, jedné z největších obchodních ulic světa.

Má Primark internetový obchod?

Eshop Primarku by měl být brzy spuštěn. Nevýhodou je, že bude postaven na modelu “click & collect” - to znamená, že zákazníci si objednané zboží mohou vyzvednout pouze na pobočce, a zboží jim tedy nebude doručeno domů. Doručení na adresu plánuje Primark zavést až v příštích letech.