Junior Wyatt: 9letý chlapec, který se stal podnikatelem

Devítiletý Junior Wyatt si dokázal za pár měsíců vydělat 7800 liber (v přepočtu asi 230 tisíc korun). Stačilo mu trochu ušetřených peněz z kapesného, které použil na to, aby mohl rozjet byznys s prodejem vajec.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
25/4/2019

Inspirací k založení vlastního podnikání byla malému Juniorovi televizní show s milionáři v hlavní roli. Život milionářů v televizi se mu zalíbil natolik, aby si řekl, že se stane jedním z nich, a to co nejdříve. Založil si proto vlastní společnost Mr. Free Range, do níž vložil svých ušetřených deset liber (asi 300 korun) z kapesného. K úspěchu mu přitom pomohl jednoduchý podnikatelský nápad - mladík se rozhodl, že bude prodávat obyčejná vejce.

U mladého podnikatele si mohli zákazníci koupit šest vajíček za 2 libry (60 korun), za 12 vajíček zaplatili 3,50 liber (104 korun) a plato s 30 vajíčky zájemci pořídili za šest liber (180 korun). Během jednoho týdne se chlapci podařilo prodat 750 vajíček, což mu vyneslo 250 liber (7 400 korun). Následně si během jednoho roku vydělal v průměru 150 liber (4 450 korun) týdně. Chlapec si tak za jeden rok prodejem vajec přišel celkem na 7 800 liber, tedy 230 tisíc korun.

Zákazníci ocenili kvalitu zboží i odvahu mladého podnikatele

Co stojí za úspěchem mladíka? Podle jeho rodičů to jsou dva faktory. Zaprvé mladý Junior Wyatt prodával vejce od lokálních farmářů. V době, kdy je velká poptávka po bio produktech, tak lidé ocenili jejich původ a kvalitu. Dalším důvodem úspěchu je pak fakt, že mladíkovi je pouhých 9 let a jeho odvážný podnikatelský příběh tak na zákazníky zapůsobil, a proto od něj objednávali.

Chlapci z anglického města Tamworth také pomohlo, když mu jeho matka Georgina pomohla založit facebookovou stránku k propagování byznysu. Junior si získal přízeň zhruba 40 pravidelných zákazníků, kteří od něj vajíčka kupovali.

A jak to s mladým podnikatelem bude dál? Kdo by hádal, že chlapec bude pokračovat v podnikání, spletl by se. Mladíka už podle jeho slov prodávání vajec nebaví, a tak se místo toho naplno vrhnul do jednoho ze svých koníčků. Už několik let ho prý baví box. A tak teď svůj volný čas i energii vrhnul do trénování, aby se jednou mohl stát profesionálním boxerem. Na své podnikatelské úspěchy prý ale bude vždy rád vzpomínat.