Dům za 420 korun. Majitelka se rozhodla prodat svou nemovitost netradičním způsobem

Velmi netradiční způsob prodeje domu si vybrala Kanaďanka Alla Wagnerová z provincie Alberta. Naštvalo ji, že se jí dům nedaří prodat klasickou cestou za cenu, jakou si představuje, a tak uspořádala soutěž, jejíž výherce dům dostane. Účast v soutěži přijde zájemce na 25 kanadských dolarů, v přepočtu na 420 korun. Zájemci také musejí napsat esej, proč si výhru domu zaslouží.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
16/2/2019

Až se ženě podaří vybrat částku 29 milionů korun, ze všech přihlášených se postupně vybere jeden vítěz a nový majitel domu. Nabízená nemovitost je přitom velmi atraktivní - disponuje krásnou zahradou, třemi ložnicemi a výhledem na jezero.

V domě, který má rozlohu 460 metrů čtverečních, žije Kanaďanka Alla Wagnerová už od roku 2011. Podle svých slov v něm chtěla zestárnout, nyní se ale musí ze zdravotních důvodů přestěhovat. Nemovitost nejprve nabídla na prodej klasickou cestou přes různé realitní firmy a inzertní servery. Nikdo však neprojevil zájem, a tak se žena rozhodla být trochu kreativní.

zdroj: Alla Wagnerová

Netradiční způsob prodeje

Padesátiletá Wagnerová řekla serveru CNN, že byla nejprve ze situace nešťastná a nezájem lidí jí mrzel. Pak si ale vzpomněla na americkou soutěž, ve které zájemci mohou vyhrávat nemovitosti díky tomu, že do televize pošlou dopis s vysvětlením, proč by si výhru zasloužili zrovna oni. A tak se Wagnerová inspirovala právě tímto modelem.

Pokud se ženě podaří nashromáždit požadovanou sumu 29 milionů korun, vybere 500 finalistů, jejichž dopisy si přečte komise složená ze sousedů z okolí domu a realitních agentů. Ti všichni pak vyberou 3 finalisty, kteří se utkají ve finále. To bude probíhat formou pohovorů, ve kterých soutěžící budou muset porotu přesvědčit, že právě oni si nový dům zaslouží.

zdroj: Alla Wagnerová

Vyhraje dopis, který ženu vezme za srdce

„Nejdůležitějším kritérem je upřímnost a to, co mi lidé napíšou v dopise. Jejich vzkaz mě musí opravdu vzít za srdce. Chci vědět, proč by měli žít v tomhle sice studeném, ale rajském koutu Kanady,“ vysvětluje Wagnerová.

V tuto chvíli obdržela už přes 15 000 dopisů. Zatím je neroztřídila, takže zatím není jasné, kolik lidí splnilo podmínky soutěže. Byť se ženě díky velkému zájmu médií pravděpodobně podaří vybrat cílovou částku, není jisté, že její odvážná soutěž skončí úspěšně. O celý model soutěže se totiž zajímá albertská policie, která zjišťuje, jestli nebyly nestandardní nabídkou prodeje porušeny předpisy. Veřejnost i sousedé však kreativní padesátnici přejí a doufají, že její netradiční prodej domu skončí happy endem.