Finsko nabízí lidem dovolenou zdarma. Chce je naučit, jak být šťastnější

Finsko bylo již podruhé v řadě vyhlášeno nejšťastnější zemí na světě. Své „know-how“, jak být šťastný, se rozhodlo šířit i do ostatních koutů světa. Nabízí nyní možnost strávit ve Finsku zdarma tři dny, během nichž místní, kteří se dobrovolně do projektu přihlásili, ukážou návštěvníkům, jak snadné je štěstí nalézt.
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
28/3/2019

O tom, že je Finsko progresivní zemí s bohatou kulturou, technologicky vyspělou infrastrukturou a neustále se objevuje na předních příčkách seznamu s nejšťastnějšími státy na světě, se již dávno ví. Vypadá to, jako by Finové znali správný návod na všechno. Ten si ovšem nenechávají pro sebe. Nyní se totiž tato severská země rozhodla svůj um, jak být šťastný, ukázat celému světu a nabízí lidem z ostatních států možnost „pronajmout si svého Fina“.

Na cestě za štěstím si lidé mohou užívat i krásnou finskou přírodu.

Na zájemce čeká osm dobrovolníků

Nejlépe se člověk něčemu naučí, když si to vyzkouší sám na vlastní kůži, což platí i v tomto případě. Finský projekt slibující nalezení klidu a spojení s přírodou umožní zájemcům navštívit zemi šťastlivců a strávit tam tři dny s místními „průvodci štěstí“. Lidé si přitom mohou svého průvodce vybrat z osmi dobrovolníků, kteří se o tajemství, jak být šťastný, chtějí podělit s ostatními. Jedním z nich je například Esko, starosta města Rovaniemi, oficiálního domova Santy Clause, jež se nachází asi pět kilometrů jižně od severního polárního kruhu.

Svou pohostinnost nabízí i mladý pár Linda s Nikem, kteří žijí pro změnu na nejjižnějším ostrově Finska zvaném Utö uprostřed Baltského moře, spolu se svou čivavou Helmi. Své hosty vezmou na výlet lodí, aby jim ukázali další ostrůvky v okolí, a pochlubí se i svým majákem na pobřeží.

Přihlásit se a vybrat si jednoho z hostitelů je přitom velmi snadné. Stačí natočit tříminutové video, v němž se člověk představí, popíše svůj vztah k přírodě a to, jaká má očekávání od pobytu ve Finsku. Následně jen vyplní formulář na webové stránce projektu a může čekat, zda se stane jedním z vyvolených, kteří se na tuto cestu za štěstím budou moci vydat. Výherci nemusí hradit náklady na cestu ani ubytování. Jedinou podmínkou je, že budou během celého pobytu natáčeni na kameru.