Hvězda filmu Bohemian Rhapsody Rami Malek: V jednu chvíli jsem svou hereckou kariéru málem vzdal

I když svoji hereckou kariéru započal Rami Malek už před více než deseti lety, na vrchol ho vystřelila až role legendárního zpěváka Freddieho Mercuryho, za kterou si z letošních Oscarů dokonce odnesl zlatou sošku. Malek se nyní magazínu CNBC svěřil s tím, jaká byla jeho cesta k úspěchu. A přiznal, že na začátku to rozhodně nebylo nic jednoduchého. V jednu chvíli dokonce svou hereckou kariéru málem vzdal.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
4/3/2019

Začátky nyní 37letého potomka egyptských imigrantů byly velmi skromné. Poté, co dokončil univerzitu, kde studoval herectví, se vrátil do svého rodného města Los Angeles a našel si práci v Hollywoodu. Jenže ne takovou, jakou by si představoval – aby mohl platit účty a studentské půjčky, rozvážel tam pizzu a falafel.

"Snil jsem o tom, že budu pracovat v hollywoodských studiích, ne v restauracích," říká Malek. Téměř dva roky obcházel castingy, ale v jeho oboru se mu nedařilo. "Byly chvíle, kdy jsem se cítil opravdu mizerně a ztrácel jsem sebedůvěru, obzvlášť když jsem rozesílal můj životopis a vůbec nikdo mi neodpovídal. Navíc pracovat v obchodě a prodávat falafel, když má člověk vysokoškolské vzdělání, nebylo vůbec snadné. V jednu chvíli jsem svou hereckou kariéru málem vzdal," dodává dnes velmi úspěšný herec.

Rami Malek, hvězda filmu Bohemian Rhapsody.

Hereckou kariéru málem vzdal, pak přišla role v seriálu

Když se už pomalu smiřoval s tím, že ho herecká kariéra nečeká a začne raději prodávat nemovitosti, dostal svoji první roli, a to rovnou v oblíbeném seriálu Gilmorova děvčata. Za tu později dostal absurdní pokutu ve výši dvou tisíc dolarů kvůli tomu, že v době natáčení ještě neměl potvrzené členství ve Sdružení filmových a televizních herců.

"Role v seriálu Gilmorova děvčata změnila můj život. Vzpomínám si, že mi volala Mary Caseyová, která tehdy byla castingovou ředitelkou. Chtěla mluvit s Ramim Malekem a nabídnout mu roli v seriálu. A já jí říkal: 'To já jsem Rami Malek'. A ona na to: 'Vy ani nemáte svého agenta?'. A já jí odpověděl: 'Nemám, ale je to něco, na čem můžeme zapracovat'," dodává s úsměvem Malek.

Poté následovalo pár menších rolí. Další opravdu velký úspěch pak přišel se seriálem Mr. Robot. Za hlavní roli v něm získal Malek v roce 2015 cenu Emmy. Tehdy si také konečně vydělal na kompletní splacení studentských půjček i zmiňované pokuty.

Nyní je jedním z nejžádanějších herců současnosti a o nabídky nemá nouzi. Po fenomenálním úspěchu filmu Bohemian Rhapsody se Malek objeví například v další bondovce, která přijde do kin na jaře příštího roku.