10 nejdražších hotelových pokojů světa

Krásné, prostorné a s tou nejlepší adresou. Tohle je deset nejdražších hotelových apartmá světa, do kterých pokud nejste prezident, hollywoodská hvězda, člen klanu kardashianů nebo vám neteče v žilách modrá krev, pravděpodobně nikdy nevstoupíte.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
15/10/2018

1. Prezidentské apartmá, hotel St. Regis, New York

cena za noc: 730 tisíc korun

Apartmá přímo na Páté avenue, který z celoprosklených obvodových stěn nabízí výhled na slavnou nákupní třídu u Central Parku. To ale samozřejmě není vše. V tomhle apartmá se na za zrcadly schovávají televize, host má 24 hodin k dispozici osobního sluhu a samozřejmě nemusí myslet ani na taxíka, ale může si vybrat jedno z ustájených Bentley.

2. Královské apartmá v hotelu St. Regis Saagiayat Island Resort, Abu Dhabí

cena za noc: 745 tisíc korun

Hotelový komplex, který z venku připomíná zikurat, má v nejvyšších dvou patrech umístěné královské apartmá. Z balkónu výhled přímo na Perský záliv, bílý písek a západy slunce. Celé apartmá je provedené v přímořském stylu. Nábytek na míru je tak například udělaný z místního dřeva, které vyplavilo moře a samozřejmě nechybí ani drahé umění od místních i světových malířů.

3. Prezidentské apartmá, hotel Mandarin, New York

cena za noc: 890 tisíc korun

Tenhle třípokojový apartmán na padesátém podlaží v hotelu Mandarin Oriental nabízí vše, co v New Yorku můžete potřebovat. Šatník je vybaven poslední kolekcí módního domu Dior, po ruce máte samozřejmě i stylistu nebo si v televizi můžete promítnout všechny dokumenty a filmy, které kdy byly o New Yorku natočeny.

4. Grands Appartments, Hôtel de Crillon, Paříž

cena za noc: 965 tisíc korun

Návrhář francouzského módního domu Chanel, Karl Lagerfeld, navrhl dva byty, ve kterých si můžete užít nejen jeho smysl pro design, pařížské baroko, ale i osobní bar (s barmanem, samozřejmě) nebo non-stop služby komorníka.

5. Penthouse apartmá, hotel Grand Hyatt Cannes Hôtel Martinez, Cannes

cena za noc: 1 025 000 korun

Hotel Grand Hyatt Cannes Hôtel Martinez má bohatou historii. Za víc než půl století, kdy se zde koná filmový festival v Cannes, by jeho zdi mohly sepsat memoáry. Jedno z největších hotelových apartmá v Evropě je přímo na Boulevard de la Croisette a výhled z balkónů je přímo na pobřeží francouzské riviéry. K ubytování je samozřejmé i soukromá pláž, na které se slunila třeba Brigitte Bardot nebo Marilyn Monroe.

6. Ty Warner Penthouse, hotel Four Seasons, New York

cena za noc: 1 050 000 korun

Apartmá se pyšní tím, že má ten nejvýše posazený hotelový pokoj v New Yorku. Ale to není jeho jediná devíza. Celé apartmá je vybaveno jen tím nejlepším, co svět nabízí. Například benátský samet, čínský onyx nebo  japonské hedvábí. Další nepochybný bonus je, že čtyři prosklené balkony naskýtají 360° výhled na celé město.

7. Vila na kopci Hilltop Villa, ostrov Laucala, Fidži

cena za noc: 1 450 000 korun

Na vrcholu kopce na Fidži je vila, která je často popisovaná jako resort uvnitř resortu. Nabízí krásný výhled na zátoku, soukromý bazén, osobního kuchaře, šoféra a také chůvu pro děti. A také možnost prozkoumat plantáže a zdejší pláže.

8. Ostrov, Chevac Blanc Randheli, Maledivy

cena za noc: cena na vyžádání

Když je někde napsáno cena na vyžádání, je jasné, že to nebude zrovna zadarmo. A když k tomu ještě přičtete, že vilu na ostrově dělal světoznámý designer Jean Michel Gathy a k domu patří bazén o délce 25 metrů, osobní kuchař a všechna kosmetika v domě je zajištěná značkou Guerlain, tak je jasné, že se cena za noc nad milion a půl vyšplhá.

9. Královské apartmá, President Wilson Hotel, Ženeva

cena za noc: 1 750 000 korun

Ještě nedávno se jednalo o nejdražší hotelové apartmá na světě. Za milion a tři čtvrtě korun můžete na noc být pánem 1,700 metrů čtverečních, z teras obdivovat ženevské jezero, zahrát si serenádu na klavír značky Steinway, chvilku si vybírat v jakéže mramorové vaně z těch dvanácti koupelen si dáte lázeň a pak klidně usnout za neprůstřelnými skly.

10. The 13, Macau

cena za noc: 1 900 000 korun

Celé tohle kasino a hotel v jednom je jedno z nejluxusnějších míst na naší planetě. Vybavení každého hotelového pokoje stálo zhruba 150 milionů korun, takže je jasné, že se náklady musí nějak vrátit zpátky. Vybrat si můžete z různých pokojů. Pokud si chcete připadat jako francouzský kralevic, je k mání barokní apartmá Villa du Comte, ve které najdete například lázně pro osm lidí, osobního komorníka a klíčky od Rolls Royce Phantom.