Kolik by stálo žít jako James Bond

Počínaje luxusním autem s pořádnou spotřebou a konče lyžováním ve vyhlášených alpských rezortech doplněným popíjením koktejlů, vést život jako kultovní britský agent Bond by vyšlo pěkně draho.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
19/7/2019

Aston Martin za 5,7 milionu korun

V poslední bondovce z roku 2015 s názvem Spectre řídí James Bond model DB10 značky Aston Martin. Těchto automobilů bylo vyrobeno pouze deset a jeden vychází na 103,5 milionu korun, na prodej ale nejsou. Existuje však model DB9 GT Bond Edition, který si lze pořídit za 5,7 milionu korun.

Podle novel Iana Fleminga, tvůrce Jamese Bonda, bydlí agent na King’s Road v Chelsea, drahé lokalitě západní části Londýna. Jednopokojový byt v této lokalitě stojí v průměru 27,5 milionu korun. Konkrétní nemovitost, která ve filmu představuje Bondův domov, má hodnotu 450 milionů dolarů a rozkládá se na 416,5 metrech čtverečních.

Je však zřejmé, že elitní agent doma moc neposedí. Ve filmu se vydává například do rakouských Alp a do Mexika, což by vyšlo na alespoň 47 tisíc korun pouze za ubytování. Bond cestuje s klasickým hnědým kufrem značky Globe-Trotter za 37 tisíc korun.

Hodinky dražší než oblek

Jakožto anglického gentlemana ho zpravidla vídáme v dokonale padnoucím obleku. Jeden jeho třídílný oblek z dílny Toma Forda stojí kolem 113 tisíc korun, kabát k němu pak přes 50 tisíc korun. I Bondovy sluneční brýle jsou značky Tom Ford a stojí 9 100 korun. Při pobytu v Alpách je oblečen ve sportovní bundě a kalhotách, opět od Toma Forda. Tento úbor vychází na 86 tisíc korun.

Superagent dbá na detaily, a to i co se týče módních doplňků. Vždy nosí náramkové hodinky, zde konkrétně Omega Seamaster 300, jejichž cena je 143 tisíc korun, anebo Omega Aqua Terra za 138 tisíc korun. V chladném počasí nosí rukavice z jelení kůže v hodnotě 8 600 korun. Jeho obuv britské značky Crockett & Jones je také kožená a jednotlivé páry stojí mezi 13 500 a 16 tisíci korunami. Mobilním telefonem použitým ve snímku Spectre je Sony Xperia Z5, který stojí asi 13 tisíc korun.

Elegantní herec Pierce Brosnan jako James Bond v černém svetru, pistolí a luxusními hodinkami.
James Bond a jeho luxusní hodinky, které má stále na ruce. Na snímku je herec Pierce Brosnan.

Protřepat, nemíchat

S postavou Jamese Bonda jsou neodmyslitelně spjaty alkoholické drinky, především pak Vodka Martini. V posledním z filmů je použita vodka značky Belvedere, jejíž cena se pohybuje kolem jednoho tisíce korun za sedmidecovou lahev. U agenta doma pak lze vidět osmnáctiletou whisky Macallan, kterou si můžeme pořídit od 6 500 korun za lahev.

Nepohrdnul ani šampaňským Bolligner za přibližně 3 900 korun a mohli jsme ho vidět už i s lahví piva Heineken. Naopak jedním z nejdražších nápojů, které popíjel, je Château Mouton Rothschild Premier Cru Classé, jehož lahev stojí přes 130 tisíc korun. Toto víno lze vidět ve starší bondovce Diamanty jsou věčné.

Kromě alkoholu neoddělitelně patří k agentu Bondovi také zbraň. Proslulou Walther PPK známou ze starších snímků vystřídala Sig Sauer P226 v hodnotě 23 tisíc korun.

Podle výpočtů knižních a filmových nadšenců tedy stojí minimálně 33,8 milionů korun ročně Bondův životní styl vůbec udržet.