Kolik stojí tiket Sportky v roce 2021

Zajímá vás, kolik v současnosti stojí vsazení loterie Sportka? Připravili jsme pro vás jednoduchý přehled, ve kterém se dozvíte všechny důležité informace.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
6/12/2020

Sportka je nejznámější česká loterie, která se hraje už od roku 1957. Sázecí tiket nabízí celkem deset sloupců a cena za vsazení jednoho sloupce je 20 Kč. Minimálně můžete vsadit jeden sloupec a utratit tak 20 Kč. Maximálně můžete vsadit deset sloupců a utratit tak celkem 200 Kč.

Součástí tiketu je také doplňková hra Šance. V ní si nevybíráte a nezaškrtáváte žádná čísla. Do hry totiž půjde sériový kód vaší sázenky, který se skládá z celkem šesti čísel. Účast ve hře Šance je dobrovolná a vyjde na 20 Kč.

Při hraní Sportky tak za tiket utratíte minimálně 20 Kč (1 vsazený sloupec) a maximálně 220 Kč (10 vsazených sloupců + vsazená doplňková hra Šance).

Pravidla loterie Sportka

Jak vůbec Sportka funguje? Cílem je trefit co nejvíce vylosovaných čísel. V každém sloupci je celkem 49 čísel, vaším úkolem je pak vybrat si 6 z nich.

Pro zisk Superjackpotu Sportky je pak potřeba vsadit plný tiket za 200 Kč, vsadit doplňkovou hru Šance za 20 Kč a trefit všech 6 čísel ze 49 + jedno dodatkové číslo. Dodatkovým číslem se myslí číslo, které je součástí sériového kódu vaší sázenky. Průměrná výše Superjackpotu se pohybuje okolo 137 milionů korun a pravděpodobnost výhry je 1 : 69 919 080.

Pokud vsadíte jen jeden sloupec a uhodnete všech 6 čísel ze 49, máte nárok na takzvaný Jackpot. Jeho průměrná výše je okolo 15 milionů korun a pravděpodobnost výhry je 1 : 6 991 908.

Další výhry jsou finančně zajímavé, ale rozhodně nejsou tak lákavé jako trefa jackpotu. Při uhodnutí 5 čísel ze 49 a jednoho dodatkového čísla ve druhém pořadí na vás čeká v průměru 815 tisíc korun. Pokud trefíte 5 čísel ze 49 a žádné dodatkové číslo ve třetím pořadí, pohybuje se průměrná výhra okolo 25 tisíc korun.

Co se týče doplňkové hry Šance, tak u ní si za trefu všech 6 čísel odnesete 1,9 milionu korun. Pravděpodobnost, že se vám taková trefa povede, je přesně jedna ku milionu.

Jak často se losuje Sportka

Losování probíhá třikrát týdně ve středu, v pátek a v neděli kolem osmé hodiny večer. Losování přenáší Česká televize a vše probíhá pod dozorem státního notáře. Výsledky jsou poté okamžitě vyhlášeny a zveřejněny prostřednictvím České tiskové kanceláře.

V den slosování je možné si Sportku vsadit na terminálech Sazky do 19:00.

Kde si můžete vyzvednout výhru

Pokud se na vás usměje štěstí a vy ve Sportce vyhrajete, máte několik možností, jak si výhru vyzvednout:

  • Pro malé výhry do 1 000 Kč stačí navštívit kterékoli prodejní místo Sazky.
  • Pro výhry do 100 000 Kč je potřeba s předstihem informovat obsluhu vámi vybraného prodejního místa Sazky, aby si mohla připravit odpovídající hotovost.
  • Výhry do 270 000 Kč si můžete vyzvednout ve vybraných prodejních místech Sazky určených pro výplatu vysokých výher nebo přímo v sídle společnosti Sazka na adrese K Žižkovu č. p. 851/4 na Praze 9.
  • U výher nad 270 000 Kč je potřeba kontaktovat Sazku na telefonu 266 121 212 a domluvit se na předání výhry.

Zdanění případné výhry

Dobrou zprávou pro tuzemské sázející je, že případnou výhru ze Sportky nemusíte danit. Výhry ze sázek a loterií jsou totiž osvobozené od daně z příjmu. Malé výhry nemusíte hlásit úřadům a ani není potřeba je dávat do daňového přiznání. Výhry vyšší než 5 milionů korun je však potřeba nahlásit finančnímu úřadu.