Miliardář Mark Cuban: Kdybych dnes začínal s podnikáním, vybral bych si jeden konkrétní obor

Podnikatel a investor Mark Cuban je jedním z nejrespektovanějších byznysmenů v USA. V roce 1999 se mu podařil husarský kousek, když těsně před splasknutím internetové bubliny prodal svou firmu Broadcast.com americkému gigantovi Yahoo za více než 128 miliard korun. Od té doby investuje, užívá si života a je také vlastníkem basketbalového klubu Dallas Mavericks.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
19/3/2019

Magazín Recode nedávno položil Cubanovi zajímavou otázku. Reportéry zajímalo, do kterého oboru by se úspěšný byznysmen pustil, kdyby dnes znovu začínal s podnikáním. A Cuban ani na chvíli nezaváhal. "Kdybych dnes začínal, vybral bych si jeden konkrétní obor. Byl by to trh virtuálních asistentů, tedy Alexa od Amazonu a Google Home od Googlu," řekl Cuban.

"Programování pro Alexu je velmi, velmi jednoduché. Všichni si myslí, jak je to složité - a právě to vytváří na trhu velkou příležitost pro ty, kteří se nebojí. A tak říkám svým dětem i dětem v okolí: naučte se programovat pro Alexu. Je to ta nejjednodušší cesta, jak si vydělat 30 nebo i 40 dolarů za hodinu (700 - 900 korun pozn. red.)."

Trh s virtuálními asistenty čeká perspektivní budoucnost, myslí si Cuban

Úspěšný podnikatel také dodává, že pro zkušené vývojáře trh virtuálních asistentů představuje skvělý obor s velkým potenciálem. Očekává se, že na tomto trhu budou vznikat další produkty a že v příštích letech výrazně vzroste konkurence. Cuban si myslí, že právě teď je skvělá příležitost začít v tomto odvětví podnikat.

Mark Cuban (uprostřed) se svými kolegy z investorské reality show Shark Tank.

Další skvělou příležitostí je umělá inteligence

Kdyby měl americký byznysmen doporučit ještě jednu oblast, ve které dnes rozjet podnikání, byl by to byznys kolem umělé inteligence. "Vzpomeňte si na dobu, kdy zažívaly obří boom domácí počítače. A pamatujete doby, kdy byli všichni paf z novinky jménem internet? Umělá inteligence si s nimi v ničem nezadá, bude to stejně velká věc," myslí si Cuban. "A ti, kdo si tuhle novinku neosvojí, budou zaostávat. Zejména pokud je živí prodej věcí na internetu," dodává Cuban.

"Internet byl kdysi pouhou myšlenkou a dnes je z něj každodenní součást života. Opravdu si myslím, že stejné to bude i s umělou inteligencí. Proniknout do tohoto oboru a naučit se programovat navíc opravdu není tak těžké. Můžete začít tutoriály a návody na internetu," uzavírá Cuban.