Miliardář Mark Cuban: Pokud chcete ušetřit, měli byste nakoupit zásobu zubní pasty na 2 roky dopředu

Mark Cuban je úspěšný americký podnikatel a investor s majetkem o velikosti 4,1 miliard dolarů. Mohlo by se zdát, že se jako velmi bohatý člověk nemusí ohlížet na peníze a nemusí šetřit na běžných věcech. Opak je ovšem pravdou. Cuban platí za velkého pragmatika, který rád přemýšlí o tom, jak se k financím chovat zodpovědně. V rozhovoru pro magazín Vanity Fair dal radu všem lidem, kteří chtějí ušetřit.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
12/3/2019

"V dnešní době je těžké šetřit. I když se budete opravdu hodně snažit, často to skončí tak, že se budete jen zbytečně omezovat a ušetříte opravdu hodně málo," říká Cuban. A navrhuje strategii, která prokazatelně a dlouhodobě šetří peníze.

Pokud chcete ušetřit, nakupte si zásobu zubní pasty na 2 roky

"Vemte si například zubní pastu. To je věc, která je drahá, a kterou všichni často používáme. A používáme jí hodně. Pokud si vyhlédnete akci, ve které se zubní pasta prodává s 50% slevou, měli byste si nakoupit zásobu aspoň na 2 roky," přibližuje Cuban svůj tip na to, jak ušetřit. "Má to samé výhody. Cena zubní pasty se nemění, je většinou pořád stejná. Navíc pasta má dlouhou dobu trvanlivosti. Pokud jí koupíte za polovic a uděláte si zásobu na 2 roky, ve výsledku to znamená opravdu hodně ušetřených peněz".

Americký podnikatel Mark Cuban s rodinou.

Cuban dodává, že tahle strategie se dá použít i pro další produkty. "Pokud vám tahle cesta bude vyhovovat, nemusíte skončit jen u zubní pasty. Ve slevách se nabízí tolik věcí, které doma běžně používáme. Od pracího prášku až po šampóny. Náklady na domácí drogerii jsou v některých domácnostech opravdu vysoké a tohle je skvělá cesta, jak ušetřit," dodává Cuban.

Mark Cuban zbohatl díky své firmě Broadcast.com, kterou v roce 1999 prodal internetovému kolosu Yahoo. Od té doby se živí jako investor - peníze investuje převážně do začínajících firem a startupů. Několikrát se také objevil v oblíbené americké reality show Shark Tank, ve které začínající podnikatelé představují své projekty zkušeným byznysmenům.