Farkhad Akhmedov vyhrál v rozvodové bitvě zpátky svou jachtu v hodnotě 10 miliard korun

Ruskému oligarchovi Farkhadu Akhmedovi zabavily dubajské úřady v loňském roce luxusní jachtu v hodnotě 330 milionů liber (v přepočtu zhruba deset miliard korun). Důvodem bylo rozvodové vyrovnání s miliardářovou exmanželkou. Nyní ovšem odvolací soud rozhodl, že se jachta vrátí zpět majiteli.
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
3/4/2019

Podle nařízení britského soudu z roku 2017 měl Akhmedov své nyní již bývalé manželce přenechat 40 procent ze svého celkového majetku. Miliardářovo jmění se podle magazínu Forbes pohybuje kolem 1,4 miliardy dolarů (v přepočtu přes 31 miliard korun) a jednalo se tak o jedno z největších rozvodových vyrovnání. Zámožný byznysmen však požadované peníze exmanželce nepřevedl a londýnský soud proto na jachtu vydal zástavní příkaz.

Přepychové plavidlo bylo zabaveno v Dubaji, aktuálně ale tamní soud vydal prohlášení, že příkaz londýnského soudu není v emirátu vymahatelný a jachta musela být ze zástavy uvolněna. Ruský miliardář s takovým rozhodnutím podle slov svého mluvčího počítal, jeho bývalá manželka naopak uvedla, že se o získání jmění, které jí má Akhmedov vyplatit, bude snažit dál.

V roce 2010 vlastnil jachtu Roman Abramovič, který ji o čtyři roky později prodal svému příteli Akhmedovi. Ten ji následně za více než miliardu korun nechal předělat podle vlastních představ. Luna, jak se plavidlo jmenuje, je 50 metrů vysoká a 115 metrů dlouhá. Na devíti palubách je pro hosty připraveno deset kajut a na palubě nechybí ani sauna nebo bazén.