Miliardář Warren Buffett: Tohle je má rada, jak být v životě úspěšnější

Známý investor a jeden z nejbohatších mužů planety Warren Buffet se pro server CNBC svěřil s radou, kterou by se podle něj měli řídit všichni lidé, kteří se chtějí ve svém životě posunout dál.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
12/12/2018

Buffett doslova řekl: "Poradím vám jednu jednoduchou věc, která zvýší vaši hodnotu minimálně o 50 %. Zaměřte se na zlepšování vašich komunikačních dovedností - a to jak psaných, tak verbálních."

Podle Buffetta je komunikace základním předpokladem pro úspěch jak v pracovním, tak v osobním životě. "Pokud neumíte správně komunikovat, je to jako byste mrkali na dívku ve tmě - nic se nestane. Můžete v sobě mít veškerou inteligenci tohoto světa, ale pokud ji neumíte správně předat ostatním, bude vám k ničemu," dodal Buffett, jehož majetek je magazínem Forbes odhadován na 86 miliard dolarů.

I sám Buffett kdysi s komunikací bojoval

Známý investor také zavzpomínal na své vlastní komunikační obtíže a na to, jak pro něj bylo v minulosti těžké vystupovat na veřejnosti. "Když jsem byl na střední a vysoké škole, bylo pro mě téměř nemožné vystupovat před publikem. Byl jsem nervózní a třásl jsem se tak, že jsem ani nemohl mluvit."

Buffett si však zaplatil kurzy komunikace a po několika měsících se trémy úspěšně zbavil.

Warren Buffett není jediným úspěšným byznysmenem, který se vyjádřil, že komunikace je dílčím předpokladem úspěchu. Podobně v roce 2016 hovořil i britský podnikatel a vizionář Richard Branson, který na svém blogu napsal, že "pokud chce člověk v dnešní době uspět v byznysu, je potřeba, aby byl skvělý komunikátor, a aby uměl vyprávět příběhy."