Mladá maminka nebyla spokojená s nabídkou dětského oblečení. Založila si vlastní značku a dnes má na účtu 45 milionů korun

Teprve třiadvacetiletá Laura Newman z britského města Yorkshire se během těhotenství rozhodla rozjet vlastní byznys s dětským oblečením, díky němuž má dnes na bankovním účtu 1,5 milionu liber (přibližně 45 milionů korun).
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
15/4/2019

Laura Newman založila značku oblečení Forever Sewing v lednu 2017 poté, co se jí narodil syn. Mladé matce se totiž zdálo, že v obchodech není dostatečný výběr dětského oblečení, které by svému dítěti mohla koupit. Během prvního týdne vynesla Lauře vlastní značka Forever Sewing 2 tisíce liber (téměř 60 tisíc korun) a na konci prvního měsíce od zahájení prodeje jí tento byznys vydělával už 1000 liber (asi 30 tisíc korun) denně. Tuto značku dětského oblečení si zamilovaly i celebrity jako Amy Childs nebo hvězda seriálu Hollyoaks Stephanie Davies.

Britská televizní hvězda Amy Childs, která si novou značku oblečení oblíbila.

K úspěchu pomohl ohlas na sociálních sítích

Oblečení se dočkalo obrovského úspěchu u fanoušků na sociálních sítích. Úspěšnou značku sleduje na Instagramu například i zpěvačka Stacey Solomon či modelka Abbey Clancy. Aby Laura mohla s celým byznysem vůbec začít, půjčila si od kamaráda na začátku 1000 liber. Z toho si zaplatila kurzy šití a pořídila šicí stroj. Mladá podnikatelka se svěřila, že jí trvalo desítky hodin, než se vše naučila. Každý den také pozdě do noci sledovala návody na YouTube, jak věci správně ušít.

Před rokem Laura spolu s manželem pozastavili na pár týdnů e-shop s oblečením, aby za pár týdnů přišli s novou, vylepšenou verzí webu. Pár si také začal uvědomovat, že sám celou výrobu a prodej tolika kusů oblečení nezvládne a že si budou muset najít někoho na výpomoc. Rozhodli se proto nabrat 18 lidí, kteří jim pomáhají s celým chodem značky. Dnes je tedy z jejich podniku legitimní byznys, který inspiroval mnoho žen ve Velké Británii k tomu, aby se i ony nebály a vrhly se do podnikání.