Nad polárním kruhem vznikl hotel na motivy Hry o trůny. Je v něm 5 stupňů pod nulou a nabízí působivý interiér

Fanoušci Hry o trůny mají nyní jedinečnou možnost pocítit mrazivou atmosféru oblíbeného seriálu se vším všudy. Přibližně 200 km nad severním polárním kruhem nabízí hotelový řetězec Lapland Hotels ubytování ve speciálně vyrobených sněhových hotelích nacházejících se v tzv. Snow Village. Stavba zhotovená z 20 tisíc tun sněhu a 350 kg křišťálově průzračného přírodního ledu vznikla na počest veleúspěšné ságy Hra o trůny spisovatele George R.R. Martina.
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
26/2/2019

Na tvorbě ledové říše se podíleli profesionální sochaři z Ruska, Polska, Litvy, Ukrajiny, Lotyšska a Finska, aby společně z obrovských kusů ledu vytesali dechberoucí kreace. Ve finském Laponsku tak zájemci naleznou například sochu Čarostromu, bílého stromu s červenou korunou, či na ně zde čeká pravlk Ghost se zářícíma červenýma očima.

Hotel nabízí celou řadu motivů ze Hry o trůny

V každé místnosti hraje odlišná melodie spojená s jednotlivými postavami a událostmi, které se v seriálu odehrály. Fanoušci Hry o trůny si mohou vybrat z 16 různých místností obalených sněhem, přičemž každá z nich reprezentuje buď některou z postav nebo konkrétní scénu.

Uvnitř ledového hotelu panuje teplota pět stupňů pod bodem mrazu, avšak krev v žilách vám zcela jistě rozproudí pohled na sochu modrookého Nočního krále, Bílého chodce nebo obra Wun Wun, které se tyčí nad obřími kostkami ledu. Návštěvníky mají před mrazem ochránit speciální spací pytle lemované teplou kožešinou a horké ovocné nápoje.

Zájemci, kteří se nebojí zimy, mají možnost ledový hotel navštívit do 21. dubna 2019. Vstup do vesnice vyjde na 17,50 euro pro dospělé, děti zaplatí 10 euro. Za jednu noc v ledovém království pak zájemci dají 320 euro, v přepočtu 8 200 korun.

Pokud vás zajímá, jak to v hotelu vypadá, můžete si jej prohlédnout na následujících fotkách.

Foto: Lapland Hotels Snowvillage / Tuomas Kurtakko
Foto: Lapland Hotels Snowvillage / Tuomas Kurtakko
Foto: Lapland Hotels Snowvillage / Tuomas Kurtakko
Foto: Lapland Hotels Snowvillage / Tuomas Kurtakko
Foto: Lapland Hotels Snowvillage / Tuomas Kurtakko