Nad vodou mě udržela investice do Uberu, přiznal cyklista Lance Armstrong

Když naplno propukla dopingová aféra kolem cyklisty Lance Armstronga, odvrátili se od něj sponzoři a jeho finanční situace se stala téměř neudržitelnou. Nad vodou ho podle jeho slov držela jedna věc: jeho investice do společnosti Uber.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
7/12/2018

Armstrong se se svým příběhem svěřil webu CNBC. Bývalý cyklista v roce 2009 svěřil k investicím 100 tisíc dolarů, v přepočtu 2,28 milionu korun, společnosti Lowercase Capital a většina z těchto prostředků šla právě do Uberu. Uber byl už v té době velkou firmou, jeho hodnota činila 3,7 miliardy dolarů.

Postupem let se ale jeho hodnota zvětšovala a nyní se odhaduje na celkem 120 miliard dolarů. Když se reportéři Armstronga ptali, kolik mu investice vynesli, odpověděl, že to "je příliš dobré, než aby to byla pravda".

Dopingová aféra spustila finanční problémy

Armstrongova finanční situace se zhoršila poté, co v televizním rozhovoru s Oprah Winfrey přiznal, že během své kariéry dopoval. Podle jeho slov se tak stalo ve všech závodech, ve kterých získal triumf. Jako motivaci pro doping označil svou "bezohlednou touhu po vítězství".

Cyklista pak přišel o sponzory a jeho reputace byla poškozena - v následných soudních sporech pak musel Armstrong zaplatit více než 20 milionů dolarů.