Nejbohatší Číňan Jack Ma radí, na jaký obor se zaměřit, pokud chcete získat skvěle placenou práci

Jack Ma, zakladatel společnosti Alibaba a nejbohatší Číňan, představil své vize týkající se změn na pracovním trhu v příštích letech. Ma si myslí, že některé tradiční obory čeká úplný zánik, a naopak obory spojené s umělou inteligencí a daty čeká rozvoj, jaký si dnes nikdo neumí představit.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
21/1/2019

Čínský miliardář, jehož majetek je odhadován na 34,6 miliardy dolarů, radí všem, kteří chtějí získat skvěle placenou práci, aby se zaměřili na data. "Přichází nová doba, ve které budou data hrát hlavní roli. Lidé, kteří na tuto novou vlnu včas naskočí, budou bohatí a úspěšní," řekl Ma serveru CNBC.

V byznysu budou data to nejdůležitější, myslí si Ma

Podle čínského podnikatele budou v budoucnu data tím nejdůležitějším artiklem většiny firem a sehrají důležitou roli v rozvoji byznysu. Jako příklad dává svou firmu Alibaba, jedno z největších online tržišť na světě, kde práce s daty pomáhá analyzovat preference zákazníků nebo ověřovat skladové zásoby. Do skupiny Alibaba mimochodem patří i online tržiště AliExpress, které je velmi oblíbené i mezi českými uživateli.

"Věřím, že jednoho dne bude celý svět o datech a já si myslím, že jsme teprve na začátku této éry," říká Ma. "Předpokládám, že data nám pomohou nejen v byznysu, ale že svět bude díky nim lépe propojen, takže to ovlivní i naše životy."

Ma také věří, že data otevírají velkou příležitost na pracovním trhu. V budoucnu bude podle něj růst poptávka po profesích, které s daty umí pracovat. Lidé, kteří se začnou tomuto oboru věnovat, se tak mohou uplatnit jako programátoři nebo datoví analytici, a získat tak skvěle ohodnocenou práci.