Nejbohatší Ind vdává dceru. Na obřad dorazí Hillary Clintonová a další slavní

V Indii se právě schyluje k velké společenské události. Nejbohatší Ind Mukeš Ambani vdává svou 27letou dceru Ishu, která si bere 33letého Ananda Piramala. Vzhledem k postavení rodiny se na akci sjeli také přední světové osobnosti, od politiků až po celebrity.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
12/12/2018

Mukeš Ambani je majitelem společnosti Reliance Industries (RIL), která je nejhodnotnější indickou firmou. Ambaniho rodina žije v luxusním sídle v indické Bombaji, které má 27 podlaží a tři přistávací plochy pro helikoptéry. Stavba je považována za nejdražší domov na světě a její vybudování stálo asi miliardu dolarů (asi 23 miliard korun).

Ambaniho rodina si dopřává luxusu za každé situace a nejinak tomu je i v případě svatby. Už několik dní před obřadem se začalo slavit - nechyběla hostina, oslavné tance ani předsvatební rituály.

Na svatbě nebude chybět ani známý zpěvák či syn Ruperta Murdocha

Nejbohatší Ind Ambani udržuje dobré vztahy hned s několika světovými osobnostmi, které na svatbu pozval. Do Bombaje tak dorazila například Hillary Clintonová, která neúspěšně kandidovala na prezidentku Spojených států. Na obřadu se dále objeví zpěvák Nick Jonas i se svou manželkou a někdejší Miss World Priyankou Choprou, zakladatelka magazínu Huffington Post Arianna Huffington či ředitel společnosti 21st Century Fox James Murdoch, syn mediálního magnáta Ruperta Murdocha.

Ambani je považován za 33. nejbohatšího člověka na světě a jeho majetek se odhaduje na 23,2 miliard dolarů (asi 584 miliard korun). Narodil se do dobře situované rodiny v Jemenu a později se přestěhoval do Indie, kde začal pracovat pro společnost Reliance Industries, v níž se vypracoval až na nejvyšší post.