Nejdražší rezidence celebrit

Když si je někdo schopen usrknutím z plechovky sodovky v reklamě vydělat miliony, nebude nejspíš bydlet ve skromném domečku na předměstí. Podívejte se tedy s námi, do jakých sídel celebrity své miliony investují. Líbí se vám následující šestice?
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
15/10/2018

1. George Clooney – 100 milionů dolarů / 2,3 miliardy Kč

Jedno z letních sídel slavného herce se nachází v italské vesnici Laglio na břehu jezera Como v oblasti Lombardie. Vilu vystavěnou v 18. století zakoupil roku 2002 za 10 milionů dolarů a zachoval její původní jméno Villa Oleandra. Snaží se dům modernizovat, největší sumy ale vynakládá na to, aby byl zároveň zachován jeho původní styl. Kromě tělocvičny a koupelen, které připomínají spíše lázně, se v domě také nachází něco jako „pizza místnost“ (což si představujeme jako místnost, kde se plní všechny naše sny). Co se týče okolí domu, obklopují ho rozlehlé zahrady, bazén, tenisové kurty, několik garáží pro Clooneyho motocykly a venkovní divadlo.

2. Bill Gates – 125 milionů dolarů / 2,9 miliardy Kč

Gatesovo sídlo ve washingtonském jezerním městě Medina má rozlohu 6 100 m2 a nese jméno Xanadu 2.0. Na jeho výstavbu padlo 1 180 kubíků jedlového dřeva, obtéká ho uměle vytvořený potok plný lososů a pstruhů a patří k němu i pláž vytvořená karibským pískem. Dům je samozřejmě vybaven nejbizarnějšími technologiemi. Každý host při sobě nosí čip, do kterého zadá informace o preferované pokojové teplotě a intenzitě osvětlení, a tento čip je pak reguluje všude tam, kam host přijde. Pokud se mu nelíbí obrazy na stěnách, stiskem tlačítka je vymění za jiné – jsou totiž všechny digitalizované. Kromě nespočtu pokojů, koupelen a kuchyní má dům taky své dvacetimístné divadlo a obří knihovnu, kde je mimochodem uložen i da Vinciho rukopis v hodnotě 30 milionů dolarů.

3. Oprah Winfrey – 90 milionů dolarů / 2,1 miliardy Kč

Nejbohatší žena současnosti přezdívá své rezidenci v kalifornském Montecitu Země zaslíbená. Zabírá celkovou plochu 263 046 m2, především díky rozlehlým zahradám, které jsou pro majitelku údajně mnohem důležitější, než luxusní dům. V hlavní zahradě se nachází přes 600 růžových keřů, fontána a prosklený altán, který je vyhrazen pouze pro Oprah a její volné chvíle – nevodí si tam návštěvy, neřeší tam práci. Další plochy zabírají tenisové kurty, ovocné sady, jezírka a dům pro hosty s bazénem. V samotném domě se nachází 6 ložnic, 14 koupelen, 10 ohnišť obklopených drahými obrazy, vnitřní a venkovní divadlo, knihovna a vinný sklep. Ne sklípek. Sklep.

4. Jay-Z a Beyoncé – 88 milionů dolarů / 2 miliardy Kč

Slavný pár zakoupil moderní rezidenci v Bel Air v Los Angeles teprve nedávno, je tedy jisté, že jeho cena bude ještě stoupat. Jedná se o poměrně novou inteligentní stavbu, která zaručuje slavné rodině bezpečí a pohodlí. Neprůstřelné skleněné stěny se dají stiskem tlačítka stáhnout a vznikne tak vlastně gigantický altán, i tak je ale dostatečně chráněn hustými stromy, řekou a vysokým mohutným plotem. Uvnitř se nachází kinosál, herna, fitness centrum a vlastní lázně pro každého z manželů. K domu patří také 4 venkovní bazény, každý vybudovaný na střeše jednoho z pater, basketbalové kurty a přistávací plocha pro vrtulník.

5. Brad Pitt a Angelina Jolie – 67 milionů dolarů / 1,54 miliardy Kč

Jedním z prázdninových domů nyní již rozvedeného páru se stal v roce 2008 vinařský zámeček Château Miraval v Correns-Var na jihu Francie, kde se o šest let později konala i jejich svatba. Na celkové ploše o rozloze téměř 5 km2 se nachází olivové háje, jezero, fontány, vodní příkop, několik menších staveb ze 17. století a samozřejmě vlastní vinice. V samotném domě se nachází 35 pokojů, nejcennější je však právě možnost vyrábět slavné rosé, které je k dostání pod jménem Jolie-Pitt. I když se vzhledem k rozvodu dalo čekat, že sídlo prodají, bývalí manželé prohlásili, že ho v budoucnu hodlají darovat dětem, a tak se dohodli na jeho uchování ve svém vlastnictví i na nepřerušení výroby vína.

6. Tom Cruise – 59 milionů dolarů / 1,35 miliardy Kč

Cruisův dům v coloradském Telluride je pravděpodobně nejdražší srub na světě. Najdeme v něm 7 ložnic, 9 koupelen, knihovnu a společenskou místnost s kulečníkem. Luxusní přírodní stavbě dominuje zvenku i zevnitř dřevo a kámen. Kopcovitý pozemek o celkové rozloze asi 1.2 kilometru je posetý hustými lesy, přistávací plocha pro vrtulník tedy nebyla jen rozmarem, ale vlastně nutností. Patří k němu také stáje a dráhy pro jízdu na koních. A vzhledem k tomu, že k pozemku patří i úchvatný výhled na Mt. Wilson, ta cena vlastně ještě celkem ujde.