Letiště v Singapuru: Luxus, ze kterého přechází zrak

Letiště po celém světě se snaží cestujícím zpříjemnit čekání před odletem sovu pestrou nabídkou obchodů, restaurací, barů nebo odpočinkových zón. Skytrax awards každoročně uděluje ocenění těm nejlepším letištím, které nabízejí vysoký komfort a svou vybaveností mnohdy připomínají spíše obchodní dům či tematický park. Letošním vítězem se stalo letiště v Singapuru s vlastním lesem uvnitř a zábavními atrakcemi.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
8/4/2019

Již sedm let v řadě je toto rozlehlé letiště považováno za nejlepší ze všech a není se čemu divit. Singapurské letiště prošlo nedávno obří rekonstrukcí v hodnotě 1,7 miliard singapurských dolarů (v přepočtu přes 28 miliard korun) a nabízí toho cestujícím tolik, že by jim nejspíš ani nevadilo, kdyby mělo jejich letadlo zpoždění a oni museli na letišti strávit více času.

Letiště je plné her i nejmodernějších technických vychytávek.

Skvělé místo pro relax i nákupy

Uvnitř letištní budovy se nachází vlastní les, duhové vodopády či zábavní park pro rodiny s dětmi. Singapur-Changi nedávno nově otevřel další komplex s 280 obchody a restauracemi či impozantním světelným vodopádem se speciálními zvukovými efekty. Letiště navíc vytvořilo tematický park pro děti, kde si mohou hrát na skluzavkách, procházet se v bludištích nebo se projíždět na autíčkách.

Luxusní letiště dokonce nabízí možnost ubytování v hotelu Yotel Air, který disponuje 130 pokoji, kde si cestující mohou před odletem odpočinout. Obchody i restaurace jsou již přístupné veřejnosti, zábavní park otevře své dveře v polovině roku.

Pro cestující je k dispozici klidná relax zóna, která připomíná park.
Návštěvníci si také mohou odpočinout u jezírka s japonskými kapry.

Zajímá vás, která další letiště se umístila na předních místech? Tohle je nejlepší desítka roku 2019:

1. Changi v Singapuru

2. Letiště Haneda v Tokiu

3. Letiště Incheon v Soulu

4. Letiště Hamad v Dauhá

5. Letiště v Hong Kongu

6. Mezinárodní letiště Čúbu v Japonsku

7. Letiště v Mnichově

8. Londýnské Heathrow

9. Letiště Narita v Tokiu

10. Letiště v Curychu

Pro zajímavost: Letiště Václava Havla v Praze se umístilo na 97. místě.