Chang Yun Chung: 100letý miliardář, který stále chodí do práce

Většina lidí chce stáří prožít v poklidu a pokud by měla k dispozici hodně peněz, pravděpodobně by je utratila za cestování a plnění svých snů. To ale není případ Chang Yun Chunga, který se podle amerického webu CNBC stal nejstarším miliardářem světa. Chung, který se narodil v Singapuru, chodí do práce každý den i přes to, že mu je už sto let, a stále pracuje na rozvoji svého impéria.
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
6/12/2018

Přestože vedení své firmy Pacific International Lines předal svému synovi, je podle něj pravidelné chození do práce receptem na to, aby se stále udržoval vitální, a aby zůstal aktivní. "Je to pro mě už takový zvyk," řekl Chung CNBC. "Pokud bych zůstal doma, nudil bych se. Každý den si do svého diáře napíšu seznam aktivit, které chci stihnout. Chci mít stále přehled a rád se potkávám se všemi, kdo se podílejí na řízení firmy."

Během let se naučil, že i klid je v podnikání důležitý

Chung svou firmu založil před více než padesáti lety a sám přiznává, že se od té doby hodně změnil. Jako mladík byl prý horkokrevný a do všeho se vrhal po hlavě, ale postupem let se stal rozvážným a naučil se, že v byznysu je potřeba i klid.

Kdyby měl začínajícím podnikatelům udělit jednu radu, byla by to prý tato: "Nikdy neztraťte kontrolu nad svými emocemi. Pokud nebudete mít kontrolu nad sebou, nebudete mít kontrolu nad ničím".

Chung platí v Singapuru za uznávaného podnikatele a jeho firma Pacific International Lines patří mezi největších 20 firem v oboru přepravy a zaměstnává 18 000 lidí. Podle Chunga je v životě důležité objevit něco, co člověka baví a neustále posouvá kupředu. Věří, že právě to je recept na dlouhověkost, díky které se jemu samotnému podařilo dožít tak úctyhodného věku.