Nošení obleku v práci je hloupost, říká miliardář Mark Cuban

Patří mu basketbalový klub v americké NBA, má dobrý čich na investice a svou firmu Broadcast.com prodal kdysi společnosti Yahoo.com za 5,7 miliardy dolarů, díky čemuž se z něj stal jeden z nejbohatších lidí na planetě. A byť je jinak Mark Cuban byznysmanem každým coulem, má jednu zásadu. Do práce nikdy nenosí oblek a považuje to za hloupost.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
29/12/2018

Také byste si mysleli, že ve světě vysokých financí a investic jsou bílé límečky a kvalitní obleky povinností? Cuban na to má dost jasný názor, se kterým se svěřil webu CNBC. Zatímco dříve prý kvůli tlaku okolí obleky do práce nosil, dnes to považuje za naprostou zbytečnost.

"Proč tolik nenávidím obleky? Víte, nemůžu přijít na jediný dobrý důvod, proč by si je kdokoli, kdo je soudný, měl obléknout," řekl Cuban.  

Miliardář Mark Cuban s rodinou.

Na začátku své podnikatelské kariéry je přitom ve své firmě MicroSolutions nosil, a to 7 let. "Firmě se dařilo, takže jsem si čas od času koupil nový oblek. Nosil jsem je každý den a v podstatě jsem nenosil nic jiného."

Hlavní je cítit se v oblečení dobře a být sám sebou

Později si ale Cuban uvědomil, že to skutečně důležité je, aby se člověk v práci cítil dobře, a aby byl především sám sebou.

"Dovolte mi, abych byl tím prvním, kdo vám řekne, že pokud oblek nosíte hlavně proto, aby vám dodával sebevědomí, tak tenhle trik nefunguje. Ve chvíli, kdy otevřete ústa, se všichni ti lidé, které chcete ohromit, přestanou soustředit na váš dokonalý oblek. Daleko více je zajímá, jestli máte co říct," uzavřel Cuban, který nyní v práci dává přednost hlavně neformálnímu oblečení a dává všem ve firmě volnost, aby chodili v tom, v čem oni sami chtějí.