Podívejte se na nový kampus společnosti Huawei

Společnost Huawei se v posledních týdnech musela potýkat s několika problémy. Její finanční ředitelka byla zadržena v Kanadě a veřejným prostorem proběhla vyostřená debata o tom, zda je používání zařízení od Huawei bezpečné. Nyní je kolem Huawei znovu živo, tentokrát však již v mnohem pozitivnějším tónu. Společnost zveřejnila informace a fotografie svého nového kampusu v Číně, který byl nadesignován tak, aby připomínal evropská města.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
16/1/2019

Rozsáhlý kampus se nachází ve městě Dongguan a podle informací webu CNBC pojme až 25 000 zaměstnanců. Na ploše 9 kilometrů čtverečních se rozléhá architektura, která připomíná celkem 12 evropských měst.

Jedním z nich je například Granada, město na jihu Španělska.

Budova inspirovaná španělskou Granadou. Zdroj: CNBC

Dalšími jsou například Paříž, italská Verona či belgické Bruggy. Byť je už nyní kampus funkční a zaměstnanci zde pracují, očekává se, že dostavba potrvá ještě několik měsíců.

Část, která byla inspirovaná Českým Krumlovem. Zdroj: CNBC

Kampus je umístěný v oblasti Dongguan na jihu Číny. Nachází se zhruba hodinu jízdy od dalšího sídla Huawei ve městě Shenzhen, ve kterém aktuálně pracuje celkem 50 000 zaměstnanců.

Fontána v italském stylu v novém kampusu Huawei. Zdroj: CNBC

V kampusu v tuto chvíli pracuje 17 000 lidí, což s sebou přináší značné nároky na logistiku. Mezi jednotlivými městy tak pravidelně jezdí tramvaj, která zaměstnance dopraví, kam zrovna potřebují.

Tramvaj, která se v kampusu stará o přepravu zaměstnanců. Zdroj: CNBC