Pět nejvýdělečnějších brigád v roce 2021

Brigády mohou být skvělou příležitostí, jak si přivydělat. A dávno už neplatí, že se jim věnují jen studenti během letních prázdnin. Brigády vyhledávají vedle mladých lidí i dospělí, kteří si tak chtějí trochu zlepšit svou finanční situaci. Jaké brigády patří k těm nejlépe ohodnoceným?
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
9/5/2019

1. Hosteska

Práce hostesky je oblíbeným přivýdělkem především mezi ženami. Většinou bývá jednorázová, je však pravděpodobné, že při spokojenosti vás bude v budoucnu zaměstnavatel kontaktovat opakovaně, a vy si tak zajistíte pravidelný příjem. Hostesky si vydělají 130 až 200 korun na hodinu, při nutnosti komunikovat v cizím jazyce i víc. Dalším velkým ziskem z takové brigády je spousta nových kontaktů – a ty jsou k nezaplacení.

2. Asistent/ka

Nejvyhledávanějším druhem brigády je administrativní práce, která je lákavá svou fyzickou nenáročností a pohodlím kanceláře. Mezi nevýhody však patří velká zodpovědnost za dokumenty, které projdou vašima rukama, a také to, že zpravidla není možné plánovat si směny podle sebe. Hodinová mzda za tuto práci se pohybuje nejčastěji mezi 150 až 180 korunami.

3. Dělník v automobilové výrobě

Přestože manuální práce je naopak vyhledávána nejméně, i v této oblasti se už dá solidně přivydělat, zvláště pak v automobilovém průmyslu. Pokud vám nevadí poněkud monotónní a zároveň hektická práce, můžete si takto vydělat kolem 130 až 170 korun za hodinu. Dělníků je však takový nedostatek, že lze očekávat ještě další zvyšování mzdy.

4. Číšník/servírka

Jedna z nejdostupnějších brigád je také jednou z nejlépe placených. Je však potřeba najít si pro práci ten správný podnik, protože značnou část příjmu tvoří spropitné od hostů, a bohužel není všude pravidlem, že toto spropitné je rozděleno mezi obsluhující personál. Pokud vám však zaměstnavatel vyplatí vše, co vám náleží, vyděláte si 120 až 160 korun za hodinu, a jestli vás navíc baví komunikace s lidmi, brigáda pro vás bude i zábavou.

5. Jednorázové brigády

Pokud nechcete strávit celé své volné dny v práci, lze využít také nespočtu jednorázových brigád. Ty jsou velice různorodé, nejčastěji se však jedná o přebalování zboží, inventury, výnos stavebního materiálu nebo vykládání zboží. Hodinová mzda se většinou pohybuje kolem 120 až 150 korun.