"Přišel jsem o oko, ale můj život to změnilo k lepšímu," říká šéf firmy SAP Bill McDermott

Platí za jednoho z nejlepších manažerů a je uznávanou postavou světového byznysu. Šéf firmy SAP Bill McDermott si však prožil i velký životní zvrat. V roce 2015 přišel o oko, když spadl ze schodů a poranil se přitom o skleničku. Na velkou životní lekci zavzpomínal pro web CNBC.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
16/12/2018

"Jsem živým důkazem toho, že vnímání není jen to, co vidíte. Moje nehoda mi dala tolik síly, tolik rozhodnutí, tolik vášně," řekl McDermott pro CNBC.

McDermott kráčel dolů po schodech v domě svého bratra a držel přitom skleničku s vodou. Uklouzl a upadl, sklenička se naneštěstí rozbila a střep z ní ho zasáhl do levého oka. V tu chvíli v domě nikdo nebyl, a tak otřesený McDermott vyběhl na ulici a volal o pomoc, až si ho všimli lidé a on se tak dostal do nemocnice. Na operačním sále pak strávil více než 9 hodin a prý bylo celkem potřeba 11 operací, než se vše dalo do pořádku.

Do práce se vrátil silnější

"Musíte najít způsob, jak se sebrat a naučit se s tím žít. Je to těžké, když víte, že vám okem prošel střep a přišli jste o něj. Bitvu o oko jsem prohrál, ale později jsem vyhrál větší a důležitější bitvy."

McDermott se do práce vrátil na podzim roku 2015 a podle jeho slov mu nehoda pomohla v tom, že se pracovní záležitosti naučil vnímat klidněji.

"Myslím, že nejodolnější jsem pod tlakem. Když se všechno pohybuje rychle pro všechny ostatní, pole se pro mě zpomaluje. Vidím to zpomaleně - jako bych neviděl chaos, ale spíše řešení problému a to, co je potřeba udělat, aby se vyřešil."

"Moje nehoda změnila můj život k lepšímu. Pokud spadnete dolů po schodech, dostanete se do bezvědomí a sklenice vás nešťastně zasáhne, musíte najít způsob, jak se dostat zpátky nahoru, takže mně chaos nehrozí. To, že jsem ho překonal, mi dodává inspiraci," uzavřel McDermott.