Rodina mu zapomněla koupit dárek ke Dni otců. Narychlo zakoupený dárkový los z něj udělal milionáře

Když nám někdo zapomene koupit dárek, je přirozené, že nás to mrzí. Josepha Morraha ale to, že na něj rodina zapomněla s dárkem ke Dni otců, mrzet rozhodně nemusí. Spěšně koupený dárkový los mu totiž přinesl pořádné štěstí.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
19/3/2019

Jedenašedesátiletý Joseph pracoval přes 30 let jako řidič dodávky pro malou samoobsluhu na předměstí Pittsburghu v Pensylvánii. Do důchodu mu tehdy zbývalo pouhých 220 dní, když si jeho žena Debbie vzpomněla, že na něj zapomněli s dárkem ke Dni otců.

Dcera mu urychleně jela koupit alespoň přání, Debbie ji ale na poslední chvíli zastavila s tím, ať koupí ještě stírací los za 20 dolarů, tedy asi 500 korun. „Řekla jsem jí, ať mu koupí ještě aspoň tiket, protože jsem měla výčitky svědomí,“ vzpomíná manželka. Tento „omluvný“ los se nakonec ukázal být tím nejlepším možným dárkem – měl hodnotu jednoho milionu dolarů, v přepočtu 22,5 milionu korun.

Zodpovědný muž si najal finančního poradce, aby mu se správou výhry pomohl

„Nechtěl jsem tomu uvěřit, dokud nebudu mít v ruce šek,“ říká Joseph. Los si tedy jeli nechat ověřit a loterijní společnost výhru potvrdila. Ohromná výherní suma však naštěstí nezpůsobila, že by Joseph ztratil hlavu. Pro začátek si zodpovědně najal finančního poradce, aby si vhodně naplánoval své další investice a také dřívější odchod do důchodu. „Pořád si na to nemůžu zvyknout,“ říká skromně Joseph.

Pochopitelně si ale také chtěl udělat něčím radost. Jakožto milovník amerických veteránů se Joseph rozhodl investovat do dalšího kousku americké klasiky, který by doplnil jeho stávající Chevrolet Bel-Air z počátku 60. let. A jakožto praktický muž a táta se taky rozhodl koupit si novou dodávku a tu starou věnovat dceři. Nakonec tedy odešel do důchodu o skoro 200 dní dříve, než plánoval, navíc se dvěma novými auty a pěkným kapesným, které si může naplno užívat.