Kolik si celebrity vydělávají na sociálních sítích

Sociální síť Instagram se s miliardou aktivních uživatelů stala jednou z nejvlivnějších platforem pro šíření informací a reklamy. Celebrity si tak mohou vydělat astronomické částky sdílením jediného sponzorovaného příspěvku, který propaguje určitý produkt nebo značku. Kolik si tímto způsobem vydělají nejznámější umělci a sportovci? Právě to zmapoval server Business Insider, který se zaměřil na to, kolik celebrity na sociálních sítích vydělávají.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
15/2/2019

Kylie Jenner

Všechny členky rodinného klanu Kardashian-Jenner patří k extrémně vlivným osobnostem, Instagramu však kraluje 21letá Kylie. Díky svému velkému dosahu, který jí umožňuje oslovit 126 milionů sledujících z celého světa, si jedním příspěvkem vydělá asi 1 milion dolarů, v přepočtu 22,9 milionu korun.

Selena Gomez

Disney hvězdička se díky svému pěveckému talentu a příjemnému vystupování rychle vypracovala na pořádnou hvězdu a se svými 145 miliony sledujících si vydělá přes 800 tisíc dolarů (18,3 milionu korun) jediným příspěvkem.

Cristiano Ronaldo

Portugalskému fotbalistovi se daří nejen na hřišti, ale i na sociálních sítích – počet jeho sledujících neustále stoupá a momentálně jich je 154 milionů. Jeden jeho příspěvek má tedy obrovský dosah a vydělá mu kolem 750 tisíc dolarů (17 milionů korun).

Kim Kardashian West

Kim, stejně jako její nevlastní sestra Kylie, disponuje jedním velkým talentem – talentem na vydělávání peněz. Sleduje ji 127 milionů fanoušků a jediným příspěvkem si vydělá přes 720 tisíc dolarů (16,5 milionu korun).

Beyoncé Knowles

Extrémně úspěšnou zpěvačku snad ani není třeba představovat, což dokazuje jejích 123 milionů sledujících. Úspěšné zpěvačce a manželce rappera Jay-Zeho jeden sponzorovaný příspěvek vynáší kolem 700 tisíc dolarů (16 milionu korun).

Dwayne Johnson

Zápasník a herec přezdívaný The Rock je ohromný sympaťák (doslova – měří totiž dva metry) a tomu odpovídá i jeho fanouškovská základna. Za jeden příspěvek, který uvidí jeho 131 milionů sledujících, si vydělá 650 tisíc dolarů (14,9 milionu korun).

Justin Bieber

Jedni ho zbožňují, druzí nesnášejí. To ale pravděpodobně jen napomohlo jeho popularitě. Momentálně sleduje jeho Instagram 104 milionů příznivců a jeden příspěvek mu vydělá kolem 630 tisíc dolarů (14,4 milionu korun).

Neymar de Silva Santos Junior

Jeden z nejpopulárnějších fotbalistů současnosti už počtem sledujících předběhl o asi 7 milionů Justina Biebera. Jedním příspěvkem si přijde na více než 600 tisíc dolarů (13,7 milionu korun).

Lionel Messi

Fotbalisti prostě táhnou. Instagramový účet argentinského sportovce sleduje 109 milionů fanoušků, které neodrazuje ani to, že je kompletně vedený ve španělštině. Jediný příspěvek mu vydělá asi půl milionu dolarů (11,5 milionu korun).

Kendall Jenner

Top desítku nejlépe placených osobností Instagramu uzavírá další Jenner. Sleduje ji 103 milionů lidí a jedním příspěvkem si přijde na pěkných 500 tisíc dolarů (11,5 milionu korun).