Skromný miliardář Warren Buffett utratí každé ráno za snídani jen 3 dolary

Je pravděpodobně tím nejchytřejším a nejtalentovanějším investorem posledních dekád. Jeho cit pro dobrý obchod mu vynesl místo v žebříčku nejbohatších lidí planety, kde je aktuálně Warren Buffett s majetkem 84 miliard dolarů na 3. místě. Přesto zůstává skromný a nežije okázalý život.
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
22/1/2019

Důkazem toho je, že stále bydlí ve svém domě v Nebrasce, který si koupil v roce 1958 za 31 500 dolarů. V dokumentu Život Warrena Buffetta z produkce HBO se navíc Buffett svěřil s další překvapivou věcí, která odhaluje jeho skromnost.

Buffett každé ráno utratí za snídani maximálně 3,17 dolaru. Nejí v prestižních restauracích či bistrech, jak by se u miliardáře mohlo zdát. Svůj den začíná snídaní v McDonald's, kde se každé ráno zastaví po cestě do práce. A co si skromný miliardář objednává? Vždy si vybere jednu ze tří věcí: dá si buď klobásy, párky s vejci a sýrem nebo slaninu s vejci a sýrem.

"Každé ráno říkám ženě, aby mi připravila buď 2,61 dolaru, 2,95 dolaru nebo 3,17 dolaru. To podle toho, jakou snídani si ten den dám. A ona mi mince nasype do malé přihrádky, kterou mám v autě," řekl Buffett v dokumentu.

Americký miliardář Warren Buffett.

Když chce být spořivý, utratí Buffett jen 2,61 dolaru

"Pokud chci být ten den trochu spořivý, utratím 2,61 dolaru za dvě klobásy a kolu," vyjádřil se ke svým snídaním Buffett. "Někdy se rozšoupnu a dám si slaninu s vejci a sýrem za 3,17 dolaru. Jenže dnes to na trzích vypadá špatně, takže budu raději šetřit a dám si menu za 2,95 dolaru," řekl Buffett a ukázal, že vedle čichu na dobré investice má také skvělý smysl pro humor.

Skromný životní styl Warrena Buffetta se v médiích těší velké pozornosti. Miliardář tvrdí, že spořit a nevyhazovat peníze za zbytečnosti by mělo být normální i pro ty, kterým se v životě povedlo vydělat hodně peněz. Sám Buffett považuje svou skromnost za jednu z klíčových vlastností, která mu pomohla rozmnožit svůj majetek na úctyhodných 84 miliard dolarů. Na každou investici se prý dívá tak, jako by to byla jeho první, a pečlivě zvažuje veškeré náklady. Stejně jako to dělá každé ráno u své snídaně.