„Robin Hood z Villarramielu“ nechává u domů obálky se 100 eury. Lidé se snaží přijít na to, kdo je tajemný dárce

Neznámý dárce se rozhodl učinit obyvatele španělské vesničky Villarramiel o něco šťastnější a u dveří několika domů zanechal obálku s bankovkami v hodnotě 100 eur. Místní se nyní snaží přijít na to, kdo je oním neznámým „Robinem Hoodem z Villarramielu“.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
2/4/2019

Začátkem března začali obyvatelé malé vesničky čítající kolem osmi set obyvatel nacházet pod dveřmi svého domu obálku s několika bankovkami, které dávaly dohromady částku 100 euro, v přepočtu 2 580 korun. K celé záhadě se vyjádřila i starostka vesnice Nuria Simón.

“Všichni jsme zmatení, protože nevíme, odkud tyto peníze pocházejí. Nevíme ani to, kdo je ten tajemný dobrodinec, a jaký je jeho záměr,” řekla Simón.

Obálku s penězi obdrželo celkem 15 domácností

Speciální obálku s penězi údajně obdrželo celkem 15 domácností. Všichni z vesnice teď pátrají po tom, kdo je tajemným dobrodincem a jakou spojitost mezi sebou obdarovaní lidé mají. Mezi vdovou, která žije se svým synem, mladými páry s dětmi a jedním bezdětným párem středního věku, však zřejmě žádná spojitost není.

Každý navíc obdržel peníze v jiné obálce. Na jedné z nich byl například připsán vzkaz i s věnováním, na jiných bylo uvedeno celé jméno a adresa, další obálky však byly neoznačené a bez jakéhokoli vzkazu. Někteří obyvatelé se s obálkou obrátili na policii, aby zjistila, zda se jedná o pravé bankovky. Ta jejich pravost potvrdila.

Celá událost vzbudila velkou pozornost u médií i místních obyvatel, kteří se nyní snaží identitu španělského Robina Hooda odhalit a přijít na to, kdo je tajemný dárce.