Temné dědictví po Michaelu Jacksonovi je na prodej. Ranč Neverland se nabízí za 700 milionů korun

Zatímco dokument Leaving Neverland o Michaelu Jacksonovi, který nedávno uvedla televize HBO, vyvolává vášnivé diskuze, ranč zesnulého zpěváka v Los Olivos v Kalifornii, v němž se dokument natáčel, jde nyní do prodeje. Cena byla stanovena na 31 milionů dolarů, v přepočtu 700 milionů korun.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
10/3/2019

V roce 2015 byl ranč zpěváka nabízen za 100 milionů dolarů (více než 2,2 miliardy korun), o dva roky později ale jeho cena klesla na 67 milionů dolarů (více než 1,5 miliardy korun). Poté byla nabídka prodeje Sycamore Valley Ranch, jak se nyní bývalý Neverland nazývá, na chvíli stažena a objevila se znovu teď, kdy se ranč prodává za ještě nižší částku - 31 milionů dolarů.

Temné dědictví po Michaelu Jacksonovi

Podle realitní kanceláře, která pozemek odkoupila již před více než deseti lety a od té doby se ho snaží prodat, jsou hlavními důvody pro snížení nabízené ceny především ničivé sucho, sesuvy půdy a ničivé požáry, jež pozemek zastihly. Stejně tak je problematická i situace ohledně vyšetřování údajného zneužívání dětí, z něhož byl Jackson obviněn. Světová média o prodeji ranče mluví jako o prodeji temného dědictví, které po sobě Jackson zanechal. Tyto události komplikují prodej pozemku a je kvůli nim těžké sehnat kupce.

Ranč, který leží nedaleko Santa Barbary se rozkládá na více než deseti čtverečních kilometrech je tvořen z 22 budov. Hlavní dům disponuje šesti pokoji a devíti koupelnami, přičemž v areálu pozemku se také nachází tři oddělené domy pro hosty, vlastní kino, několik stájí, bazén a tenisový kurt.

Jackson zakoupil pozemek v roce 1987 za 19,5 milionu dolarů a na ranči strávil více než 15 let života. Dokument, který je rozdělen do dvou částí, přibližuje obvinění dvou mužů, které měl Jackson údajně sexuálně v osmdesátých a devadesátých letech obtěžovat. Popová hvězda toto nařčení odmítla a realitní kancelář, která pozemek prodává, podala na společnost HBO žalobu.

Pokud vás zajímá, jak dnes ranč vypadá, můžete si jej prohlédnout na následujících fotkách.

foto: Jim Bartsch
foto: Jim Bartsch
foto: Jim Bartsch
foto: Jim Bartsch
foto: Jim Bartsch
foto: Jim Bartsch
foto: Jim Bartsch