Ukrajinská banka nabízí za 10 tisíc kroků denně úroky ve výši až 21 procent

Ukrajinská banka Monobank se chce kromě o peníze klientů starat i o jejich zdraví, a proto se je rozhodla motivovat speciální nabídkou. Za každých 10 tisíc nachozených kroků během jednoho dne může klient využít úročení vkladů ve výši až 21 procent.
Od redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
10/4/2019

Je známo, že úroková míra může jít stejně tak rychle nahoru jako dolů. Obyčejně se tak nicméně děje v závislosti na ekonomickém cyklu a nijak to nesouvisí s fyzickou aktivitou majitele účtu. Digitální ukrajinská banka se ovšem rozhodla nastolit nová pravidla. Své služby poskytuje prostřednictvím mobilní aplikace a klient si může do svého telefonu jednoduše stáhnout zdravotní aplikaci, která bude monitorovat jeho fyzický výkon.

Každému, kdo ujde alespoň 10 tisíc kroků denně, úročí banka úspory jednadvaceti procenty. Pokud se klientovi tento počet kroků nepodaří nachodit tři dny po sobě, sazba se mu sníží na 11 procent. Ukrajina v současné době bojuje s inflací, což má za následek, že jsou v zemi úrokové sazby velmi vysoko. „Jestliže tyto motivační vkladové účty pomohou lidi motivovat k více pohybu, přinese to benefity nejen pro ně samotné, ale i pro naši banku,“ uvedlo vedení Monobank. Speciální sazby, jež je klientům nabízena již více než rok, zatím využívá přibližně 1500 klientů.