V Paříži zavřeli první restauraci pro nudisty. Chodilo do ní málo naháčů

O'naturel, první a jediná restaurace ve francouzském hlavním městě určená zákazníkům, kteří chtějí povečeřet kompletně nazí, musí pro nedostatek hostů po roce zavřít. Možná ne tak překvapivý nezájem o koncept „ večeře bez oblečení“ donutil exkluzivní restauraci, aby v únoru tohoto roku definitivně skončila s provozem.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
4/3/2019

Menu za 50 euro a zákaz mobilních telefonů

První francouzská nudistická restaurace otevřela v roce 2017. Při vstupu do haly si zákazníci museli odložit veškeré oblečení a poté již mohli vstoupit do místnosti se zatemněnými okny. Z hygienických důvodů měly na sobě židle potahy na jedno použití a jediný, kdo směl být oblečený, byli číšníci. Mimoto byl v restauraci přísný zákaz používání mobilních telefonů, aby měli hosté jistotu, že je nikdo při večeři nevyfotí. Za předkrm, hlavní jídlo a dezert dali zákazníci přibližně 50 euro (asi 1300 Kč).

Podle pařížského sdružení naturistů nejsou lidé v této době na něco tak neotřelého ještě připraveni a neúspěch se dal prý očekávat. Přeci jen není moc lidí, kteří by si přáli sedět v restauraci nazí obklopeni dalšími, neznámými lidmi. S myšlenkou nudistické restaurace přišli bratři Mike a Stephane Saada, jejichž záměrem bylo potěšit milovníky nudismu, kterých je ve Francii údajně spousta. Vzorem francouzské restauraci „naháčů“ O'naturel byla zařízení fungující na stejném principu v Londýně, Tokiu a Melbourne.

Na gastronomické scéně se v posledních letech objevila celá řada trendů. Vedle vegetariánských a veganských restaurací jsou to například bistra zaměřená na generaci mileniálů, která servírují například avokádové toasty a kávu flat white. A byť zákazníci novým trendům často přejí, je jasné, že nudistické restaurace to v tomto ohledu budou mít těžké. Podle bratrů Saadových se dá očekávat, že po neúspěchu jejich podniku O'naturel si ve Francii na otevření takové restaurace v blízké budoucnosti už nikdo netroufne.