Vánoční dárky, které nakupují miliardáři. Nechybí zlatá vana nebo šperky Elizabeth Taylor

Pomalu se blíží se Vánoce, čas klidu a dárků. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak obdarovávají lidé, pro které není žádný dárek dost drahý? Podívejte se na seznam nejdražších věcí, které si mohou dovolit koupit jen ti nejzámožnější.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
20/11/2018

V našem listu nechybí luxusní šperky, unikátní zážitky nebo špičková móda. Co jsou ty nejdražší dárky světa a kolik za ně člověk zaplatí?

Zlatá vana, 45 milionů korun

Zlatá vana je tím největším luxusem, který si člověk může doma dopřát. Věděl to i legendární Mike Tyson, který tenhle drahý doplněk pořídil jako dárek pro svou partnerku Robin Givens. Když se novináři Tysona ptali, zda nepovažuje zlatou vanu za trochu přebytečný luxus, odpověděl, že si za svou kariéru vydělal několik miliard, a že si to přece může dovolit. Připomeňme jen, že Tyson se rád obklopoval luxusem a vedle zlaté vany si například pořídil i tygra, který žil spolu s ním v jeho sídle.

Půjčení jachty Romana Abramoviče, 40 milionů korun za týden

Jachta jednoho z nejbohatších Rusů nese název Eclipse a její pořizovací cena byla více než deset miliard. Platí za jedno z nejluxusnějších a nejbezpečnějších pravidel na světě. Protože v ní Abramovič tráví jen několik dní v roce, rozhodl se, že ji nabídne k pronájmu. Za jeden týden zaplatí zájemci okolo čtyřiceti milionů korun a mohou si tak užít absolutního luxusu na volném moři. K dispozici je vedle posádky i skvělý kuchař či masér.

Zážitek u fontány v Las Vegas, 20 milionů korun

Ikonická fontána u hotelu Bellagio nenabízí krásný zážitek jen davům turistů, ale také bohatým zájemcům, kteří si chtějí její atmosféru vychutnat pořádně zblízka. Za dvacet milionů korun je možné strávit několik hodin v soukromí hned vedle fontány, zatančit si a dát si šampaňské jen několik metrů od ní.

Ikonické sluneční brýle, 8 milionů korun

Jsou to jedny z nejdražších slunečních brýlí na světě, nesou označení DG2027B a vyrobila je společnost Dolce & Gabbana. Prosluly tím, že je nosí hlavně celebrity. Jako vánoční dárek nejsou sluneční brýle úplně praktické, ale jen co začne léto, udělají spoustu parády. Aby ne, když je jejich cena více než osm milionů korun.

Luxusní šachy, 100 000 korun

Šachy jsou hra králů a vedle klasiky je možné je pořídit i v luxusním provedením. Jedny z nejdražších šachů jsou ty od firmy Asprey. Ta se zaměřuje na kvalitní materiál a také sází na dlouhou tradici. Zda to stojí za 100 000 korun, které za šachovnici a figurky dáte, nevíme. Jisté ale je, že se každý rok prodá hned několik modelů a zájemci neubývají.

Šperky Elizabeth Tailor, 3 miliardy korun

Americká herečka a jedna z nejzářivějších hollywoodských hvězd 20. století měla velkou zálibu ve špercích, které ráda nakupovala a sbírala. Její kolekce patří k těm nejobdivovanějším a není proto divu, že se minulý rok v prosinci vydražila za rekordní sumu v aukční síni Christie's. Z kolekce se prodaly všechny šperky a zájemci za ně zaplatili více než 3 miliardy korun. Spousty bohatých lidí si tak nadělilo opravdu krásný vánoční dárek.