Xbox Live - cena předplatného v roce 2022

Hledáte informace o tom, kolik stojí placené členství Xbox Live Gold v České republice a kde se vyplatí ho koupit? Máme pro vás odpovědi.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
1/1/2022

Xbox Live Gold je placená služba na Xboxu, která nabízí uživatelům několik výhod. Tou hlavní je možnost hrát hry na Xboxu přes multiplayer. Další výhodou je, že od Microsoftu dostanete 2-4 hry každý měsíc zdarma a také 50-75 % slevy na vybrané tituly.

Kolik stojí Xbox Live Gold a kde se dá v Čechách koupit?

Xbox Live Gold nabízí celkem čtyři placené tarify. Koupit si ho můžete buď na 1 měsíc, na 3 měsíce, na 6 měsíců nebo rovnou na celý rok. Pojďme se nyní na ceny konkrétních tarifů blíže podívat.

Abychom vám trochu ušetřili čas, zjistili jsme, kde se u nás Xbox Live Gold prodává za nejlepší peníze.

  • Xbox Live Gold na 1 měsíc - pokud chcete členství jen na jeden měsíc, vyplatí se ho koupit přímo na oficiálních stránkách Microsoftu. Cena je 149 korun za měsíc. Na Heurece ceny začínají od cca 239 korun. Největší český online obchod Alza toto předplatné neprodává.
  • Xbox Live Gold na 6 měsíců - Microsoft na svých stránkách tuto variantu předplatného nenabízí, a tak se musíme spolehnout na české online obchody. Alza si účtuje 749 korun. Ceny na Heurece začínají na zhruba 632 korunách.
  • Xbox Live Gold na 12 měsíců - Microsoft na svém webu tuto variantu předplatného nenabízí. Na Alze za roční členství zaplatíte 1499 korun. Ceny na Heurece pak začínají na 1195 korunách.

Platí přitom, že na čím delší dobu si předplatné zakoupíte, tím bude levnější. Rozdíly v ceně jsou poměrně značné. Například při koupi ročního předplatného na Alze vychází jeden měsíc na 125 korun. Při koupi čtvrletního předplatného vychází jeden měsíc na 166 korun.

Jak členství aktivovat?

Výhodou je, že Xbox Live Gold je digitální produkt, a proto ho budete mít k dispozici ihned po zakoupení. Aktivace se pak liší podle toho, kde jste vaše členství zakoupili.

Při nákupu na oficiálním webu Microsoftu se stačí přihlásit na svůj Xbox účet, provést platbu a členství se vám okamžitě aktivuje. Pozor si dejte na to, že členství se automaticky prodlužuje. Pokud ho tedy budete chtít zrušit, musíte tak učinit v nastavení.

Při nákupu přes internetové obchody vám členství přijde nejčastěji na email ve formě kódu. Ten pak zadáte přímo v Dashboardu Xboxu (je potřeba kliknout na Settings => Account => Redeem Code).

Okno v nastavení Xboxu, kam se zadává 25-místný kód členství pro Xbox Live Gold.
Okno v Dashboardu Xboxu, kam se zadává kód členství pro Xbox Live Gold.

Vyplatí se to?

Členství Xbox Live Gold se vám vyplatí, pokud jste fanoušky multiplayeru a už vám nestačí hrát sólo. Oceníte ho také v případě, že často nakupujete nové hry. Microsoft totiž občas všem lidem s tímto předplatným nabízí zajímavé akce, kdy konkrétní tituly zlevní o 50 - 75 %. Jednou za měsíc také dostanete 2-4 hry zdarma. Například v dubnu to byly tituly Street Power Soccer, Another Sight nebo Outpost Kaloki X.

Naopak pokud dáváte přednost kampaním a singleplayeru, Xbox Live Gold kvůli jeho poměrně vysokým cenám příliš nedoporučujeme.

Co hrát přes Xbox Live Gold?

A teď ta nejlepší část - co si zapařit, pokud se k nákupu Xbox Live Gold odhodláte? Za nás doporučujeme poslední verzi FIFA, která je při hraní s přáteli daleko zábavnější, než ji hrát v singleplayeru. Doporučujeme také pecku Overwatch od Blizzardu, Dark Souls III, závoďáckou Rocket League či dnes už kultovní GTA V.