Za rok bez chytrého telefonu odměna 2,3 milionu korun. Americká firma vypsala kuriózní soutěž

Kuriózní soutěž se rozhodla uspořádat americká firma Vitaminwater. Ta nabízí odměnu 100 000 dolarů, v přepočtu 2,3 milionu korun, těm, kteří jeden rok vydrží bez používání chytrého telefonu. Výrobce nápojů Vitaminwater chce tímto způsobem upozornit na rostoucí závislost na smartphonech mezi mladými, informoval server CNBC.
Logo Fondik.cz
Od
redakce Fondik.cz
Kategorie:
Zajímavosti ze světa financí
15/12/2018

K přihlášení do soutěže je potřeba odeslat na Twitter nebo Instagram příspěvek s označením #nophoneforayear a #contest a představit v něm, jak by soutěžící využil volného času, pokud by po celý rok neměl chytrý telefon. Soutěže se mohou zúčastnit lidé starší 18ti let, podmínkou také je mít trvalé bydliště v USA.

„Podle nás není nic nudnějšího, než jen bez cíle procházet telefon. Naše soutěž je příležitost zbavit někoho této závislosti a ještě mu dát 100 tisíc dolarů, aby mohl se svým časem provést něco úžasného,“ řekla manažerka firmy Natalia Suarezová.

Soutěžící odevzdají chytrý telefon a dostanou starý mobil z roku 1996

Firma ze všech přihlášených vybere několik uchazečů, kteří budou muset odevzdat svůj smartphone. Na oplátku dostanou starý telefon z roku 1996. Soutěžící pak budou mít po celý rok zakázáno používat jakékoli chytré telefony a tablety.

Společnost nebude soutěžící nijak sledovat, v lednu 2019 však budou všichni podrobeni testu na detektoru lži. Kdo výzvu zvládne, dostane 100 000 dolarů. Pokud to někdo ze soutěžících vydrží jen půl roku, i tak dostane odměnu - firma mu vyplatí desetinu této částky.

Soutěž má za cíl upozornit na rostoucí závislost na chytrých telefonech mezi mladými. Například profesor psychologie ze Státní univerzity v San Diegu Jean M. Twenge zjistil, že generace Z používá své chytré telefony tak často, že jí kvůli tomu hrozí nejhorší krize duševního zdraví v posledních desetiletích.